چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه استان اصفهان:
 کمربندی جنوب غربی اصفهان سال ۹۵ تکمیل می‌شود   

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بزرگراه کمربندی جنوب غربی اصفهان، با آزادسازی‌های اراضی کشاورزی و تأمین اعتبار لازم در سال ۹۵ تکمیل خواهد شد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ، بزرگراه کمربندی جنوب غربی اصفهان، با آزادسازی‌های اراضی کشاورزی و تأمین اعتبار لازم در سال ۹۵ تکمیل خواهد شد.

هدف از احداث این بزرگراه تسهیل در تردد وسایل نقلیه، کاهش ترافیک محور شهید اقارب پرست (صفه) توزیع ترافیک و دسترسی سریع به آزادراه اصفهان- فولادشهر و اصفهان- شهرضا و نیز افزایش ایمنی ترافیک محلی است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان نیز در این زمینه اظهار داشت: احداث این بزرگراه و تقاطع‌های غیر هم‌سطح پیش‌بینی‌شده در این طرح بخشی از رینگ چهارم اصفهان محسوب می‌شود که ترافیک شرق را به سمت غرب و بلعکس انتقال می‌دهد.

حمیدرضا امیرخانی با اشاره به مشخصات فنی این پروژه گفت: برای احداث این بزرگراه سه دستگاه قاطع غیر هم‌سطح طراحی شده که دو دستگاه آن واقع در محور آبنیل شهر ابریشم و روستای افجد با دو دهانه پل ۸ متری و یک دستگاه تقاطع واقع در اتوبان ذوب‌آهن و شهر کلیشاد با چهار دهانه به طول ۱۱و۱۶ متر و به ارتفاع ۵٫۶ متر و با احداث رمپ و لوپ به‌صورت شبدری کامل در حال اجراست.

وی افزود: تاکنون ۱۳۰ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده وجهت تکمیل ۱۱۰میلیارد ریال دیگر اعتبار مورد نیاز است.

کمربندی جنوب غرب اصفهان به طول ۱۹ کیلومتر از سپاهان شهر به سمت اتوبان ذوب‌آهن است که ۱۲ کیلومتر آن با دو لایه آسفالت درحال تکمیل و بهره‌برداری است و ۷ کیلومتر باقیمانده با احتساب تقاطع غیر هم‌سطح فوق و رمپ و لوپ‌های موجود در صورت تأمین اعتبار تکمیل می‌شود.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق