یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
اختصاصی ندای اصفهان- گفتگو با دکتر محمدحسین رجبی دوانی
 تدابیر رهبری در دولت نادیده گرفته می شود/ جریان نفاق و نفوذ در دولت حضور دارد   

کم کم یقین حاصل می شود که اینها تحت تأثیر جریان نفاق دارند نقطه مقابل رهبری سیاست خود را مطرح می کنند که البته امیدوارم این مورد اصلاح شود. اگر به این روش غلط ادامه دهند قطعا توسط مردم این قضیه آشکار می شود آن وقت است که می بینیم چه کسی بازنده سیاست های مقابله با تدابیر ولایت است...

سرویس گفتگو- مجید پوستین دوز: نفاق جریانی است که برای ایجاد آشوب و فتنه و دو دستگی و ایجاد مانع برای رسیدنِ حق به اهدافِ عالیه خود فعالیت می کند؛ اما تفاوتش با سایر دشمنان این است که منافق نشاندار نیست و چهره، موضع و حتی به ظاهر اعتقاداتش شبیه به افراد جبهه حق است، لذا شناختش مشکل می شود. از این جهت است که خطر منافقین از کفار و مشرکین بدتر است، به طوری که می بینیم غیر از آیات متعددی که در سوره های بقره، نساء، توبه و امثال این ها آمده، یک سوره جداگانه نیز به نام سوره «منافقون» نازل شده است و توطئه های این دسته را برملا کرده و هشدارهای لازم را به مسلمانان می دهد.

متن زیر گفتگوی تفصیلی پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان با دکتر رجبی دوانی پیرامون جریان نفاق و نفوذ است. دکتر محمدحسین رجبی (متولد قم- ۱۳۳۹) مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام است. او در سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴ رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس بود. وی معاون پژوهشی دانشکده علوم اجتماعی و فرهنگی و استادیار تاریخ اسلام دانشگاه جامع امام حسین (ع) است.

***

دکتر محمدحسین رجبی دوانی

ندای اصفهان- آیا از زمان انقلاب تا کنون ما همواره شاهد جریان نفاق بوده ایم؟

دکتر محمد رجبی دوانی: بله ما در سال های پیروزی انقلاب تاکنون چندین نوع جریان نفاق داشته ایم. در درجه اول و در همان اول پیروزی انقلاب اسلامی گروهک فاسد فاسق مجاهدین خلق که با رفتار منافقانه خودشان باعث دو دستگی در جامعه بود. حتی در یک مقطع به خاطر قهر مرحوم آیت الله طالقانی این ها می خواستند از فرصت به دست آمده استفاده کنند و جنگ داخلی راه بیندازند که با تدبیر آیت الله طالقانی جلویشان گرفته شد. آن ها تا قبل از اینکه دست به سلاح بردند منافق بودند (چون با مردم قاطی بودند) اما وقتی دست به اسلحه بردند دیگر عنوان منافق برای این ها کافی نیست. این ها خوارج هستند، خروج کرده اند علیه نظام و لذا باید سرکوب می شدند. جنایات این ها و خیاناتشان در جریان دفاع مقدس جدای از بمبگذاری که رؤسای قوای مجریه و قضاییه ما را از بین بردند حتی در دفاع مقدس هم همراهی با دشمن کردند برای اینکه نظام را از بین ببرند. خب به لطف الهی این گروه آنقدر مفتضح و خراب شد که دیگر هیچ آدم بهره مند از اندک خردی برای برای آن ها ارزشی قائل نیست.

اما آن گروه که از کشور اخراج هم شد بعدا می بینیم در قالب دیگری رخ پیدا می کند. برخی از سیاسیون که خود را از قدرت کنار زده تلقی می کردند و زمانی عنوان «خط امام» برای خود داشتند این ها بعد از رحلت امام یک جریان نفاق تازه ای را پدید آوردند و تمام تلاششان این بود که در پوشش دم زدن از امام و حق امام با جانشین امام (ره) مقابله کنند و آن بزرگوار را تضعیف کنند. حتی در کسوت روحانیت از اینها داشتیم که البته این افراد هم بعد سال ۷۸ رسوا شدند. یکی از چهره های برجسته این جریان که متاسفانه در کسوت روحانیت هم بود و زمانی علیه آمریکا و قضیه لانه جاسوسی در مقابل استکبار ایستاده بود چنان برای ضربه زدن به ولایت به خیانت کشیده شد که با امریکایی ها و غربی ها همراهی می کرد. در فتنه سال ۷۸ این ها در پی این بودند که با کمال وقاحت و در اوج خیانت برای به زانو درآوردن نظام ولایت صف کشی کنند که الحمدلله این ها هم رسوا شدند.

مجددا در فتنه ۸۸ ما می بینیم برخی از این افراد (که قبلا خودشان مقابل این جریانات هم ایستاده بودند) کسی که خودش قبلا نخست وزیر بوده، رئیس مجلس بوده، این ها هم با جریان های منافق هم پیمان شدند. یکی از این افراد گستاخی را به جایی می رساند که قبل از برگزاری انتخابات نامه ای سرگشاده به رهبری می نویسد و رهبری را تهدید می کند که اگر آن چیز که ما می خواهیم بهش نرسیم کشور به آشوب کشیده خواهد شد و هنوز هم سر حرف خودش باقی است و لذا ما باید همیشه دقت داشته باشیم که تا زمانی که حقی حاکمیت دارد ممکن است جریان منافق از بین برود باز جریان منافق دیگری پدید می آید. این ویژگی حاکمیت حق است که همیشه دشمنانی مقابل خودش دارد و ما امروزه کسانی را در این جبهه نفاق می بینیم که روزی خودشان از استوانه های انقلاب بودند و برای نظام و دفاع مقدس زحمت ها کشیده بودند اما الآن در حال ضربه زدن به ولایت و همراهی با دشمن بیرونی هستند.

ندای اصفهان- در دولت اخیر حضرت آقا از دو واژه زیاد استفاده کرده اند؛ یکی خطاب به دولت فرموده اند در بین مردم دو دستگی ایجاد نکنید و دوم در مورد نفوذ دشمن اخیرا بسیار به دولت هشدار داده اند. نظر حضرتعالی در مورد سخنان اخیر حضرت آقا چیست؟

– رهبر معظم انقلاب به لطف الهی از چنان بینش الهی برخوردار است که زود تشخیص می دهد و خطر را خوب می فهمد و هشدارهای لازم را می دهد. ما می بینیم در این دولت به ظاهر حرف از ولایت، رهبری و قدردانی از ایشان زده می شود اما در مقام عمل آن تدابیر اصلی ایشان نه تنها نادیده گرفته می شود بلکه نقطه ی مقابل حرفشان عمل می شود. شما ببینید دو سه سال است که ایشان اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند چقدر هم روی این قضیه تاکید دارند، از طرفی این دولت اعلام می کند ما داریم راهکار و سازوکار اقتصاد مقاومتی می نویسیم ولی اعلام می کنند بعد از واردات گندم بیشترین عرضی که از کشور خارج شده است به خاطر واردات اتومبیل های لوکس است! آیا این عمل به اقتصاد مقاومتی است؟

رهبری می فرمایند که ما هرگز در عرصه تجاری هیچ رابطه ای با آمریکا نخواهیم داشت، اما رییس جمهور در آمریکا که سخنرانی می کند می گوید سرمایه گذاران آمریکایی می توانند به ایران بیایند و سرمایه گذاری کنند یا رهبر می فرمایند خطوط قرمز ما در مذاکرات این است که نباید از مراکز نظامی بازدید شود، نباید از دانشمندان ما بازجویی شود، تمامی تحریم ها در همان موقع امضای این قضیه لغو شود نه تعلیق، اما از آن طرف دولت امتیازاتی داده اند و خطوط قرمز نادیده گرفته شده است. لذا این را من اول خوشبینانه فکر می کردم یک حال تغییر ذائقه است که این ها نسبت به رهبری دارند، اما کم کم دارد برای من یقین حاصل می شود که نخیر این ها تحت تأثیر همان جریان نفاق جدید دارند نقطه مقابل مواضع رهبری سیاست خود را مطرح می کنند که البته امیدوارم این مورد اصلاح شود اما اگر به این روش غلط ادامه دهند قطعا توسط مردم این قضیه آشکار می شود آن وقت است که معلوم می شود چه کسی بازنده ی این سیاست های غلط و مقابله با تدابیر ولایت است.

ندای اصفهان- آیا بزرگترین وسیله نفوذ در کشور جریان نفاق نیست؟

– اینکه حضرت آقا هشدار می دهند ما از آمریکا و فرهنگ آمریکایی هیچ ترسی نداریم، اصلا آمریکا از نظر فرهنگی از ما شکست خورده است که این فشارها را بر ما وارد می کند اگر دست برتر داشت که نباید احساس خطر کند چون شکست خورده می خواهد با زور مقابله کند. اینکه حضرت آقا می فرمایند متوجه نفوذ دشمن باشیم به خاطر خائنین داخلی است که وقتی این سد برداشته شود و آن ها جای پایی پیدا کنند آمریکا به جای آنکه بخواهد از بیرون که در این ۳۶ سال از بیرون با ما مقابله کرد، حال می خواهد از داخل به واسطه ی این خائنین اهداف خودش را پیش ببرد؛ یعنی نگرانی ما از آمریکا نیست، از منافقینی است که برای رسیدن به اهداف شوم خودشان حاضرند عزت ملی خود را زیر پا بگذارند، استقلال کشور را نادیده بگیرند و به ولایت خیانت کنند.

ندای اصفهان- در صدر اسلام نمونه ای داریم که از داخل نظام زمینه های نفوذ آماده شده باشد؟

– بله وقتی پیامبر با یهودیان بنی نضیر می خواست برخورد کند، با یهودیان بنی قینقاع برخورد کند که منافقین به آن ها پیام می دادند که شما نترسید بایستید ما به یاری تان می آییم و باعث گستاخی این ها در برابر پیامبر شدند.

ندای اصفهان- شما می گویید جریان نفاق توانسته در بدنه ی دولت نفوذ پیدا کند و در تصمیم گیری آنها دخالت کند؟

– ببینید یک چیزهایی برای کسی که سی و چند سال است در دیپلماسی کشور حضور و نقش دارد از چنین کسی به هیچ وجه پذیرفته نیست که ما بگوییم از روی ندانستن و نداشتن اطلاعات چنین حرفی بزند. وقتی یک مقام مسئول آن هم در عرصه بین الملل می گوید (نه در یک محفل خصوصی) طوری که دشمن هم بشنود می گوید آمریکا ظرف ۱۰ دقیقه می تواند تمام توان دفاعی ما را نابود کند، من این را به نوعی خیانت می دانم؛ یعنی چطور می شود و اصلا در کجای دنیا سراغ دارید که حتی اگر کشوری ضعیف باشد بیاید با صدای بلند داد بزند که ما اینقدر در مقابل دشمن ضعیفیم که آمریکا می تواند ظرف ۱۰ دقیقه ما را نابود کند! آیا اگر آمریکا یک چنین توانی داشت ۳۶ سال به خودش زحمت می داد هر سیاستی را به کار ببرد و ناتوان بشود؟ معلوم است که چنین نیست و خود آمریکا می داند که چنین قدرتی را مقابل ما ندارد ولی وقتی کسی از داخل دارد اینطور در مقام یک مسئول سیاسی صحبت می کند، این را چه تعبیری می شود کرد؟ این در حقیقت تضعیف جبهه حق، ایجاد رعب نسبت به دشمن در داخل و جسور کردن دشمن نسبت به خودمان است و ما متاسفانه با این چیزها مواجهیم.

ببینید بعد از اینکه جریان سیاه اصلاحات، خیانت خود را در فتنه ۸۸ ثابت کرد هرکس چه از آن سران فتنه و چه حرکت جریان به اصطلاح اصلاح طلبی در آن فتنه برائت نجوید من آن را خائن می دانم. ما می بینیم که دولت انگار یک پیمان نانوشته ای با این جریان خائن دارد که وزارت علوم را به اینها بسپارد. این فرد را معرفی می کند، مجلس مقاومت می کند، یکی مثل او را دوباره و دوباره و بعد هم به این آخری که مجلس رای اعتماد می دهد می بینیم که رییس جمهور عنوان می کند که این آدمی که رای آورد دقیقا سیاست های همان ها را دنبال خواهد کرد. به هر صورت من آن جریان را یک جریان منافق می دانم و الآن در این دولت نفوذ دارد و نقش بازی می کند. تاکید می کنم آن هایی که از فتنه برائت نجسته باشند و در آن قضیه حضور داشتند و الآن هم نسبت به سران فتنه به نوعی وفادارند، اینها را من منافقانی می دانم خطرناک و خائن که اگر در دولت جایی داشته باشند این نشان دهنده ی همکاری و همراهی آن جریان فاسد با دولت و رفتار متقابل دولت با آن ها است.

ندای اصفهان- به نظر شما جریان نفاق برای پسابرجام برنامه ای دارد؟

– اینها از روزنامه هایشان معلوم است برای یک دستی که ظریف با اوباما داده چه ذوق و شوقی می کنند که یخ های رابطه با آمریکا می خواهد آب بشود. اصلا اینها چنان ناشیانه دارند به این ذلت خود و به این خیانت خود شکل علنی و ظهور و بروز می دهند که دارند روی خائنان دوره ی قاجار که منافع روس و انگلیس را تامین می کردند را هم سفید می کنند؛ یعنی اینگونه که این ها دارند نسبت به آمریکا و دشمنان ما اظهار ارادت و علاقه می کنند و خوشحال از اینکه پس از تحریم آنها می توانند به ایران بیایند و ما با آنها رابطه داشته باشیم که حتی آن سیاسیون خائن طرفدار روس و انگلیس در عهد قاجار این طوری علنی خیانت نمی کردند. بله این ها برنامه دارند.

مجلس باید هوشیار باشد. الحمدلله رهبری هوشمند انقلاب با تدبیر مراقب است، ما هم باید مواظب باشیم در پوشش شعارهای دروغین، چون این جریان نشان داده برای رسیدن به هدف به هیچ چیز اعتقاد ندارد به هیچ ارزش اخلاقی پایبند نیست، اینها ممکن است به قول حضرت آقا دشمن کریه و خشن و جنایت کار را بزک بکنند، انگار اگر ما با آنها رابطه داشته باشیم تمام مشکلات ما حل خواهد شد. باید مراقب باشیم و فریب این بزک های دشمن توسط جریان نفاق را نخوریم. اینها دنبال این هستند که آمریکا مثل انگلیس و فرانسه دفتری حتی در پوشش تجاری داشته باشد که بتوانند از اربابشان مستقیما در ایران دستور بگیرند و خواسته های او را اینجا پیاده کنند. ما خوفمان از خائنین داخلی است.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. واویلا گفت:

    یعنی شورای نگهبان و دیگر مراکز، قدرت ندارند که نگذارند چنین افرادی کاندید مجلس یا کاندید ریاست جمهوری شوند؟
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز