پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

عضو مجلس خبرگان رهبری:

بدون بیعت محکم با رهبر جامعه دفاع از اسلام و انقلاب ممکن نیست

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: افرادی در جامعه هستند که همواره درباره دشمنان اضطراب دارند، این افراد بیعت محکمی با رهبر نداشته و معمولا آمادگی دفاع از اسلام و انقلاب را نیز ندارند.

به گزارش ندای اصفهان، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی شامگاه یک شنبه در جمع عزاداران حسینی هیئت رزمندگان اسلام (محبان حضرت زهرا (س)) اظهار داشت:  رضوان و خشنودی خدا در بیعت مردم با ولی خداست بدین معنا که ایمان آوردن زبانی مردم مهم نیست بلکه باید عملاً ایمان آوردن خود را نشان دهند.

وی افزود: بهترین نمود آیاتی که خداوند درباره بیعت در قرآن بیان داشته است ۵۰ سال بعد از نزول در کربلا نمود پیدا کرد که ۷۲ یار امام حسین (ع) با ایشان بیعت کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در شب عاشورا از کودک تا پیرمرد ۸۰ ساله از امام خویش حمایت کردند و هیچ یک از یاران امام با وجود اینکه ایشان اجازه دادند کربلا را ترک نکردند.

وی با اشاره به اینکه شمر حتی پس از بر زمین افتادن امام حسین (ع) نیز جرئت جلو آمدن نداشت، بیان داشت: این اضطراب و ترسی که در تمام دشمنان امام حسین (ع) وجود داشت مربوط به افرادی است که راه و روش آنها درست نیست.

مصلحت الهی بر وجود اختیار برای دوست و دشمن است

آیت‌الله مهدوی با تصریح بر این نکته که امروز جامعه ما چنین وضعی دارد وافرادی هستند که هنوز راه آنها مشخص نیست، بیان داشت: خداوند به راحتی می تواند از دشمنان اسلام مانند دولت آمریکا انتقام بگیرد اما مصلحت الهی در اختیار داشتن دوست و دشمن است و مطابق آیات قرآنی مومنان نیز در این راه آزمایش می شوند.

وی تصریح کرد: در این راه دل برخی افراد که بیعت محکمی با رهبرشان نداشته اند مضطرب می‌شود و این موضوعی است که جریان کربلا به ما تعلیم می‌دهد.

آیت‌الله مهدوی با بیان اینکه خداوند با فرستادن رسولان و کتب آسمانی حجت را بر بندگان تمام کرده است، اظهار داشت: مطابق آیه ۲۸ سوره فتح افرادی که بیعت درست  با رهبر خود داشته باشند آرامش به دل آنها نازل می شود.

قرار نیست خداوند از دشمنان انتقام بگیرد

وی با تاکید دیگر بار بر این که قرار نیست خداوند از دشمنان انتقام بگیرد، بیان داشت: بر این اساس دشمنان به کارشکنی‌های خود ادامه می‌دهند و در این راه شاید بسیاری از مومنان به وظیفه خود عمل نکند اما مطابق بشارت خداوند در آیات قرآن، گاه جمعیت کمی بر جمعیت زیادی غلبه خواهد کرد.

آیت‌الله مهدوی تاکید کرد: در زمان رخداد واقعه کربلا در سال ۶۱ هجری ، تعداد مسلمانان زیاد بودند اما ۷۲ نفر وارد کارزار با دشمن شدند و صادقانه بر سر بیعت خود ماندند.

وی اضافه کرد: امروز نیز افرادی که با رهبرشان بیعت کردند مطابق آیات الهی ایه ۱۰ سوره فتح در واقع با خدا و امام زمان خود بیعت کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در این شرایط دشمن جنگ روانی راه انداخته و تحریم، کارشکنی در مسائل اقتصادی، جاسوسی و دیگر اقدامات دشمنانه را در برنامه دارد، اظهار داشت: ما نیز باید وظیفه خود را به درستی درک کرده و با رهبری نظام بیعت ۱۰۰ درصدی داشته باشیم خدا آرامشی بر دل ها نازل و در این راه  فتح قریب  نیز آخرین امداد الهی است.

زمانی که راه حق در پیش است اضطراب معنایی ندارد

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که فتح از آنِ ماست و محکم بایستید، تاکید کرد: راه مسلمان و وظیفه وی مشخص است چراکه زمانی که راه حق در پیش است اضطراب معنایی ندارد.

مهدوی تصریح کرد: البته افرادی را در جامعه می بینیم که اضطراب دارند که این افراد بیعت محکمی با رهبر ندارند و ممکن است در شرایطی حتی بیعت خود را بگسلند، این  گونه افراد معمولا آمادگی دفاع از اسلام و انقلاب را نیز ندارند.

پیامی از دل تاریخ برای مسلمانان همه زمان ها

وی گفت: اصحاب سیدالشهدا (ع) این چنین بودند و این پیامی از دل تاریخ اسلام برای ما و مسلمان طول تاریخ است که با امید محکم بیعت کنیم مطمئن به پیروزی حرکت و اقدام انجام داده و در برابر دشمن بایستیم که پیروزی نهایی از آن ماست.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق