دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
خدمت رسانی۲۱ استان؛
 سیل در اصفهان هم قربانی گرفت/ امدادرسانی به ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر   

رئیس سازمان امداد ونجات هلال احمر آخرین گزارش عملیات امدادگران در استان های متاثر از سیل و آبگرفتگی را تشریح کرد.

به گزارش ندای اصفهان، ناصر چرخساز با اشاره به جزئیات امداد رسانی در استان های سیل زده اظهار کرد:  طی ۶ روز اخیر تا ساعت۸:۳۰ امروز (یکشنبه )تعداد ۲۱ استان آذربایجان شرقی ،ایلام، کردستان ، کرمانشاه ، لرستان، خوزستان، کهگیلویه، همدان، قزوین و گیلان ،زنجان ، فارس ، چهارمحال ، اصفهان ، تهران ، مرکزی ، بوشهر ،سمنان، اردبیل ،مازندران وقم و همچنین ۷۱ شهرستان دچار سیل و آبگرفتگی شدید شدند.
وی در ادامه با بیان اینکه در پی بارش های اخیر ۱۴۴ روستا ، شهر و مناطق عشایر نشین آسیب دیدند ، افزود: تاکنون به ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر امدادرسانی شده و  به ۱۰۰۰ نفر اسکان اضطراری داده شده است.
 رئیس سازمان امداد و نجات گفت : در پی وقوع سیلاب های اخیر  سه نفر در استان ایلام ، سه نفر در استان لرستان و دو نفر در کرمانشاه و یک نفر در اصفهان جان خود را از دست دادند.
وی در ادامه افزود:آخرین فرد فوت شده در استان اصفهان ، خانمی ۴۵ ساله ساکن روستای چاه ملک واقع در شهرستان خور و بیابانک بوده که پس از آبگرفتگی منزل دچار برق گرفتگی شد و فوت کرد.
چرخساز با اشاره به تخلیه آب از ۹۰۰ واحد مسکونی تصریح کرد: بر اثر وقوع سیلاب در استان های یاد شده ، ۹ تن مصدوم شدند و ۳۳ نفر نیز به مناطق امن انتقال یافتند.
وی تصریح کرد:طی عملیات های یاد شده ،از ۳۳۰  تیم عملیاتی (۱۴۰۰ نفر) ، ۲۲۵ خودروی عملیاتی و ۱۱۰ دستگاه موتور پمپ و لجنکش به کارگیری شده است.
چرخساز خاطر نشان کرد: در پی عملیات های یاد شده ، ۹۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی طی ۱۲ سورتی و ۴ ساعت پرواز در کوهدشت صورت گرفت./باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق