پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
نماینده شاهین‌شهر در مجلس:
 مطمئن باشید دوران فعلی هم خواهد گذشت/ مردودشدگان خدمت به مردم در تاریخ ثبت می‌شوند   

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: مطمئن باشید این دوران هم خواهد گذشت اما کسانی که در این دوران مردود شدند و نتوانستند صادقانه به مردم خدمت کنند در تاریخ ثبت خواهد شد.

به گزارش ندای اصفهان،حسین‌علی حاجی دلیگانی پیش از ظهر امروز در مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان شاهین‌شهر در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله، اظهار کرد: از حضور عاشورایی بسیجیان گران‌قدر در این رزمایش باید تشکر کرد.

وی افزود: در حوادثی که در دی ماه سال گذشته و مرداد ماه امسال اتفاق افتاد، بسیجیان سعی کردند تا امنیت را برقرار کنند و مردم قدردان آن‌ها هستند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه با بیان این که حضور بسجیان پیام ایستادگی را تثبیت کرد، بیان کرد: چهره‌های بسیجیان را که می‌بینم یاد روزهایی می‌افتم که بسیجیان شهرستان شاهین‌شهر به صلابت تمام به جبهه‌ها اعزام می‌شدند.

وی با بیان این که بسیجیان با پوشیدن لباس بسیجی اعلام می‌کنند که پیرو شهدا هستند، تصریح کرد: همه ما در قبال خون پاک شهدا مسؤولیت داریم، شهدایی که جان خود را بر کف دست گرفتند تا این کشور و وحدت آن حفظ شود و از ناموس و تمامیت ارضی این کشور حفظ شود و از اسلام و مکتب بر حق شیعه اثنی عشری دفاع کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که بسیجیان باید بدانند رسالتی بزرگی بر عهده دارند، مطرح کرد: هرکسی که در این کشور مسؤولیتی دارد باید پاسخگوی خون شهدا باشد و اگر هرکدام از افرادی که در این کشور مسؤولیت دارند چه مسؤولان اجرایی، چه مسؤولان قضایی اگر وظیفه خود را بشناسد کشور مشکلی نخواهد داشت.

وی با بیان این که کشورمان غنی است و هیچ کمبودی نداریم، تأکید کرد: ۷ درصد منابع زیر زمینی دنیا در اختیار ایران است و ما مسؤولان باید عرضه داشته باشیم که این منابع را در جهت رفع فقر، بهبود کیفیت زندگی مردم  و افزایش رفاه مردم استفاده کنیم.

حاجی دلیگانی با بیان این که نظام، ساختار و منابع کشور مشکلی ندارد بلکه مشکل از جانب مسؤولان است، یادآوری کرد: هرکجا دانسته یا نادانسته وظیفه خود را انجام ندهیم مشکل به وجود می‌آید؛ کسی که نداند مردم چه مشکلاتی دارند و در چه وضعیتی به سر می‌برند به این معناست که اولین وظیفه خود یعنی شناخت مشکلات مردم را به درستی انجام نداده است پس چه انتظاری است که بتواند مشکلات را نیز حل کند.

وی ادامه داد: بارها در مجلس به رئیس‌جمهور هشدار دادیم که سیف توانایی اداره بانک مرکزی را ندارد و اگر یک بقال را برای توزیع ارز و سکه منصوب می‌کردند بهتر از این عمل می‌کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه با بیان این که کسانی که خود را زودتر از سال ۹۷ بازنشسته می‌کنند تا پاداش بیشتر از ۲۴۰ میلیون تومان بگیرند و بعد هم مجدد به سر کار بازگشتند، صلاحیت حضور در مسؤولیت‌های کشور را ندارند چرا که درد مردم را نمی‌فهمند، خاطرنشان کرد: ما با کسانی که دغدغه مردم را داشته باشند با آن‌ها هم نظر خواهیم بود.

حاجی دلیگانی افزود: طبق اصل سوم، بند دوازدهم قانون اساسی، اقتصاد باید عادلانه و برای رفع فقر در کشور ایجاد شود و این وظیفه دولت است؛ هر فرد ایرانی باید در شأن خودش دارای شغل و درآمد باشد، آیا مسؤولان توانستند به وظیفه خود عمل کنند؟

وی عنوان کرد: مسؤولیت اجرای قانون اساسی طبق قانون اساسی بر عهده رئیس‌جمهور است، مجلس هم باید در کنار دولت پاسخگو باشد و قوانین مورد نیاز کشور را تدوین کند و وظیفه نظارت خود را نیز انجام دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که ابزارهای نظارتی مجلس شامل، سؤال، تحقیق و تفحص و استیضاح است، یادآوری کرد: اگر به وظیفه خود عمل کنیم مردم نیز به ما اطمینان کرده و نسبت به آینده خود امیدوار خواهند شد، اگر به وظیفه خود عمل نکنیم در برابر شهدا بدهکار خواهیم بود.

وی با اشاره به جلسه رهبر معظم انقلاب با سران قوا و تفویض اختیارات گسترده به آن‌ها، یادآوری کرد: در بین همه روسای جمهور، هیچ رئیس جمهوری مانند روحانی چنین اختیاراتی نداشته است؛ رهبر معظم انقلاب دولت را محور دانسته‌اند و مجلس و قوه قضاییه کشور را ملزم به حمایت از دولت کردند.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: در مجلس گفتم که رئیس مجلس با مردم صحبت نمی‌کند رئیس جمهور هم که گزارشی به مردم نمی‌دهد، اگر اشتباهی مرتکب شدید به مردم بگویید و برنامه‌های خود را به مردم بگویند تا مردم اطمینان بیشتری داشته باشند.

وی با بیان این که چرا باید بسته‌های ارزی متضاد صادر شود، خاطرنشان کرد: این دوران هم خواهد گذشت و مطمئن باشید هیچ اتفاقی هم برای نظام نخواهد افتاد اما کسانی که در این دوران مردود شدند و نتوانستند صادقانه به مردم خدمت کنند در تاریخ ثبت خواهد شد، چون این انقلاب بر حق است ماندگار خواهد ماند چرا که خون شهدا پای آن ریخته شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز