شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸

در دهه چهارم انقلاب اسلامی:

فرهنگ دفاع مقدس همچنان سرمشق و نیاز اول جمهوری اسلامی و ملتهای مظلوم عالم است

در دهه چهارم انقلاب اسلامی به برکت سخت کوشی ها و باور ملی، دوران بزن و در رو تمام شده و سیستم دفاعی کشور در اوج اقتدار و نوآوری ملی، جنگ سخت را برای دشمن ناممکن کرده است؛ لذا دشمنان، از سر ناچاری رو به جنگ نرم آورده و عرصه اقتصاد و فرهنگ را مورد هجمه های ناجوانمردنه خود ساخته اند

ندای اصفهان- مهران آدرویش

هشت سال دوران دفاع مقدس، جهاد اصغری بود که ملت ایران با اتحاد حول محور «ولایت فقیه» و با ایثار و فداکاریهای مثال زدنیِ اقشار و اصناف گوناگونش، با افتخار هر چه تمامتر و با پیروزی غرور آفرین پشت سر نهاد و پشت ابرنکبتها را بر خاک مذلت زد تا همیشه ی تاریخ درس عبرتی باشد برای هر مستکبری که بخواهد رو در روی این «ملت عاشورایی» قد علم کند.

«پیروی» از ولایت فقیه، «پیروزی» در جهاد اصغر و جهاد اکبر

درس عبرتی که جنگ تمام عیار جهانی علیه ملت شریف ایران را در دهه شصت، به عملیاتهای تروریستی کور در دهه چهارم انقلاب اسلامی تقلیل داده است.

جهاد اصغری که به برکت نَفَس ملکوتی و عرفان و اخلاص پیر جماران، از دفاع معمول و مرسوم ملل جهان عبور کرد و نقطه اتصال زمین و آسمان شد. و گستره آن از مبارزه با “استکبار برون” تا مبارزه با “استکبار درون” را درنوردید و رزمندگان و جامعه اسلامی را گامی به ولی الله الاعظم عج و خداوند متعال تقرب بخشید.

حجت موجه ما بر این ادعا وصیت نامه های الهی- سیاسی شهدا، اخلاص ها و عبادت های چشم گیر رزمندگان، تائیدهای عرفای بزرگ عصر(همچون امام ره و آیه الله بهاءالدینی ره)، و جذبه معنوی مزار شهدا و سرزمین های نور بعد از گذشت چند دهه از دفاع مقدس است که همچنان از پی سالها، میعادگاه میلیونها نفر ایرانی و به ویژه جوانان و نوجوانان و حتی غیرایرانیان است. همانجا که امام راحل ره درباره آن فرمود:

“همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشّفاء آزادگان خواهد بود. خدا می داند که راه و رسم شهادت ، کور شدنی نیست و این ملت و آیندگان هستند که به راه شهیدان ، اقتدا خواهند کرد .شهدا ، امام زادگانِ عشق اند که مزارشان زیارتگاهِ اهلِ یقین است “.

دهه چهارم انقلاب اسلامی اوج جنگ نرم

در دهه چهارم انقلاب اسلامی به برکت سخت کوشی ها و اعتماد و باور ملی و شعار “ما می توانیم”، دوران بزن و در رو تمام شده و سیستم دفاعی کشور در اوج اقتدار و نوآوری ملی، جنگ سخت را برای دشمن ناممکن و به بوته فراموشی سپرده و خواب دشمن را در حمله نظامی، پریشان و جرات او را در این وادی به صفر کشانده است. لذا دشمنان، از سر ناچاری رو به جنگ نرم آورده اند و عرصه اقتصاد و سیاست و فرهنگ را مورد هجمه های گسترده و ناجوانمردنه خود ساخته اند.

دشمن در جنگ نرم به دنبال چیست؟

الف. نهادینه کردن مولفه های فرهنگ منحط مدرنیته به جای فرهنگ آسمانی مهدویت؛

مهمترین مساله و هدف دشمن در جنگ نرم نهادینه کردن مدرنیته و لیبرالیسم در لایه های استراتژیک، ایدئولوژیک و سبک زندگی و ایجاد زاویه با دین به ویژه در میان مسئولان، اساتید و قشر جوان و تحصیل کرده است. هدفی که از طریق نمایش ویترینی تکنولوژی، ماهواره و هالیود، نهصت ترجمه در حوزه های گوناگون دانشگاهی، ایده های بزک کرده صلح جهانی، حقوق بشر و… (در خشکسالی ایده پردازی و پاسخ نو و به روز اسلامی) و… دلربایی می کنند و می رود تا مدرنیته یا بگو سلطنت شیطان و حبّ دنیا را جایگزین مهدویت و سبک زندگی اسلامی کند.

سبک غرب در تهاجم فرهنگی به اینگونه است که اول محصولات صنعتی اش را به کشورهای هدف صادر می کند. بعد فناوری دسته چندم آن را و بعد فلسفه و فرهنگ سکولارش را. تکنولوژی لایه سطحی و علم و فناوری لایه میانی و فلسفه زیرین ترین لایه و روح مدرنیته است.

دشمن، در این حرکت خزنده و آرام، از صدر تا ذیل قربانیان بسیاری می گیرد و متاسفانه خود قربانیان نیز متوجه قربانی شدن و گرایشهای غربگرایانه خود در حوزه های گوناگون نمی شوند. بسیاری از قربانیان جنگ نرم ظاهری موجه و اسلامی دارند و تغییرات و دگردیسی ها عمدتا در نگاه و آرا و سبک زندگیشان است.

ب. نمایش ناکارآمدی نظام اسلامی؛

در کنار این هجمه گسترده و خزنده فرهنگی- سیاسی- اجتماعی، جلوه دادن عدم کارکرد نظام اسلامی از طریق شبکه گسترده و متنوع رسانه ای و نفوذ دو تابعیتی ها و تنبلی و بی غیرتی برخی از مسئولان و دیوثهای سیاسی و تحریمها و ایجاد نا امنی و شبهه پراکنی علیه حاکمیت و… همچون کاتالیزوری در ناامیدی از حاکمیت دینی و گرایش به لیبرالیسم عمل می کند.

آینده از آن جبهه حق است و باطل ناپایدار و رفتنی است

از نظر مادیگرایان نقطه تکامل تاریخ بشر ظهور ابزار مادی است اما از نظر قرآن کریم محور تکامل ظهور انسان کامل و غیب عالم در عالم شهود است لذا خداوند در قرآن کریم کل جریان باطل را یک دم و پف دانسته یا به کف روی آب تشبیه نموده (یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون؛) و در مقابل جریان حق را دریا و نور الله معرفی کرده و اراده حضرت حق بر این قرار گرفته که نورش را تمام کند (جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا).

تمدن غرب(لیبرالیزم) نیز مانند تمدن شرق(کمونیزم) ناپایدار است چون بر اساس اصل ظهور و سقوط تمدنها؛ یک تمدن وقتی در نقطه اوج است که شعار اصلیش مورد قبول باشد و وقتی شعار اصلیش در بین مردم مقبول نیفتد سقوط می کند.

موجب سقوط کمونیست با شعار “دین افیون ملتها” و “خدا مرد” انقلاب اسلامی ایران بود که با اثبات کارآیی دین در زندگی اجتماعی سیاسی جامعه شعار کمونیزم را از اوج، به حضیض ذلت نشاند و پیر جماران زباله دان تاریخ را آینده قطعی آن اعلان داشت. و به همین دلیل سقوط لیبرالیزم نیز قطعی خواهد بود و ان شاءالله حداکثر تا ۲۵ سال آینده، جهان از لوث وجود منحوسش عاری خواهد شد؛

زیرا شعار لیبرالیزم حذف دین از عرصه های جدی زندگی انسان است و در مقابل شعار اصلی انقلاب اسلامی کارایی دین در سعادت دنیوی و اخروی است و همین الگو (بشرط این که درست عمل کند) تسریع بخش و کاتالیزوری در سقوط مدرنیته خواهد نمود. چه این که تجدد می گوید جهان را می سازیم و مشیت خدا در آن دخالتی ندارد اما مشیت و توحید افعالی در قالب امدادهای غیبی در هشت سال دفاع مقدس، جنگ ۳۳ روزه و…. کازه کوزه دو دو تا چهارتای صرفا مادی لیبرالیسم را در جلوی چشم مردم دنیا بهم زده و رویکرد مردم به دین و معنویت رو به فزونی است.

به عبارت دیگر ناکارآمدی لیبرالیسم در اداره جهان (عدم توانایی آشکار و پاسخگو نبودن ذاتی مولفه های مدرنیته در تامین صلح و معاش و کرامت و حقوق و فطرت و … انسان) و ایجاد یاس و نا امیدی از کارکرد ایسم های زمینی از یک سو و عرضه انقلاب اسلامی به عنوان الگویی مطابق با فطرت توحیدی بشر و دفاع جانانه و مظلومانه اش از مظلومان جهان و مقاومت مثال زدنی و نزول امدادهای غیبی در مصادیق گوناگون در آینده ای بسیار نزدیک موجب تغییر و دگردیسی جدی در خاستگاه جامعه جهانی خواهد شد و زمینه را برای ظهور منجی فراهم خواهد ساخت.

در این میان ایفای نقش مثبت انقلاب اسلامی در نمایش موفقیت حاکمیت دینی و امکان الگوبرداری از آن، می تواند در تسریع این دگردیسی و چرخش جامعه جهانی به سمت معنویت و مهدویت بسیار موثر باشد.به امید درک این واقعیت از سوی مردم و مسئولان جمهوری اسلامی و نقش گسترده ای که می توانند در زمینه سازی ظهور داشته باشند.

“شناخت وظیفه” و “عمل به وظیفه” راهکار مبارزه با جنگ نرم

“شناخت وظیفه” و “عمل به وظیفه”؛ امروز نیز باید بار دیگر قوای سه گانه نظام، مراکز علمی، مردم، رسانه ها و خواص دردمند(عمارها) وظایف خود را ذیل ارشادهای مقام معظم رهبری(حفظه الله) شناخته و به آن عمل نمایند؛

وظایف قوه مجریه:

پیشرفت همراه با عدالت به عنوان راهبرد اساسی نظام اسلامی، پرهیز مسئولین از اشرافی گری، مبارزه شبانه روزی و جدی و واقعی با فقر و فساد و تبعیض، مبارزه قاطع با واردات بی رویه و پدیده قاچاق و کنترل بازار ارز و سکه و اصلاح نظام بانکی و پولی و چرایی معطل کردن ظرفیت کشور در بخش اقتصادی بر برجام و رفع تحریم ها، خدمتگزاری و پاسخگویی، تبیین و اجرای اقتصاد مقاومتی، بهبود اوضاع اقتصادی و حل معضلات معیشتی مردم و افزایش سطح رضایت مندی عمومی، عمل به اصل ۴۴ قانون اساسی، انتخاب وزرا، روسا و مدیران، فرمانداران و استانداران و… کارآمد، دلسوز، انقلابی، با رویکرد فراجناحی.

پرداختن به مشکلات مردم به‌ ویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی بعنوان اولویت اصلی، تعامل گسترده با دنیا و ارتباطات وسیع با ملت‌ها و دولت‌ها، ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در مقابل سلطه‌طلبان، دفاع از مظلومان عالم رعایت عزت و حکمت و مصلحت در سیاست خارجه، رعایت قشرهای ضعیف، برخورد با آسیب های اجتماعی، حفظ توسعه و توازن جمعیت، اهتمام به اقتدار بین المللی و حفظ قاطع امنیت ملی و تمامیت ارضی، ایجاد اشتغال، تامین مسکن و سلامت جامعه، رونق بخشی به صادرات و بازاریابی، اخذ مالیات از دانه درشت ها، رفع پیچیدگی ها و بوروکراسی ادارات به ویژه در زمینه تولید.

پرهیز از هزینه کردهای نابجا، ناکارآمد و نمایشی، تمام کردن پروژه های نیمه تمام، حمایت از کارگاه های کوچک و تولید کنندگان، حمایت از اقشار کم درآمد، مبارزه با اختلاف طبقاتی، توزیع درست و عادلانه ثروت در جامعه، قطع دست دلالها، رشد صنعت و کشاورزی، ایجاد زمینه مهاجرت معکوس، تکریم دانشمندان و حمایت از علم و فناوری، توسعه و تثبیت فرهنگ اسلامی و انقلابی، ظرفیت و تحمل انتقاد از دولت، توجه مقامات رسمی به موضع گیری های خود، همکاری مسئولان و همه جناح های سیاسی در اداره کشور، عدم اعتماد به نظام سلطه و مقابله با آنها، استفاده از ظرفیت داخلی، توجه به آرمانهای انقلاب و ایجاد تمدن نوین اسلامی و …

وظایف قوه مقننه:

قانونگذاری با کیفیت و بستن گلوگاه های فساد در راستای پیشگیری از وقوع جرم (قانون باید کارشناسانه، کارآمد، روان، شفاف، پویا، انقلابی، روزآمد، اسلامی و با نگاه بلند مدت دارای گستره‌ای هرچه پهناور و قابل ماندگاری، و یکسره معطوف به نیازهای مردم و منافع عمومی باشد)، تفسیر قوانین مبهم، حضور به ‌موقع قوانین در صحن مجلس و کمیسیون‌ها، حفظ اولویت در قانونگذاری به ویژه ناظر به معیشت مردم، دنبال نمودن خواسته های واقعی مردم.

حفظ آرامش در مجلس، تقویت؛ نظارت تاسیسی (شامل نظارت بر تشکیل دولت و رای اعتماد به وزیران و کابینه و همچنین نظارت بر تغییر وزرا و نیز درمورد تسلیم برنامه دولت به مجلس)، نظارت اطلاعی (شامل اطلاع مردمی، سئوال از وزیر و ریس جمهور، و تحقیق و تفحص از سازمانها و وزارتخانه های زیر مجموعه آنها)، نظارت سیاسی (بر مسیولیت سیاسی اعضا قوه مجریه، استیضاح وزیران، و رییس جمهور)، نظارت مالی (به ویژه با ابزار دیوان محاسبات (در تبیین چگونگی هزینه بودجه مملکت) نظارت مالی بر تدوین بودجه، اجرای بودجه و…)، استصوابی (بر معاهدات و قراردادهای بین المللی، نظارت بر تغییر خطوط مرزی، نظارت بر برقراری حالت فوق العاده و محدودیتهای ضروری، نظارت بر صلح دعاوی مالی دولت یا ارجاع آن به داوری، نظارت بر دادن امتیاز تشکیل شرکتها و موسسات به خارجیان)،  بر عملکرد وزارتخانه ها و در صورت لزوم سوال و استیضاح وزرا و رئیس جمهور…

وظایف قوه قضائیه:

صد در صد انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن،  نظارت بر حسن اجرای قوانین، رصد مسیر طی شده، رسیدگی به دارایی های مقامات سیاسی، مبارزه و برخورد شجاعانه با نفوذیها و مفسدان اقتصادی و اختلاس‌های کلان و فرار غارتگران بیت المال و تاراج سرمایه‌های مردم  و اخلالگران به نظم و امنیت عمومی(در هر پست و مقامی)، اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم، احقاق حقوق عامه در بخش پولی و مالی و بانکی، کشف جرم و تعقیب و مجازات و تعزیر مجرمین و اجرای حدود و مقررات مدون جزایی اسلام.

احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی‌های مشروع، اتقان احکام، تامین امنیت اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی، حیثیتی، ایجاد حس اطمینان، عدالت و فروغ امید و ملجا و پناه بودن قوه قضائیه برای مردم، گسترش دانش قضائی در همه سطوح، استفاده از فناوری های نو در رسیدگی به پرونده ها، تکریم ارباب رجوع، انعکاس و اطلاع‌رسانی خدمات قوه‌قضاییه با شیوه‌های جدید و جذاب، فعال‌تر شدن قوه‌قضاییه در پیگیری حقوقی پرونده‌های بین‌المللی (همچون پیگیری حقوق هزاران قربانی تروریسم در ایران»، «اقامه دعوا علیه دولتهایی که قاتلان این قربانیان را حمایت آشکار و پنهان می‌کنند» و «دفاع حقوقی از شخصیتهای مظلوم مسلمان در سراسر جهان و …)، تبیین و احیای حقوق بشر اسلامی در سطح جهان، و…

وظایف عمارها:

اتحاد و کار حزبی و تشکیلاتی با هدف مبارزه با انحرافها و کجی ها، تنویر افکار عمومی، مطالبه جدی حق مردم در چارچوب ظرفیت های قانونی، حضور مستمر، به موقع و به جا در عرصه های گوناگون و …

وظایف رسانه ها:

 کار درست رسانه ای در تبیین توانایی ها و کارکردها و دستآوردهای نظام در عرصه های گوناگون (امروز دشمن از نمایش و بزرگ نمایی کوچکترین نقص های دولت نمی گذرد اما آیا رسانه ملی در تبیین افتخارات گوناگون نظام موفق عمل نموده؟)، ایجاد تحرک و امید در جامعه، مخابره و اطلاع رسانی و تحلیل سریع و درست اخبار به جامعه، پیشگیری از شایعه سازی در جامعه، حفظ مرزهای امیدواری در عین تبیین و بیان نگرانی های عاقلانه، پرسشگری، انتقاد دلسوزانه و مطالبه حقوق مردم از مسئولین.

حق جویی و حق گویی، تقویت هوشمندانه و به دور از کلیشه معرفت، تعهد و ارزشهای دینی، حمایت از حضور کارشناسان دینی ملا و به روز و شرح صدر در آزادی بیان، حمله به مولفه ها و مصادیق فرهنگ منحط غرب، تبیین ناکارآمدیهای لیبرالیسم، معرفی مفاخر و تاریخ افتخارآمیز ایران(بعنوان پشتوانه ای عظیم و امکان تکرار آن)، پاسداری از اخوت اسلامی و …

وظایف مراکز علمی:

آینده نگری و آینده پژوهی، توجه به پیشرفت علمی کشور، نوآوری و شکوفایی، مرجعیت زدایی از غرب، تولید علم و جنبش نرم افزاری درعرصه های گوناگون و به ویژه نظریه پردازی در حوزه های به روز و مورد نیاز حکومت، پاسخ به شبهات، تمهید ساز و کارهای لازم برای ایجاد هم سویی میان فعالیت های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری، تقویت ارتباط دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی با بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و…

وظایف مردم:

اعتماد و حسن ظن و همراهی و اطاعت از ولی امر، حضور به موقع در صحنه، انتخاب افراد شایسته و انقلابی، مطالبه حقوق از دولت، وجدان کاری و انضباط کاری، همت مضاعف و کار مضاعف، توجه به معنویات و فضایل اخلاقی، اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف و تجمل گرایی و حفظ ثروت و منابع عمومی کشور، حفظ روحیه انقلابی، پرهیز از دامن زدن به شایعات و تحت تاثیر عملیات روانی دشمنان قرار نگرفتن، حفظ اتحاد و انسجام، همبستگی ملی و مشارکت عمومی و همدلی و همزبانی، امید، صبر، حمایت از کار و سرمایه و کالای ایرانی و…

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق