چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴

به بهانه نشست رییس جمهور با اقتصاددانان؛

فرافکنی یا مسئولیت گریزی رییس جمهور صحت دارد؟!

رییس جمهور در دیدار با اقتصاددانان گفت «در برخی موارد بنده موضوعاتی را درخصوص تسریع اصلاحات اقتصادی مطرح می‌کنم که با مخالفت سایر افراد روبه‌رو می‌شود و در نهایت، تصمیم گرفته می‌شود» غافل از اینکه عمر تشکیل «شورای هماهنگی اقتصادی» بیش از دو ماه نیست و این فرافکنی رییس جمهور قابل تامل است

ندای اصفهان- مهندس بابک حیدری

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارش مفصلی جلسه رییس جمهور با اقتصاددانان را بررسی کرده است و در بخشی از گزارش به نقل از حاضران در جلسه اعلام کرده است، آقای روحانی گفته اند:

«هیچ تصمیم اقتصادی، از سوی رئیس‌جمهوری به شکل انفرادی اتخاذ نشده است. رئیس‌جمهوری با اشاره به همراهی از نظرات کارشناسان و همچنین تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی، برای تمرکز بیشتر بر مسائل توضیح دادند که در برخی موارد بنده موضوعاتی را درخصوص تسریع اصلاحات اقتصادی مطرح می‌کنم که با مخالفت سایر افراد روبه‌رو می‌شود و در نهایت، تصمیم گرفته می‌شود این موضوع در شرایط کنونی به مصلحت نیست.»(+)

دنیای اقتصاد به نقل از حاضران جلسه یکی از این موارد را «اصلاح قیمت بنزین» بیان کرده و از قول ایشان تاکید شده است که این موضوع «قبل از این رخدادهای کنونی، مورد توجه رئیس‌جمهور بوده است.»

به فرض صحت گزارش دنیای اقتصاد رییس جمهور محترم فرافکنی جدیدی را با عنوان «شورای هماهنگی اقتصادی» آغاز نموده اند.

اساتید اقتصاد که هیچ، مردم کوچه بازار نیز به خوبی از ناکارآمدی برنامه های اقتصادی دولت قبل و بعد از تهدیدها و یاوه گویی های ترامپ آگاه هستند و بارها و بارها اساتید اقتصاد در مقالات متعدد و مردم در گعده های کوچه و بازار و اتوبوس به آن پرداخته اند ولی به گزارش دنیای اقتصاد  ظاهرا آقای رییس جمهور در جلسه مذکور  توضیح داده اند «که در برخی موارد بنده موضوعاتی را درخصوص تسریع اصلاحات اقتصادی مطرح می‌کنم که با مخالفت سایر افراد روبه‌رو می‌شود و در نهایت، تصمیم گرفته می‌شود» غاقل از اینکه عمر تشکیل «شورای هماهنگی اقتصادی» بیش از دو ماه نیست و این فرافکنی رییس جمهور قابل تامل است.

چه کسی است که در این مرز و بوم نداند بعد از یاوه گویی های ترامپ و پیش از تشکیل «شورای هماهنگی اقتصادی» افسار اقتصاد در دولت آقای روحانی یله و رها شده بود و با تصمیم هایی مانند «دلار جهانگیری» ره به ترکستان رفتند.

چه کسی است که به یاد نداشته باشد بدون حساب و کتاب به هر شرکت مرتبط و نامرتبط برای واردات کالا ارز تخصیص یافت و «ناموس اقتصادی مملکت» که گره گشای «زمستان» کشور بود در «جیک جیک مستانه» آقایان صرف واردات موبایل و لوازم خانگی و… شد.

چه کسی است که نداند تصمیم ساده ای مانند ممنوعیت صادرات گوجه و رب گوجه فرنگی در دولت خسته آقای روحانی حدود دو ماه به طول انجامید و پس از افزایش قیمت بی سابقه، تصمیمات اساسی! اخذ شد.

چه کسی است که نداند «شورای هماهنگی اقتصادی» فقط و فقط با هدف تسریع در تصمیم گیری در شرایط  ویژه کشور و همکاری همه قوا با دولت تشکیل شد ولی ظاهرا آقای رییس جمهور فرافکنی جدیدی را آغاز کرده اند.

و در پایان امیدوارم گزارش دنیای اقتصاد صحت نداشته باشد و مطمئن شویم آقای رییس جمهور در زمان نیاز به همدلی و همراهی بیشتر باب جدیدی از دوگانگی را نگشوده باشند.

خدایا چنان کن سرانجام کار

توخشنود باشی و ما رستگار

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق