پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
فولادگر:
 شعار «مرگ بر آمریکا» یادآور دشمنی‌های آمریکاست / گاهی از وزارت خارجه گلایه می‌کنیم   

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شعار مرگ بر آمریکا به این دلیل است که مردم فراموش نکنند دشمنی‌های آمریکا برای چه بوده است و هنوز هم ادامه دارد مگر اینکه آمریکا سیاست‌های خود را تغییر دهد.

به گزارش ندای اصفهان، حمیدرضا فولادگر صبح امروز با اشاره به ۱۳ آبان، روز ملی استکبارستیزی، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند اتفاقات و شرایطی که توسط برجام و مذاکرات پیش آمد تأثیری در تداوم مسیر انقلاب اسلامی ندارد و مسیر انقلاب مسیر روشنی است.

وی افزود: شعارهای ارزشی انقلاب اسلامی مسیر مشخصی دارد و سیاست‌های کلان کشور طبق اختیاراتی که قانون اساسی به ولایت‌فقیه داده است، توسط مقام معظم رهبری تعیین می‌شود و مقام معظم رهبری با صراحت فرمودند راه ما همان راه تداوم نظام انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مادامی‌که مباحث استقلال، عزت و حفظ هویت انقلابی نظام جمهوری اسلامی مطرح است، استکبار جهانی خصومت خود را با ما ادامه خواهد داد و تا زمانی که آن‌ها با ما خصمانه رفتار کنند ما نیز با همان شیوه برخورد خواهیم کرد.

فولادگر تصریح کرد: امام خمینی (ره) نیز در وصیت‌نامه تاریخی خود بیان کردند تا زمانی که آمریکا شیوه و روش خود را با مردم تغییر ندهد، مواضع ما نیز تغییر نخواهد کرد.

وی ضمن اشاره به پذیرش مشروط برجام توسط جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: حتی با پذیرش برجام باز هم اوباما گزینه نظامی را بیان می‌کند و این نشان از این است که آمریکا همچنان سیاست‌های خود را تغییر نداده و سر آشتی با ملت ایران را ندارد، درنتیجه ما نیز راه عزت طلبی و استقلال‌طلبی و بیداری خود را در مقابل نظام سلطه ادامه خواهیم داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: مراسم ۱۳ آبان یکی از مراسم‌هایی است که یادآور جنایات و دخالت‌های آمریکا در کشور ایران است و می‌توان به تبعید حضرت امام (ره) به دلیل مخالفت با لایحه کاپیتولاسیون در ۱۳ آبان سال ۴۳ و کشتار دانشجویان و دانش آموزان در ۱۳ آبان ۵۷ که با حمایت‌های آمریکا همراه بود، اشاره کرد.

فولادگر در ادامه بابیان این‌که ۱۳ آبان با تسخیر لانه جاسوسی همراه بوده است، اذعان داشت: بزرگداشت هرساله ۱۳ آبان به دلیل یادآوری سیاست‌های خصمانه آمریکا است تا مردم فراموش نکنند دشمنی‌های آمریکا برای چه بوده است و هنوز هم ادامه دارد مگر اینکه آمریکا سیاست‌های خود را تغییر دهد.

وی گفت: برجام توافقی است که ما در مسائل هسته‌ای داشته‌ایم و به‌شرط پایبند بودن طرف مقابل ما نیز با رعایت تذکرات مقام معظم رهبری به آن پایبند هستیم، اما سیاست خارجی ما بر اساس رفتار طرف‌های مقابل است و تا زمانی که روش آن‌ها با جمهوری اسلامی خصمانه است ما نیز باید بیداری و هوشیاری لازم را داشته باشیم و مردم ما به همین دلیل است که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس با اشاره به رویهٔ دولت در سیاست خارجی، ادامه داد: سیاست کلی نظام را رهبری ترسیم می‌کنند و وزارت خارجه نیز باید همان سیاست‌ها را داشته باشد.

فولادگر افزود: ما گاهی از وزارت خارجه گلایه می‌کنیم و به آن تذکر می‌دهیم تا مراقبت بستری در قبال سیاست‌های کلی نظام که رهبری تعیین می‌کند، داشته باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بابیان شرکت ایران در نشست سوریه، تأکید کرد: ایران در این نشست بدون پیش‌شرط شرکت کرد و این نشان از تأثیر مقاومت مردم، نقش تعیین‌کننده جمهوری اسلامی در معادلات منطقه و موفقیت‌های نهضت‌های مقاومت بوده است.

فولادگر تصریح کرد: شرکت آقای ظریف در نشست سوریه هماهنگی شده بوده و تصمیم کلی نظام است.

وی ادامه داد: در کل دیپلماسی ما باید بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت باشد و این انتظار و توقع ما است که وزارت خارجه بیش از این خواسته‌های رهبری را پیگیری نماید.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم همچون گذشته مردم جمهوری اسلامی ایران از جمله جوانان و دانش آموزان به‌خوبی در مراسم ۱۳ آبان شرکت کنند و با تاریخ انقلاب ما و دلایل استکبارستیزی جمهوری اسلامی بیشتر آشنا شوند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز