ندای اصفهان

تولید ملی به کمک هوای پاک می‌آید؛ آغاز تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های برقی در اصفهان

کدخبر: 105472
۲۳ مهر ۱۳۹۷ در ساعت ۶:۰۰ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان، مراسم آغاز فعالیت خط تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های برقی با هدف توسعه حمل و نقل پاک، ظهر امروز در اصفهان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در اصفهان برگزار شد.

 صادق نجفی در آیین آغاز به کار خط تولید و شماره‌گذاری انبوه موتورسیکلت‌های برقی با اشاره به فعالیت ۱۱ هزار واحد تولیدی در اصفهان اظهار داشت: تمام این واحدها پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند.

وی افزود: تمام اهداف وزارت در حوزه صنعت این است که بتواند از همه تولیدکنندگان به ویژه در این مقطعع زمانی استفاده کند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت صنعت بر اساس دستور رئیس جمهور، حمایت از چند پروژه را به عهده دارد، گفت: در این راستا، نوسازی ۲۴۰ هزار دستگاه خودرو با اهداف زیست محیطی در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: توسعه استفاده از موتورسیکلت‌های برقی در برنامه حمل و نقل ترکیبی است، دولت و شهرداری‌های کلان‌شهرها از حامیان این صنعت‌ها محسوب می‌شوند.

نجفی خاطرنشان کرد: دولت عوارض ورود قطعات مربوط به موتورسیکلت‌های برقی را پایین آورده و در ارز نیمایی قرار داده است.

آمادگی خرید بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی توسط کلان‌شهرها وجود دارد

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به آمادگی خرید بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت توسط کلان‌شهرها، اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد و تعداد محصول لازم در این زمینه نیز وجود دارد.

وی افزود: دولت از تولید کنندگان با تمام توان با وجود مشکلات، حمایت می‌کند، و هیچ کس حق ندارد جلوی تولید را بگیرد و همه باید در این زمینه همکاری کنند.

نجفی تصریح کرد: از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی که در بودجه امسال دیده شده، صادرات صنایع کوچک در اولویت قرار دارند و بر این اساس شرایط صادرات برای واحدهای تولیدی مهیاست.

۵۰۰ ایستگاه شارژ موتورسیکلت برقی در شهر اصفهان ایجاد می‌شود

در ادامه آیین آغاز به کار خط تولید موتورسیکلت‌های برقی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به تسهیلات خرید موتور برقی اظهار داشت: تسهیلاتی برای خرید موتور برقی با حمایت شهرداری در نظر گرفته می‌شود.

علیرضا صلواتی افزود: در راستای حمایت شهرداری، قول استاندار مبنی بر حضور ۵۰۰ هزار موتور برقی در اصفهان محقق می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه ۳ سال پیش در نمایشگاهی، قول ایجاد خط تولید موتورهای برقی داده شد، گفت: خوشبختانه با حمایت همه مسئولان، راه‌اندازی خط تولید موتورهای برقی اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: با حمایت‌های شهرداری اصفهان برای توسعه استفاده از موتورسیکلت‌های برقی در سطح شهر، ۵۰۰ ایستگاه شارژ موتورهای برقی در سطح شهر، تعبیه می‌شود تا شهروندان بدون دغدغه موتورسیکلت‌های برقی خود را شارژ کنند.

صلواتی خاطرنشان کرد: محدوده حرکت موتورهای برقی و دوچرخه در شهر در نظر گرفته شده تا شهروندان دغدغه تردد در ترافیک را نداشته باشند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: برای خرید موتور برقی، تسهیلاتی در نظر گرفته شده تا شهروندان بتوانند به راحتی از این موتورها، خریداری کنند.

بیش از ۳۵ درصد آلودگی در کلان‌شهرها ناشی از آلودگی خودروهاست

در ادامه برنامه، استاندار اصفهان با اشاره به جایگزینی موتورسیکلت‌های بنزینی اظهار داشت: افزون بر این شرکت، شرکت‌های دیگر نیز به کار گرفته شود تا در زمان کمتر از ۳ سال، بتوانیم رقم ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی را در اصفهان تولید و جایگزین موتورهای بنزینی شوند.

محسن مهرعلیزاده افزود: بیش از ۳۵ درصد آلودگی در کلان‌شهرها ناشی از آلودگی خودروهاست و در حال حاضر در استان اصفهان، یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه موتور سیکلت بنزینی ترد می‌کنند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه طبق آمار، هر یک موتور، سه برابر یک خودروی چهار سیلندر آلودگی ایجاد می‌کند، گفت: استفاده از موتورسیکلت‌های برقی و دوچرخه می‌توانند در کاهش آلودگی استان تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: تولید و پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌های برقی در اصفهان آغاز شده و امکان تردد در سطح شهر و ظرفیت توسعه استفاده از این وسیله حمل و نقل پاک در این شهر وجود دارد.

مهرعلیزاده تصریح کرد: باید برای رفاه حال شهروندان، شرایط ایجاد ایستگاه‌های شارژ موتورسیکلت‌های برقی فراهم شود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: هدف ما ایجاد تسهیلات برای شهروندان است تا استفاده از موتورهای برقی در جهت کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهرها گسترش یابد.

به گزارش خبرنگار تسنیم، نخستین خط تولید و شماره‌گذاری انبوه موتورسیکلت‌های برقی در استان اصفهان با حضور معاون وزیر صنعت، استاندار اصفهان، اعضای شورای شهر و مدیران شهری امروز راه‌اندازی شد. در حال حاضر ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار دستگاه در سال را دارد و این موتورها دارای گواهینامه استاندارد ملی و پلاک ملی به شهروندان خدمات ارائه می‌کند.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,