جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲

نیکی هیلی:

به ایران فشار می‌آوریم تا مجبور شوند فکری درباره موشک‌های بالستیکشان بکنند

نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته است که واشنگتن به فشار علیه ایران تا آنجایی ادامه می‌یابد که «آنها مجبور شوند فکری درباره موشک‌های بالستیکشان بکنند».

به گزارش ندای اصفهان:نماینده آمریکا در سازمان ملل در یک مصاحبه ادعاهایی علیه ایران، روسیه و سوریه مطرح کرد و بر ادامه فشارهای اقتصادی علیه مردم ایران تاکید کرد.

«نیکی هیلی» در مصاحبه با «فاکس نیوز» مدعی شد که ایران «قطعا مختل‌کننده اوضاع در سوریه است. ما می‌بینیم که آنها در تلاش برای این هستند که تهدیدی برای اسرائیل باشند. آنها در حال ایجاد جنگ‌های نیابتی در سراسر خاورمیانه (غرب آسیا) هستند و به همین دلیل است که ما از برجام خارج شدیم».

نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره بازگشت غیرقانونی تحریم‌های این کشور علیه ایران بعد از خروج از برجام گفت: «ما (فروش) نفت آنها را هدف قرار خواهیم داد، ما بانک‌های خارجی آنها را هدف قرار خواهیم داد و آنها واقعا درد ناشی از اقدامات ما را حس خواهند کرد».

هیلی با رد مواضع افرادی از قبیل «جان کری» وزیر خارجه اسبق آمریکا درباره ایران و برجام مدعی شد: «حداقل رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ دارد این را می‌گوید که ما نمی‌توانیم بیش از این (در قبال ایران) صبر کنیم و همین حالا باید کاری بکنیم. ایران دارد درد (ناشی از اقدامات آمریکا) را حس می‌کند. آنها احساس ضعف می‌کنند و ما تا جایی که آنها مجبور شوند فکری درباره موشک‌های بالستیکشان و حمایتشان از تروریسم بکنند، به فشارها ادامه می‌دهیم».

مجری فاکس نیوز درباره تدارک ارتش سوریه برای عملیات در ادلب و ادعاها درباره «حمله شیمیایی» در این استان سوال کرد.

هیلی گفت: «همه ما شایعه‌ها درباره سلاح‌های شیمیایی را شنیده‌ایم و اقدام‌های و اظهارات قبلی ادعایی درباره کلاه سفیدها یا دیگرانی که آماده حملات ساختگی شیمیایی هستند را شنیده‌ایم».

مجری پرسید: «ما قبلا دیده‌ایم که رئیس‌جمهور (ترامپ) قبلا در سوریه اقدام نظامی ترتیب داده است. اگر یک خط قرمز دیگر عبور شود، آیا باید انتظار یک اقدام نظامی دیگر را داشت؟»

نماینده آمریکا در سازمان ملل اینطور جواب داد: «ما به سوری‌ها، روس‌ها و ایرانی‌ها دوبار هشدار داده‌ایم که از سلاح‌های شیمیایی استفاده نشود، شما دو بار از این سلاح استفاده کردید و رئیس‌جمهور ترامپ دو بار در پاسخ به شما اقدام کرده است. دوباره ما را امتحان نکنید چرا که به نظر من، مخاطرات برای آنها بسیار زیاد است».

هیلی در بخش دیگری از این مصاحبه، دوباره سراغ برجام رفت و در دفاع از مواضع رئیس‌جمهورش گفت: «او رهبری خروج از توافق ایران را برعهده گرفت و دارد همه جهان را مجبور می‌کند که اذعان کنند، رفتار ایران درست نبوده است».

نماینده آمریکا در سازمان ملل افزود: «ما دیگر به کسانی که علیه آمریکا هستند یا “مرگ بر آمریکا” می‌گویند یا کاری کنند که ضد آمریکایی باشد، پولی نمی‌دهیم».

تاکید هیلی بر «ندادن پول» به دشمنان آمریکا از قبیل ایران در حالی صورت گرفته که طی سالی‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به بهانه‌های مختلف دارایی‌های ایران را بلوکه کرده و دادگاه‌های آمریکایی هم از محل این پول‌ها به غارت اموال مردم ایران پرداخته‌اند.

ادعاهای این مقام ارشد دولت ترامپ در شرایطی انجام شده که آمریکا در اقدامی مغایر با تعهدات اعلامی خود و همچنین قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل از توافق برجام خارج شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715