دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴

قدرت الله نوروزی مطرح کرد؛

هیچ گونه انتصاب فامیلی در شهرداری اصفهان صورت نگرفته/ حاضرم اسامی تمامی مدیران را منتشر کنم

شهردار اصفهان در واکنش به صحبت یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی از اقوام شما جزء ۴۰۰ مدیر شهرداری هستند تأکید کرد: رسانه ها مجاز هستند اسامی تمامی مدیران شهرداری به انضمام نسبت های آن ها با بنده را منتشر کنند

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، قدرت الله نوروزی دقایقی پیش در نشست خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: برای درآمدهای پایدار و پرهیز از درآمدهای فصلی قدم های بزرگی برداشتیم و به دنبال افزایش این درآمدها هستیم که یکی از این درآمدها ارزش افزوده است.
وی ادامه داد: اصفهان شاهد اتفاقات خوبی در این مدت بوده و امروز خوشحال هستیم که در پروژه سالن اجلاس بخش بزرگی از بدهی ها پرداخت شده است.
شهردار کلان شهر اصفهان افزود: چهارباغ عباسی را همه ما به عنوان یکی از ارکان اصفهان و یکی از هویت های اصلی می شناسیم و کسی نیست که با چهارباغ مخالف باشد؛ قبل از انتصاب بنده در شهردای اصفهان یک سوم چهار باغ سنگ فرش شده بود و مغازه ها هم تغییر شکل داده بودند و می توان گفت این کارها به هویت چهارباغ آسیب هایی را وارد کرد.
نوروزی اضافه کرد: در ضلع شرقی با از بین بردن آسفالت ها به احتمال زیاد مواردی از میراث هم وجود داشته و دو روز بعد از انتصاب من، خبر دار شدیم که این اتفاقات از قبل افتاده است؛ چهار باغ باید نمایانگر تاریخ اصفهان باشد و پاسدار میراث اصفهان باشد و نه این که آسیب به میراث بزند.

شهردار اصفهان درباره بدهی های دولت به شهرداری هم گفت: دولت درباره حمل و نقل عمومی، هدفمندسازی و سوخت باید نیمی از هزینه ها را پرداخت می کرد که این مبلغ کامل پرداخت نشده و دولت حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به شهرداری اصفهان بدهکار است.

وی در همین رابطه تصریح کرد: در سال ۹۰ گفتند سالن اجلاس را با بودجه ۱۰۰ میلیاردی دولت تا سال ۹۱ به اتمام می رسانیم که فقط ۲۰ میلیارد پرداخت شد دولت وقت در آن پروژه هم بدهکار است.

این مقام مسئول یادی هم از متروی اصفهان کرد و گفت: شهرداری برا هر مسافر در مترو پنج هزار تومان هزینه می کند؛ در حالی که مسافر تنها ۷۰۰ تومان پرداخت می کند و این هزینه ها برا شهرداری بسیار سنگین است و دولت طبق قوانین باید به حمل و نقل عمومی کمک کند.

در خلال صحبت ها و سؤالات خبرنگاران زمزمه هایی از انتصاب های مدیران از احزاب اتحاد ملت و عدالت و آزادی و همچنین پیرامون انتصاب های فامیلی شد که واکنش جدی شهردار را در پی داشت. نوروزی در این باره خاطر نشان کرد: انتصابات فامیلی و حزبی و صحبت هایی از این دست تنها شایعاتی است که انسان های مغرض و انسان هایی که نمی توانند پیشرفت شهر را ببیند بیان می کنند؛ از وقتی بنده به شهرداری آمدم حدود ۳۰ درصد از مدیران تثبیت شدند و بخشی دیگری هم در دایره تثبیت قرار گرفتند و این ها فقط شایعه است.

نوروزی بیان کرد: استفاده از افراد خبره از جناح ها و بخش های مختلف از نقاط قوت شهرداری است؛ چرا که این نشان می دهد تمامی جناح ها مورد اهمیت است؛ هیچ گونه انتصاب فامیلی در شهرداری اصفهان صورت نگرفته در این رابطه حاضرم اسامی تمامی مدیران را منتشر کنم.
شهردار اصفهان در واکنش به صحبت یکی از خبرنگار مبنی بر این که برخی از اقوام شما جزء ۴۰۰ مدیر شهرداری هستند تأکید کرد رسانه ها مجاز هستند اسامی تمامی مدیران شهرداری به انضمام نسبت های آن ها با بنده را منتشر کنند.

مقام ارشد شهرداری اصفهان درباره هزینه های شهرداری در جشنواره فیلم کودک هم گفت: سال گذشته هفت میلیارد تومان هزینه شد و بخشی از این بدهی ها پرداخت نشد و ما در این دوره این بدهی را پرداخت کردیم و تنها سه میلیارد تومان از سوی شهرداری هزینه شد و سه میلیارد تومان هم از تهران تخصیص داده شد.

وی ادامه داد: در این جشنواره حمید محمدی آسیب دید و برخی می گویند شهرداری حتی یک جعبه گز هم نبرد، امّا ما حمایت های لازم را از وی انجام دادیم و فوت ایشان را به همه مردم تسلیت می گویم؛ ما کمک ها و حمایت های خود را در قالب نمایش و شو انجام نمی دهیم.
این شهردار معتقد بود باید دسترسی مردم به اطلاعات زیاد باشد تا دست رانت خواران قطع شود و طبق قانون و تا جایی که  قوانین کشور اجازه می دهد دسترسی مردم به اطلاعات آزاد باشد.
نوروزی همچنین تصریح کرد: پر سابقه ترین وسیله حمل و نقل عمومی در ایران اتوبوس است و در اصفهان اتفاقاتی در دو روز گذشته درباره وضعیت حقوق اتوبوسرانی اتفاق افتاد و تجمعی صورت گرفت که ما پاداش و سایر هزینه ها را پرداخت کرده بودیم و فقط حقوق پرداخت نشد؛ حقوق هم همان روز واریز شد.

شهردار اصفهان گفت: ما نمی توانیم بگوییم فروشگاه های کوثر نباید باشند چون برخی مغازه ها ضرر می کنند، باید با همان مغازه دارها مشورت کرد تا به کوثر بیایند چرا که بازار به این سمت پیش خواهد رفت و ما نمی توانیم بگوییم نباید چنین فروشگاه هایی را دایر کرد.

وی خاطر نشان کرد: اصفهان فرا صنعتی است و دیگر ظرفیت صنعتی بودن را ندارد و چاره ای نداریم که به حلقه های جهانی وصل شدیم و استعدادها و نیروهای خود را بین المببی کنیم؛ نه این که به کشورهای دیگر بروند بلکه باید تولیدات آن ها به دنیا فروخته شوند و این معنای فناوری های نوین است.
نوروزی ادامه داد: ما نباید فکر کنیم که اصفهان یک خواب شهر است؛ تمامی مهندسان پتروشیمی و نفتی و گازی حلقه های اولیه خود را در اصفهان شکل دادند و این شهر ظرفیت های بسیار زیادی دارد.
شهردار اصفهان خبر از بدهی هشت میلیاردی این شهرداری به صداوسیما داد و علت کمتر شدن برنامه های شهرداری در صداوسیما را این میزان بدهی و جلوگیری از افزایش آن دانست.
این مقام مسئول در تشریح هزینه کرد بودجه سال ۹۷ بیان داشت: از ابتدای امسال ۵۰۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری را در خط دوم مترو به کار گرفتیم و ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای کارهای عمرانی هزینه شد  از طرفی هم شهرداری اصفهان روزانه سه میلیارد تومان هزینه های جاری اعم از نگهداری و حقوق دارد.
نوروزی در ادامه در رابطه با تغییر کاربری برخی از اراضی ارتش در اصفهان گفت: بر اساس نظر رهبری نباید ارتش به سمتی برود که مانند بنگاه اقتصادی باشد؛ ما توافقاتی با ارتش داریم و در آینده ای نزدیک اتفاقات خوبی خواهد افتاد و مسئولان ارتش در اصفهان هم به فعالیت اقتصادی گرایش ندارند.
انتخاب اصفهان در کل کشور برای طرح پایلوت طرح جامع شهری جزء پنج دستاورد مهم ماست و مسائلی که سالها بود در شهر گره خورده بود در این طرح باز خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق