دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸

هدایت اعضای باند پخش مشروبات مرگبار از داخل زندان

فرمانده انتظامی هرمزگان هم با اعلام احتمال افزایش جان‌باختگان به‌علت مصرف مشروبات الکلی گفت: رئیس باند تولید مشروب الکلی کشنده که مدتی قبل دستگیر شده از سلول زندان، اعضای این باند را هدایت می‌کرد.

به گزارش ندای اصفهان، همزمان با افزایش تعداد قربانیان مشروبات الکلی مرگبار در شهرهای مختلف کشور روز گذشته نیز عده‌ای به‌خاطر از دست دادن بینایی چشم در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و شماری هم به‌علت از کار افتادن کلیه‌ها تحت دیالیز قرار گرفتند.

فرمانده انتظامی هرمزگان هم با اعلام احتمال افزایش جان‌باختگان به‌علت مصرف مشروبات الکلی مرگبار گفت: رئیس باند تولید مشروب الکلی کشنده که مدتی قبل دستگیر شده از سلول زندان، اعضای این باند را هدایت می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

تعداد مسمومان مشروبات الکلی به۱۸۹نفررسید

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به دستگیری اعضای باند تولید مشروب الکلی مرگبار گفت: این زندانی که واردات الکل از تهران به بندرعباس و هدایت سایر اعضای باند را در شهرها انجام می‌داد مدتی قبل به اتهام تولید و توزیع مشروبات الکلی دستگیر و با قرار وثیقه ۸۷۰ میلیون تومانی روانه زندان شده بود. سه نفر از اعضای باند هم که در خارج از زندان بودند با استفاده از الکل وارد شده از تهران، در کارگاه خانگی اقدام به تهیه مشروب الکلی دست ساز می‌کردند و به شهروندان می‌فروختند، این افراد نیز توسط پلیس امنیت عمومی استان دستگیر شدند.

دستگیرشدگان سابقه دار بوده و دو نفر از آنها نیز زن و شوهر هستند. فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: از دو روز گذشته تاکنون، ۱۲۱ نفر بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروب الکلی دست ساز در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری شده‌اند و در همین مدت ۱۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

۵۱ نفر از مسموم شدگان هم بر اثر شدت آسیب وارد شده به کلیه‌ها تحت دیالیز قرار دارند.دکتر پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور نیز گفت: براساس گزارش‌های رسیده در حال حاضر ۲۶۳ نفر مسموم، ۲۴ نفر فوت و ۳ نفر دچار مرگ مغزی شدند.در حال حاضر ۲۱۷ نفر در مراکز درمانی بستری‌اند که ۱۵ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

۴ قربانی در خراسان شمالی/ به گزارش خبرگزاری‌ها تعداد قربانیان مشروبات الکلی در خراسان شمالی هم به ۴ نفر رسیده و هم‌اکنون نیز بیش از ۵۰ نفر از شهروندان خراسان شمالی به علت مسمومیت در بیمارستان‌ها بستری هستند و چند تن هم به علت از دست دادن کلیه‌ها تحت دیالیز قرار گرفته‌اند.در حال حاضر ۶ نفر از شهروندان هم در شهرستان‌های بجنورد و شیروان در بخش ICU بستری شده‌اند و ۱۳ نفر هم در مراکز درمانی این دو شهرستان بستری هستند. چهار نفر از مسمومین هم به‌خاطر شرایط نامساعد به مشهد انتقال یافته‌اند.کارگاهی که مشروبات الکلی مرگبار دست ساز در آن تولید و در بازار توزیع می‌شد، توسط نیروهای پلیس آگاهی استان شناسایی شد و ۶ عامل اصلی تولید مشروبات الکلی و ۲۵ عامل توزیع شناسایی و دستگیر شدند.

مرگ ۳ نفر در کهگیلویه و بویراحمد/ رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز ۹ نفر را در بیمارستان‌های یاسوج و گچساران بستری کردند.از این تعداد ۳ نفر دچار مرگ مغزی شده‌اند و بقیه هم دچار نارسایی‌های کلیوی و اختلالات بینایی هستند.آخرین گزارش حاکی‌ است در هرمزگان تاکنون ۱۴ نفر جان سپرده‌اند. چندین نفر با مسمومیت مشابه طی روز گذشته به بیمارستان‌های استان البرز مراجعه کرده‌اند.گفتنی است وضعیت عمومی این افراد که شمار آنها به بیش از ۱۳ نفر رسیده وخیم و بسیار بد اعلام شده است و ۴ نفر از آنها در اثر مسمومیت جان خود را از دست دادند. پزشکان بیمارســــــــتان معتقد هستند تا ۴۸ ساعت آینده احتمال وخیم‌تر شدن حال افراد وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع: روزنامه ایران

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق