جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳

تامین سوخت کشتی های چینی توسط ایرانی ها تایید شد

یک مقام مسئول گفت: سازمان شیلات با تغییر پرچم کشتی های چینی به اسم ایران به آنها سوخت می دهد.

به گزارش ندای اصفهان،ارسلان قاسمی مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با اشاره به اینکه مسئولان سازمان شیلات مجوز تغییر پرچم کشتی های چینی به اسم ایران را دادند، اظهار کرد: براین اساس مسئولان سازمان شیلات مدعی هستند که هیچ کشتی چینی در آب های ایران فعالیت ندارد در حالیکه ریشه این کشتی ها چینی است.

وی افزود: سازمان شیلات در یک اقدام برای پاک کردن صورت مسئله اظهاراتی مبنی بر مالکیت ایرانی کشتی ها  و انعقاد قراردادهای طولانی مدت چینی ها با شرکت های ایرانی را داشت، درحالیکه این امر تنها ظاهر قضیه است و تمامی این موضوع جای سوال و شبهه دارد.

قاسمی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع تامین سوخت کشتی های چینی توسط ایرانی ها را تایید می کنید، بیان کرد: با توجه به آنکه مسئولان سازمان شیلات اعتقادی به حضور کشتی های چینی در داخل ندارند، از این رو مطابق کشتی های ایرانی به آنها سوخت می دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: اگرچه ظاهر قضیه به سبب تغییر پرچم کشتی های چینی به مالکیت ایرانی ها درست است، اما باطین موضوع آن چیزی نیست که مسئولان شیلات مدعی هستند.

وی با اشاره به اینکه کشتی های چینی به دنبال صید فانوس ماهیان نیستند، بیان کرد:کشتی های چینی به دنبال صید ماهیان تجاری هستند چرا که در صورت فعالیت ۹۶ فروند کشتی صید فانوس ماهیان باید تمامی کارخانه های جنوب فعال بودند و بخشی از نیاز کشور به پودر ماهی در داخل تامین می شد.

به گفته قاسمی فعالیت کشتی های چینی در آب های ایران منجر به مختل شدن زندگی صیادان از میناب تا چابهار شده است.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان در ادامه افزود: اگرچه قرار بود کشتی های چینی در اعماق بالای ۲۰۰ متر در آب های ایران فعالیت کنند، اما گزارش ها و عکس های متعددی عکس این موضوع را نشان می دهد وجای این سوال مطرح است که چرا همچنان مسئولان سازمان شیلات به ادامه صید بی رویه اصرار می ورزند؟

وی در پایان تصریح کرد: براساس قوانین بودجه سنواتی از سال ۶۹ و ۷۰ به بعد همه ساله بودجه مناسبی توسط مجلس به شیلات اختصاص یافته است تا کشتی های که صید ترال انجام می دهند، خریداری و از چرخه خارج شوند تا آسیبی به ذخایر وارد نشود.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق