جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳

توئیت تند نماینده مجلس خطاب به موافقان FATF

به گندم ری نمی‌رسید آقایان!

سید محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی توئیت تندی خطاب به نمایندگانی که موافق تصویب FATF در مجلس بودند منتشر کرد.

به گزارش ندای اصفهان، در جلسه علنی هفته گذشته مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) با عنوان مبارزه با پولشویی و تروریسم جهانی با هدف شفافیت مالی ازبرای بررسی به مجلس شورای اسلامی راه یافته و علی‌رغم اعتراضات در صحن تصویب و در نتیجه به شورای نگهبان فرستاده شد.

در حالی بسیاری از نمایندگان به شفافیت مالی کشور در عرصه جهانی رأی موافق دادند که پیش از این خود با طرح شفافیت سازی آرای خودشان مخالفت کرده بودند.

در بین اسامی برخی از نمایندگانی که در «مخالفت» با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) رأی دادند و به صورت داوطلبانه توسط خود این نمایندگان منتشر شده، از 20 نماینده استان اصفهان تنها نام 3 نماینده اصلاح‌طلب و یک نماینده مستقل در بین مخالفان لایحه دیده نمی‌شود و همچنین نام این 4 نفر در بین موافقان شفافیت آرا وجود ندارد.

ناهید تاج‌الدین و حیدرعلی عابدی نمایندگان اصفهان، علی بختیار نماینده گلپایگان و خوانسار و سمیه محمودی نماینده شهرضا و دهاقان در طرح داوطلبانه شفافیت آرای نمایندگان درباره لایحه «الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم» مشارکت نداشتند.

در رابطه با همین موضوع، محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی درباره نمایندگانی که موافق تصویب FATF بودند در صفحه شخصی‌اش در توئیتر نوشت:

«نتیجه خوش‌خدمتی #وکیل‌الدوله‌های #مجلس؛ دیوید لوئیس، دبیر اجرایی گروه ویژه اقدام مالی (FATF):

هیچ تضمینی وجود ندارد که ایران با اجرایی خواسته‌های #FATF از لیست سیاه آن خارج شود. ایران باید استثناهایی که برای برخی گروه‌ها در نظر گرفته را بردارد.

به گندم ری نمی‌رسید آقایان…»

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715