ندای اصفهان

حضور در مناطق جنگی برای دانش آموزان ملموس تر از فعالیت های فرهنگی در حوزه دفاع مقدس است

کدخبر: 105155
۱۵ مهر ۱۳۹۷ در ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان، سرهنگ محمد ادیب رئیس سازمان بسیج سپاه صاحب‌الزمان(عج)  در نشست خبری با اصحاب رسانه با عنوان اعزام اردوهای راهیان نور دانش آموزی گفت: حضور دانش‌آموزان در این مناطق  جنگی می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری نسبت به محصولات فرهنگی و برنامه‌هایی که در سطح استان انجام می‌دهیم، داشته  باشد.

رئیس سازمان بسیج سپاه صاحب‌الزمان(عج) سرهنگ محمد ادیب در مورداردوهای جهادی اظهار کرد: این اردوها به عنوان بزرگترین اردو در سطح آموزش‌و‌پرورش کشور مطرح است.

وی  اردوهای جهادی سال تحصیلی امسال را پنجمین اردوی برگزار شده عنوان کردوگفت: با همکاری آموزش‌و‌پرورش و سپاه صاحب‌الزمان (عج) حدود۳۶۰۰ نفر به مناطق غربی و جنوب کشور اعزام می‌شوند.

سرهنگ ادیب با بیان اینکه پایگاه افتتاحیه اردوهای راهیان نور در کنار مقبره شهید حججی در گلزار شهدای شهرستان نجف‌آباد برگزار می‌شود، بیان داشت: در حاشیه این مراسم از شعری با عنوان  شکوه چشمان تو در کتاب ادبیات پایه‌ی دوازدهم و کتابی با عنوان “سربلند“که در تجلیل از رشادت‌های شهید حججی است، رونمایی می‌شود.

وی افزود: دلنوشته‌های دانش‌آموزان در این اردوها نیز گردآوری و چاپ می‌شود.

سرهنگ ادیب  در مورد هزینه‌ی این اردو عنوان کرد: میزان سرانه هر دانش‌آموز ۲۵۰ هزار تومان است که قسمتی از آن به صورت خود‌یاری از دانش‌آموزان دریافت می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سپاه صاحب‌الزمان(عج) با اشاره به دفاع مقدس به عنوان میراث گرانبها در کشور و شناساندن آن به نسل جدید و حتی جهانیان خاطر نشان کرد: حضور دانش‌آموزان در این مناطق  جنگی و آشنایی آن‌ها با فضاهای معنوی یادمان‌ها، می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری نسبت به محصولات فرهنگی و برنامه‌هایی که در سطح استان انجام می‌دهیم، باشد.

گفتنی است در اردوهای جهادی سال گذشته حدود ۱۷۰۰۰دانش‌آموز اعزام شدند که از این تعداد ۶۳۵۳ نفر دختر در قالب ۲۲۱ اتوبوس و از ۲۱۰ آموزشگاه متوسطه و ۶۳۱۴ نفر پسر در قالب ۱۶۱ اتوبوس و از ۱۳۸ آموزشگاه پسرانه اعزام شدند.

 

انتهای پیام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , ,