چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان:

۷ طرح برای نجات زاینده رود در حال تدوین و اجراست

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان گفت: هفت طرح در استان اصفهان در حال بررسی و اجرا است تا بتوانیم زاینده رود را از این وضعیت نجات دهیم.

به گزارش ندای اصفهان، علی اصغر ذاکری پیش از ظهر پنجشنبه در اولین همایش روسای مجمع شوراهای اسلامی شهرستان های اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان و مبارکه اظهار کرد: یکی از اهداف شورای شهرستان و روستاها رصد مشکلات شهری و روستایی است که بهترین رابط بین مسئولین و مردم نمایندگان شورا هستند که مشکلات مردم را بررسی و راهکار ارائه دهند.

وی ادامه داد: برای اینکه بهتر به مشکلات شهرستان ها رسیدگی کنیم استان اصفهان را به چهار منطقه تقسیم کردیم که شاید از نظر جغرافیایی شباهتی به یکدیگر نداشته باشند اما از لحاظ مشکلات اجتماعی و نیازهای مردم به یکدیگر شبیه اند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان در ارتباط با برگزاری همایش روسای مجمع شوراهای اسلامی شهرستان های اصفهان گفت: این جلسه با هدف آگاهی و مشورت درباره طرح لوله گذاری و بازچرخانی آب در حوضه زاینده رود در نظر گرفته شده است و خروجی این نشست برون رفت از بزرگترین آسیب اجتماعی در استان است که مشکلات اقتصادی، صنعتی، اشتغال و.. را به همراه دارد.

کاهش چشم گیر منابع آبی از دهه ۵۰ تا کنون

وی با اشاره به واقعیت غیرانکار در حوضه زاینده رود گفت:‌ از دهه ۵۰ تا ۲۵ مهر ۱۳۹۷ آب زاینده رود از یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون متر مکعب به ۵۴۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

ذاکری با بیان اینکه عدم صرفه جویی در بحث آب، کشاورزی، مصرف خانگی و صنعتی باعث کم بود آب شده است، گفت: چاه های غیرمجاز در شهرستان ها نیز باعث کاهش چشم گیر منابع آبی می شود که در شهرستان های لنجان، نجف آباد و… چاه های غیر مجاز وجود دارد.

وی ادامه داد: تنها راه زنده نگه داشتن زاینده رود همکاری تمام سازمان ها و ذی نفعان است که با فناوری های هوشمند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان اظهار کرد: هفت طرح در استان در حال بررسی و اجرا است تا بتوانیم زاینده رود را از این وضعیت نجات دهیم و از این آب باقی مانده بهترین استفاده را در زمینه های کشاورزی و صنعت داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق