جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳

انتقاد شدید رئیس خانه صنعت

دولت تولید را رها کرده و مدام حرف از بسته حمایتی می‌زند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران با اشاره به معطلی چندماهه تولیدکنندگان در ثبت اسناد اداری گفت: دولت تصمیم جدی برای نقل و انتقال پول بگیرد.

به گزارش ندای اصفهان،محمدرضا مرتضوی با اشاره به اینکه اتفاقات این روزهای اقتصاد کشور  و عدم تصمیم مناسب باعث شده مردم و به‌ویژه واحدهای تولیدی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شوند، اظهار داشت: دولت مدام از بسته‌های حمایتی خود برای جامعه صحبت می‌کند اما متأسفانه هیچ تدبیری برای حل مشکلات واحدهای تولیدی به‌کار نگرفته است.

وی با اعلام اینکه باید در این شرایط با حمایت از تولیدکننده داخلی سطح فروش کالا افزایش پیدا کرده و به‌نوعی اعتماد مردم به محصول ایرانی افزایش پیدا کند افزود: متأسفانه هیچ گشایشی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی از سوی دولت اتخاذ نشده و همین موضوع عاملی شده تا تولیدکنندگان امیدی به دولت نداشته و تمام تمرکز خود را به توانمندی خود قرار دهند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران اضافه کرد: به‌نظر من در حال حاضر امکانات دولت محدود است و به‌نوعی دولت در لاک دفاعی برای عبور از شرایط تحریم قرار گرفته است طبیعتاً نمی‌توانیم توقعی از او داشته باشیم البته دولت نیز نباید وعده‌های متعدد داده و مدام از حل مشکلات بخش تولید صحبت کند.

مرتضوی با اشاره به اینکه البته ترخیص کالاها از گمرک و محاسبه مابه‌التفاوت نرخ ارز در برخی از کالاها بخشی از مشکلات را برطرف کرده است، تصریح کرد: امروز باید توجه زیادی به ارتقای کارآمدی سیستم‌ها در دولت انجام شود نباید وقتی تولیدکننده‌ای کالایی از بورس می‌خرد چند ماه معطل اسناد و ثبت اداری آنها باشد. به‌جرأت می‌توانم بگویم بخشی از این سیستم‌ها فقط با معطل کردن کارها تولیدکنندگان را سرگردان کردند. جالب اینجاست در برخی از موارد رفع مشکلات اداری را موکول به دریافت پول می‌کنند.

وی در ادامه صحبت‌های خود به محدودیتهای بانکی تولیدکنندگان نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه بخشی از تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی از کشور چین انجام می‌شود اما محدودیتهای بانکی باعث شده تا نتوانیم معاملات را انجام دهیم، به‌نحوی که پول در کشور چین و در تهران هست اما خط اعتباری بانکی برای نقل و انتقال وجود ندارد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران مهمترین سیاست دولت در شرایط فعلی را رفع محدودیتهای بانکی عنوان کرد و گفت: باید در این رابطه تصمیم جدی صورت گیرد. البته علاوه بر این تولیدکنندگان نیز باید به حفظ نیروی انسانی خود پرداخته و مانع از دست دادن آنها شوند.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق