پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶

موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

آمریکا و اسرائیل دست از پا خطا کنند، پایگاه‌های آنها در منطقه امنیت نخواهند داشت/ اگر رهبر انقلاب اشاره کنند، تل‌آویو را با خاک یکسان می‌‌کنیم

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: دفاع مقدس عزت های انقلاب را روشن کرده و ذلت دشمنان را شفاف می كند.

به گزارش ندای اصفهان،آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته پایتخت اظهار کرد: اگر تقوا باشد خدا انسان را از هر ظلمتی نجات می دهد و به نور وارد می کند.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: در هفته دفاع مقدس قرار داریم که هفته ای گرانقدر بوده و در تاریخ ایران می درخشد و عزت های انقلاب را روشن کرده و ذلت دشمنان را شفاف می کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اهداف صدام از حمله به ایران ادامه داد: اهداف صدام از حمله این بود که بر اروند رود حاکمیت کند و جزایر سه گانه را تصرف کرده و خوزستان را از ایران جدا کند. با حضور نیروهای لیبرال و بنی صدر خائن در جنگ تحریم داخلی علیه رزمندگان صورت گرفت. بنی صدر اجازه در دست گرفتن اسلحه را به رزمندگان نمی داد و با عزل وی ترورها در کشور شروع شد.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای هشت سال دوران دفاع مقدس تصریح کرد: کسب دانش و فناوری‌های نو و پیشرفته دفاعی، نوسازی و بازسازی صنایع دفاعی، توسعه تحقیقاتی، تقویت توانمندی دانشی و نرم‌افزاری لازم در مقابله با جنگ‌های هوشمند، اهتمام به حضور نیروهای مردمی و تقویت کمی و کیفی بسیج مستضعفان، اینها ابزار قدرتمند نیروهای مسلح ما در دوران دفاع مقدس بود، از همه بالاتر آن نیروی معنوی بود که رزمندگان ما را حمایت می‌کرد.

موحدی‌کرمانی ادامه داد: ابزار معنوی نقش بسیار مؤثر در دفاع مقدس داشت. صدام رو سیاه و معلوم شد این جنایتکار شروع‌کننده جنگ بوده است.

وی با تأکید بر اینکه خداوند برخوردی قوی و قاطع با شایعه‌سازان و دروغ‌پردازان دارد، اظهار کرد: روحیه در رزم مؤثر است، اما منافقان می‌خواستند در دل‌‌های رزمندگان اضطراب و ترس ایجاد کنند. امروز نیز دشمنان در فضای مجازی اقدام به شایعه‌پردازی می‌کنند، متأسفانه جو فضای مجازی در اختیار بیگانگان است و هر نوع سخن دروغی که بخواهند، می‌گویند و می‌خواهند مردم را نسبت به نظام بدبین می‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با طرح این سؤال که مسئولان بالاخره چه زمانی می‌خواهند در برابر تهدیدات فضای مجازی از خواب بیدار شوند؟، گفت: این فضای مجازی برای استفاده دشمن نیست، باید کاری کرد که جلوی سوء‌استفاده دشمن از فضای مجازی گرفته شود.

موحدی‌کرمانی، در موضوع دفاع، حفظ اسرار را مهم ارزیابی کرد و گفت: مردم و رزمندگان جنگی باید اسرار را حفظ کنند. اگر سِری را کسی فاش کرد، خیانت کرده است. اسرار را باید حفظ کرد، ما در نظام اسرار فراوانی داریم که دشمن نمی‌‌داند، دشمن نمی‌داند که چه امکانات و نیروهایی داریم، دشمن نمی‌داند که چه انسان‌های علاقه‌مندی داریم که اگر رهبر اشاره کنند، تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر آمریکا و اسرائیل دست از پا خطا کنند؛ پایگاه‌های آمریکا امنیت ندارد و پشیمان می‌شوند و روز آنها سیاه خواهد شد.

موحدی کرمانی گفت: دشمنان با کینه‌توزی و توطئه گسترده جنگ تمام‌عیار اقتصادی، روانی و رسانه‌ای را با هدف ایجاد یأس و خستگی بر ملت پرانگیزه و بانشاط و حاضر در صحنه طراحی نموده‌اند.

خطیب نماز جمعه تهران در مورد راه‌های غلبه با دشمن خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از فرصت‌ها، منابع و ظرفیت‌های داخلی و تقویت روحیه ایستادگی، وحدت و هم‌افزایی باعث می‌شود که تحریم‌های آمریکا در عزم و اراده ملت اثر چندانی نداشته باشد.

موحدی کرمانی اضافه کرد: آنچه که شرایط نامساعد اقتصادی را ایجاد نموده، ضعف مدیریت و عدم باور اقتصاد مقاومتی و گره زدن منافع ملی به بیگانگان است. در این شرایط حساس ابتکار عمل حکیمانه مقام معظم رهبری در تشکیل شورای هماهنگی سه قوه و همچنین فراخوان دولت و توصیه‌ها و رهنمودها و دستورات دقیق،‌ اقدامی بسیار مهم در ترسیم نقشه راه مقابله با مشکلات معیشی مردم است.

وی ادامه داد: قوای سه‌گانه با عزم و اراده جدی و تمرکز بر مطالبات رهبری و تقویت تولید و اشتغال و همچنین اصلاح نظام بانکی و ایجاد انضباط مالی، رفع فقر و محرومیت، تقویت پول ملی، مدیریت بازار ارز و سکه، حل مشکلات گرانی و رکود و مبارزه قاطع با فساد و اخلال اقتصادی، گام‌های استوار و امیدبخشی در میدان فرماندهی مقابله با جنگ اقتصادی دشمن بردارند و گزارش رضایت‌بخشی به افکار عمومی ارائه دهند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: ملت هوشمند ایران،‌ تیم اقتصادی و مدیران ارشد مالی و پولی دولت را مسئول اوضاع نابسامان پیش‌آمده می‌دانند و انتظار دارند تحولی اساسی و تغییراتی دقیق در بخش وسیعی از کابینه و مدیران ارشد اقتصادی و مالی و استفاده از نیروهای بانشاط و باانگیزه و دارای برنامه به وجود آید.

موحدی کرمانی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مردم از نمایندگان انتظار دارند که با روحیه انقلابی و با تصویب قوانین کارآمد در تقویت تولید و اشتغال، اصلاح نظام بانکی و پولی، با نظارت بر اجرای دقیق قوانین و تحقق مطالبات رهبری و مردم به بهبود اوضاع اقتصادی و حل معضلات معیشتی مردم کمک کنند.

وی اضافه کرد: مردم انقلابی از قوه قضائیه به عنوان ملجأ مردم در احقاق حق و اقامه عدل انتظار دارند پرچم احیای حقوق عامه و عدالت قضایی را برافراشته نگه دارد و نسبت به کشف جرم و مجازات اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی با سرعت، دقت و شفافیت عمل نمایند.

خطیب نماز جمعه تهران در مورد انتظارات مردم از قوه قضائیه ادامه داد: مردم از قوه قضائیه انتظار دارند با صیانت از بیت‌المال و اموال عمومی و در جهت مبارزه با خوی کاخ‌نشینی و اشراف‌گری در برخی مسئولان و منصوبان آنان در خصوص مطالبه رهبری نسبت به مجازات دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی تدبیر و اقدام عاجل نموده و گزارش شفافی به مردم بدهند.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: دیگر برای مردم قابل تحمل نیست به طور مکرر خبر اختلاس‌های کلان و فرار غارتگران بیت‌المال و تاراج سرمایه‌های مردم را بشنوند، لازم است قوه قضائیه و دادستانی‌ها و ضابطان خاص و عام قضایی نسبت به احقاق حقوق عامه در بخش پولی، مالی و بانکی بیش از پیش و با حساسیت ویژه اقدام کنند.

وی گفت: قوه قضائیه راه نفوذ و اختلاس و اخلال و آشفتگی اقتصادی و سوءاستفاده از بیت‌المال را سد نماید.

خطیب نماز جمعه تهران ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اهواز افزود: اربابان فاسد، کودک‌کش و خبیث این تروریست‌ها از مردم ناامید شده‌اند و راهی جز آزار و انتقام از مردم نمی‌بینند. با خانواده‌های این عزیزان هم‌دردیم، مقامات اطلاعاتی و امنیتی کشور باید از این حوادث عبرت بگیرند و رفتارهای نفوذ دشمن را بهتر بشناسند.

موحدی کرمانی با اشاره به مجمع عمومی سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: حضور موفق هیأت سیاسی جمهوری اسلامی ایران به ریاست رئیس‌جمهور در خور توجه و موجب خرسندی بود. مواضع ابلهانه و طاغوتی سردسته مستکبران یعنی ترامپ را دیدیم. منطق رسوا، زورگویی، عربده‌کشی، ناهنجاری، تجاوز، بی‌قانونی و بی‌آبرویی سردمداران آمریکایی تابلوی برجسته نشست سازمان ملل بود.

وی در این باره بیان داشت: از طرف دیگر منطق استوار، متین، انسانی و ضد ظلم و جهانخواری توسط نمایندگان و سخنگویان ملت ایران ارائه شد. ما از مواضع هوشمندانه، عزتمندانه و مقتدر رئیس‌جمهور تشکر می‌کنیم و انتظار داریم این مواضع در همه عرصه‌ها نمود و بروز داشته باشد، اما کو گوش شنوا. مستکبران درخواب عمیقی فرو رفته‌اند. وقتی بیدار می‌شوند که سیلی محکمی بخورند.

خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه عاقبت ظلم، سقوط و نابودی است، خاطرنشان کرد: ترامپ فکر نمی‌کرد که روزی پیش آید که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد کشورهای جهان به او بخندند، البته جا داشت که خودش گریه کند و حتماً روی می‌رسد که گریه خواهد کرد.

موحدی کرمانی افزود: خوشبختانه سیاست‌های سخیف ترامپ پیوسته مورد تمسخر کشورها و حتی کشورهای اروپایی قرار گرفته است. این ذلت او را بس که التماس می‌کند ایران با او حرف بزند و ایران از او رو برمی‌گرداند.

وی با توجه به انتخابات کشور عراق بیان داشت: انتخابات هوشمندانه و انقلابی در عراق و تشکیل مجلس قوی و انتخاب رئیس‌ شایسته و قوی را به مردم و نظام حاکم عراق تبریک می‌گویم. این حرکت یک تودهنی محکم به آمریکا و ایادی‌اش بود که از نفوذ در منطقه مأیوس شدند.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق