پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

ورود سامانه بارش‌زا به استان اصفهان از اواخر روز دوشنبه

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: سامانه بارش‌زا از اواخر روز دوشنبه از غرب و جنوب غرب وارد استان می‌شود و منجر به بارش در روز سه شنبه می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،ساناز جعفری با اشاره به وضعیت فعلی هوای اصفهان، اظهار داشت: گذر امواج ناپایدار ضعیف  برای امروز و فردا در استان وجود دارد.

وی افزود: بر این اساس، افزایش ابر، گاهی وزش باد و بارش‌های پراکنده برای این دو روز پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان با بیان اینکه به تدریج از اواخر روز دوشنبه، سامانه بارش‌زا از مناطق غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود، گفت: ورود این سامانه به کشور، استان اصفهان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: از اواخر روز دوشنبه، بارش‌ها از مناطق غرب و جنوب غرب استان آغاز و روز سه شنبه با کشیده شدن به سایر مناطق، بارش‌ها گسترده خواهند شد.

جعفری تصریح کرد: عمده فعالیت این سامانه در نواحی غرب، جنوب غرب و تا حدی مرکز استان است و بارش‌ها در نواحی ذکر شده به صورت باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان با اشاره به آب گرفتگی معابر عمومی نواحی بارشی، اظهار داشت: آب گرفتگی دور از انتظار نیست و برای روز چهارشنبه نیز، مه صبحگاهی بعد از بارش‌ها وجود دارد.

وی افزود: دمای هوای استان تا فردا، بین یک تا دو درجه روند افزایش دارد و دوای فعلی استان در گرم‌ترین ساعات ۱۴ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین ساعات به ۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.

جعفری خاطرنشان کرد: گرم‌ترین نقطه استان آران و بیدگل با ۲۰ درجه سانتیگراد و سردترین نقطه بویین و میاندشت با ۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق