چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷

لوئیس فراخان در نشست خبری در تهران:

اگر ماشه جنگ کشیده شود پایان آمریکا را رقم خواهد زد

رهبر جنبش «امت اسلام» آمریکا خطاب به ترامپ گفت: مرگ بر آمریکا و اسرائیل باعث پایان دادن به آمریکا نیست، بلکه این شما هستید و شما مسؤول نابودی آمریکا خواهید بود.

به گزارش ندای اصفهان،«لوئیس فراخان» رهبر جنبش «امت اسلام» آمریکا پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در نشستی خبری در محل پرس تی وی طی اظهاراتی ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران، از مقام معظم رهبری قدردانی کرد.

وی که سفری به قم داشته و با آیت الله مکارم شیرازی دیدار کرده از مهمان نوازی مردم ایران تشکر کرد.

فراخان از رسانه‌های تحت امر رژیم صهیونیستی به خاطر نادیده انگاشتن واقعیات درباره وی و تحریف واقعیات انتقاد کرد.

این فعال مدنی آمریکا ادامه داد: شیطان چهره اسلام، مسیحیت و یهودیت را خدشه دار کرده و به این خاطر حضرت مهدی (عج) باید بیاید تا چهره واقعی شیطان را برملا و بار دیگر دین و مذهب را تطهیر کند و ما انسان‌ها با برادری و مودت برای بار دیگر در کنار هم زندگی کنیم.

فراخان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به راهپیمایی یک میلیون نفری در آمریکا گفت: این راهپیمایی‌ها بر پایه سه رکن بنا شده‌اند، توبه، آشتی و مسئولیت و تلاش من این بود که گروه‌های مختلف را کنار هم بیاورم که با سازش و وحدت در کنار هم زندگی کنیم.

رهبر بزرگترین جامعه مسلمانان آمریکا اضافه کرد: جهان اسلام نیاز به فرآیندی دارد که باعث شود اختلافات را کنار گذاشته و با وحدت در کنار هم در قالب یک جامعه زندگی کنیم که شیطان نتواند به ما صدمه برساند.

رهبر جنبش امت اسلام گفت: من در مقطعی در ایران حضور دارم که برادران و خواهران به خاطر غضب رئیس جمهور و دولت آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه مورد هجمه قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به توافق برجام و تاکید همه نهادهای ناظر مبنی بر پایبندی ایران به این توافق، اظهار داشت: گفتند به ایران میلیاردها دلار را می‌دهند، ولی چنین نکردند.ایران به تعهدات خود پایبند بود ولی آمریکا متعهد نبود و با آمدن ترامپ، آمریکا از این توافق خارج شد. الان ترامپ سخت ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرد.

وی گفت: از من می پرسند چرا اینجا (ایران) هستی؟ چون خانواده من اینجاست و من در آمریکا متولد شدم، اما شهروند دنیا هستم.

فراخان اضافه کرد: من به همه ایرانیان می‌گویم این یک آزمایش الهی است و اگر مقاوم باشیم، شامل نعمت خدا خواهیم شد.

این فعال مدنی آمریکا درباره انتقادهای وارد شده به وی به خاطر سفر به ایران و اینکه به وی گفته‌اند همانطور که به ایران رفته‌ای در همان جا بمان، خطاب به آنها اظهار داشت: چطور جرات می‌کنید، با من حرف بزنید؟ آمریکا متعلق به من و ما است و عرق و خون ما باعث شده آمریکا به وجود بیاید، من خیلی وطن پرست تر از آنهایی هستم که ادعا می‌کنند آمریکا برای آنهاست، من تسلیم نخواهم شد و به آمریکا باز می‌گردم و این حقیقت را برای آنها بازگو خواهم کرد.

وی افزود: من به آنها هشدار می‌دهم، من حمایت حضرت مهدی و حضرت عیسی و حمایت حق و حقیقت را خواهم داشت.

لوئیس فراخان در ادامه به سؤالات مطرح شده پاسخ داد و در ارزیابی از سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه عنوان کرد: خاورمیانه بسیار غنی از منابع نفتی است و کشورهای بزرگ صنعتی به این منابع نیاز دارند و آمریکا و انگلیس و بقیه به دنبال دسترسی به این منابع و دستیابی به منافعشان در این زمینه بودند.

وی به کودتای 28 مرداد با همکاری سیا اشاره کرد و افزود: مصدق به دنبال ملی کردن نفت ایران بود و کشور من در این زمینه دست به دامان توطئه شد و توطئه‌ای از سوی سیا انجام و مصدق برکنار و شاه جایگزین آن شد.

فراخان ادامه داد: مالکیت نفت از طریق شاه به دست غربی‌ها افتاد و شاه و ملازمانش ثروتمند بودند و مردم ایران در فقر زندگی می‌کردند. کسانی که این شرایط را دوست نداشتند مورد آزار و اذیت قرار گرفته یا کشته شدند و یکی از آنها حضرت امام خمینی بود.به خاطر این نارضایتی امام خمینی تبعید و پس از آن هم انقلاب ایران پیروز شد.

رهبر جنبش امت اسلام آمریکا با اشاره به دعوت ترامپ از عربستان برای گردهم آوردن کشورهای اهل سنت در ریاض، خاطرنشان کرد: وقتی تصاویر جلسات در ریاض را مشاهده می‌کردیم هواپیماهای جنگی، سلاح و … بود که ترامپ به عربستان فروخت به ارزش 110 میلیارد دلار و رئیس جمهور آمریکا با هدفی زهرآلود به دنبال ایجاد تفرقه بین این کشورها بود و گفت شما باید این سلاح‌ها را علیه ایران به کار ببرید و باعث شد یک کشور برادر و مسلمان را از دیگر کشورهای مسلمان جدا کند.

*سیاست دولت آمریکا باعث ایجاد جنگی مخرب در خاورمیانه می‌شود

فراخان در ادامه اضافه کرد: استاد من چند سال پیش به من هشدار داد که سیاست کشورو دولت من باعث ایجاد جنگی مخرب در خاورمیانه خواهد شد، جنگی که در انجیل درباره آن صحبت شده است، جنگ «آرماگدون». استاد من مقاله‌ای را در بحبوبه ایام انتخابات نوشت درباره اینکه آیا دموکرات‌ها یا جمهوریخواهان قدرت را به دست خواهند گرفت و آن زمان گفت که ما شاهد آرامشی قبل از طوفان هستیم.

وی ادامه داد: برهه حساسی در آینده سیاست خارجی آمریکاست و استاد من گفت که رئیس جمهور آمریکا وظیفه خطیری دارد که این طوفان را به تاخیر بیندازد. هر چقدر زمان وقوع طوفان به تاخیر بیفتد، نه تنها به نفع آمریکا بلکه به نفع دنیاست و این تحریم‌ها (علیه ایران) می‌تواند مقدمه‌ای برای جنگ جدید باشد.

فراخان اضافه کرد: خبرنگاری از استاد من پرسید که آیا آمریکا در خاورمیانه خواهد ماند؟ که وی پاسخ داد از خاورمیانه بیرون خواهد آمد و وقتی از وقوع جنگ از ایشان سؤال شد اعلام کرد که جنگی رخ خواهد داد و خونریزی زیادی در این منطقه از جهان رخ خواهد داد.

*ترامپ مراقب باش چون اگر ماشه جنگ کشیده شود، پایان آمریکا رقم می‌خورد

به گزارش فارس، فراخان ادامه داد: از ترامپ خواهش می‌کنم بسیار مراقب باشد، چون اگر ماشه جنگ کشیده شود و آمریکا با استفاده از متحدانش همچون اسرائیل جنگی را در منطقه شروع کند، آن زمان کشورهای دیگر مثل چین و روسیه وارد جنگ می‌شوند و این جنگ پایان آمریکا را رقم خواهد زد.

وی افزود: من می‌خواهم به ترامپ این هشدار را بدهم که این شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ به اسرائیل ایرانیان نیست که باعث پایان دادن به آمریکا خواهد بود، این سیاست‌های شماست و شما مسؤول نابودی آمریکا خواهید بود.

فراخان در پاسخ به سؤالی هم گفت: مردم ایران از تحریم‌ها آسیب می‌بینند.

*جنایت علیه بشریت در یمن 

رهبر جنبش امت اسلام در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره اقدامات جنبش امت اسلام برای مقابله با ایران هراسی و همینطور جنگ یمن، عنوان کرد: حقیقت بهترین مدافع علیه این اقدامات ایذایی است. همیشه باید پیرو حقیقت باشیم و اگر بترسیم حقیقت را بگوییم و اگر بترسیم به خاطر حقیقت بمیریم، نباید گله‌ای از اقدامات که علیه ما صورت می‌گیرد، داشته باشیم.

وی همچنین آنچه در یمن رخ می‌دهد را جنایت علیه بشریت خواند و افزود: اتفاقات رخ داده علیه مسلمانان روهینگیا و همچنین آزار و اذیت مسلمانان چین همه جنایت علیه انسانیت و بشریت است. ما نباید انتظار داشته باشیم دیگران کاری برای ما انجام دهند، باید با این آزار و اذیت‌ها مقابله کنیم. سنگی که در دستان ماست را علیه شر و پلیدی پرتاب کنیم و آن زمان است که می‌‌توانیم از این اقدام نجات پیدا کنیم.

فراخان ادامه داد: رسانه چه سودی خواهد داشت اگر درباره حقیقت ننویسد؟ اگر نتوانیم حقیقت را عنوان کنیم و از دولتمان انتقاد کنیم، سود این رسانه‌ها چه خواهد بود؟ هیچ کس نمی‌تواند این جسارت و جرأت را به شما بدهد و خود شما (رسانه) این جرأت را داشته باشید که حقیقت را عنوان کنید.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715