جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷

به جای فرافکنی از دولت واقعاً حمایت کنید!

چند جمله دربارۀ نطق اصلاح طلبانه غلامرضا حیدری

این نطق، صرفاً بستر خوبی برای پاسخ گویی به بعضی مطالب رایج ولی غلط این روزهاست و نشان می‌دهد، این آقایان، که پشت نام و آبروی اصلاحات مخفی شده‌اند، واقعاً مشکلشان اصل نظام است نه اصلاح آن.

ندای اصفهان- مهدی کوچکزاده

آقای غلامرضا حیدری، نمایندۀ مردم تهران، در جلسۀ ۱۳ شهریور مجلس، پیش از آنکه دو هفته به مرخصی برود، نطق‌هایی کرده‌اند که به نظر می‌رسد ماحصل تلاش این چندسالۀ رسانه‌ای و میدانی دشمن را یکجا در خود دارد. البته نطق ایشان، تماماً ژورنالیستی است و چندان مبنای دقیقی ندارد. مثلاً صدر یک مطلب را می‌گوید و ناگهان، بدون اینکه میان این صدر و ذیل را بازگو کند، به آخر آن می‌رسد. این نطق، صرفاً بستر خوبی برای پاسخ گویی به بعضی مطالب رایج ولی غلط این روزهاست و نشان می‌دهد، این آقایان، که پشت نام و آبروی اصلاحات مخفی شده‌اند، واقعاً مشکلشان اصل نظام است نه اصلاح آن.

گفته‌اند:

«ایران در شرایطی قرار گرفته که وضعیت معیشتی مردم هر روز سخت و سخت‌تر می‌شود و متاسفانه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب با نگاه منفی با دنیا مواجه شد که این نگاه منفی چه در روابط داخلی و چه خارجی موجب تنش و روابط حذف گرایانه شد.»

اولاً شرایط امروز ایران را حتی اقتصاددانان لیبرال، تا ۷۰% ناشی از سء مدیریت می‌دانند؛ یعنی اینکه دولت مطبوع شما، همان که به جای اینکه مردانه پشت سرش بایستید دارید پشتش را خالی می‌کنید تا هزینۀ بیشتری بر دست نظام بگذارد و تا بگویید نظام ناکارآمد است، همین دولت مسبب بسیاری از خرابی‌هاست. از چندین بخشنامه و آیین نامه در یک ماه، تا واگذاری ارز و سکه به طور غلط و واگذاری کارخانه‌ها به سودجویان و… . که رهبر انقلاب در دو بیان اخیرشان در ۲۲ مرداد و ۷ شهریور این مشکلات را دانه دانه برشمردند و برایش راهکار دادند. چرا شما راهکار نمی‌دهید؟ اصلاً چرا شما –اگر دلسوزید- همان موقع که داشتند ارز و سکه می‌دادند داد سخن ندادید؟

آقای حیدری به جای آنکه مشکلات معیشتی مردم را ریشه یابی کند آن را زیر سر نوع مواجهۀ منفی ما با دنیا می‌داند. دقت کنید تا پیش از اینکه به ادامۀ تحلیلمان بپردازیم، این یعنی اینکه از نظر ایشان، واگذاری کارخانه‌ها به خواص بخش خصوصی و فروش میلیاردی دستگاه‌های آن به جای آهن غراضه، زیر سر نگاه منفی ما به دنیاست نه مدیریت غلط مسئولین. یا به خاطر موشک پرتاب کردن ماست که دولت به جای آنکه ۵ سال فرصت را هدر داده را صرف تولید ملی کند بدتر جلوی پای آنان سنگ اندازی می‌کند. یعنی اینکه از نظر ایشان مشکل مملکت ما مدیریتی نیست و کلان است.

آیا ما نگاه منفی به دنیا داشته‌ایم؟

ایشان اشغال لانۀ جاسوسی را بهانۀ شروع دشمنی‌ها با ایران می‌دانند. عجب است که ایشان گویا اصلاً دورۀ انقلاب ایران نبوده‌اند و یادشان رفته که شروع دشمنی‌ها از سال‌ها پیش بود و اساساً نهضت امام ره، واکنشی به دشمنی‌های آمریکا با مردم ایران بود. یادآوری‌اش بد نیست که آمریکا در ایران، ۶۰ هزار مستشار نظامی داشت و نفت ایران را می‌گرفت و جایش اسلحه و هواپیما می‌داد تا ایران پایگاه نظامی خودش کند. زمین بکر دشت عمران و جاهای دیگر را دست گرفته بود و قانون کاپیتولاسیون برای اتباعش صادر کرده بود. آخر سر هم میلیاردها دلار پول مردم ایران را بلوکه کرد. این‌ها را در صحیفۀ امام بخوانید تا بدانید یا به خاطرتان بیاید که مردم ما روی چه حساب از همه چیزشان گذشتند تا شاه را؟ خیر تا آمریکا را از ایران بیرون کنند.

اسناد لانۀ جاسوسی را بخوانید تا بدانید که گروهک‌ها و بنی صدر و بسیاری از آقایان دولت موقت، چگونه از سوی آمریکا خط دهی می‌شدند. گروهک‌هایی که همین الان هم در هر اخلالی، دو سه تایشان، در حالی که سیانور توی حلقشان است دستگیر می‌شوند و لب به اعتراف می‌گشایند. عراق را چه کسی براق کرد تا به ایران حمله کند؟ چه کسی در آن دوره که تکنولوژی رصد نبود، عکس هوایی به استخبارات عراق می‌داد؟ آخرهای جنگ، چه کشوری بود که رسماً وارد جنگ شد و هواپیمای مسافربری ما را به آتش کشید و لام تا کام عذرخواهی نکرد؟

پس از جنگ آن همه تهاجم فرهنگی، از کجا آب خورد و تاکنون جوانان مملکت ما را اینطور به انحطاط کشیده است؟ چه کسی پول ۳۰۰ شبکۀ ماهواره‌ای را می‌دهد؟ چه کسی طالبان را و اصلاً تفکر تکفیر را ساخت و به جان جهان اسلام انداخت؟ چه کسی بود که مردم مظلوم عراق و افغانستان را برای طرح سلطه طلبانۀ خاورمیانۀ جدید به خاک کشید؟ نکند این طرح را ندیده‌اید؟ و چه کسی است الان اطراف ایران، قریب به ۴۰۰ پایگاه نظامی فعال دارد و هر روز تهدید نظامی‌اش را به رخ ما می‌کشد؟ و چه کسی داعش را درست کرد و پشتیبانی کرد؟ از نویسندگان سازشگر عرب، مانند عبدالباری عطوان کمتر نباشید که فوراً فهمید که داعش همان آمریکاست؟

با این حال ما یک سری در دولت مطبوع قلبی‌تان، حسن نیت نشان دادیم و یک بار هم الان. آن دوره، محور شرارت شدیم و حداقلش این است که اوضاعمان هیچ فرقی نکرد و این دوره را هم دارید می‌بینید. آیا همین شماها نبودید که نرمش با کدخدا را در بوق و کرنا می‌کردید؟ حالا که حاصل آن برجام شده، چرا از حداقل استفاده از آن ناامید شده‌اید و به فرافکنی روی آورده‌اید؟

الحاصل اینکه اشتباه به عرضتان رسانده‌اند؛ ما با دنیا سر جنگ نداشته‌ایم بلکه آمریکا با ما و با هر ملت مقاوم و استقلال طلب دیگری در جهان سر جنگ دارد. برای نمونه اوضاع لیبی، یمن، مصر، هند و پاکستان را نگاهی بکنید ببینید اجانب دارند با بلاد اسلامی چه می‌کنند. عیب از مسلمانی ما نیست. مسلمانان جنگ طلب نیستند و هر جا جنگی هست، پای یکی از همانان که در تعظیمشان کم نمی‌گذارید در میان بوده و هست.

افاضه کرده‌اند:

«جنگ تحمیلی را حتی پس از فتح خرمشهر ادامه دادیم تا بجایی رسید که امام (ره) در پذیرش قطعنامه فرمودند جام زهر را نوشیدم.»

بله باید بعد از فتح خرمشهر، که چه عرض کنم خرابه‌های آن، جنگ را پایان می‌دادیم و زیر بار می‌رفتیم. این حرف از آن حرف‌هاست. آمده‌اند، با هیچ دلیلی و صرفاً به خاطر جاه طلبی، به ما حمله کرده‌اند؛ صدها روستا را با خاک یکسان کرده‌اند؛ ناموس مردم را هتک کرده‌اند؛ صدها و هزاران تن از بهترین جوانانمان را شهید کرده‌اند و چندین هزار خانوار را جنگ زده کرده‌اند (که هنوز هم هستند) و… حالا که تارانده‌ایمشان، جنگ را تمام کنیم؟ اصلاً آن زمان اگر ما جنگ را تمام می‌کردیم صدام جاه طلب، آیا حاضر بود چنین کند؟

بعد جام زهر چه ربطی به خرمشهر دارد؟ ماجرای جام زهر، این سال‌ها کمی تبیین شده است و معلوم است که امام برای چه و به اصرار چه کسانی قطع نامه را پذیرفتند و بعد هم در جریان جنگ مرصاد، فرمودند اگر می‌دانستم که مردم باز هم می‌آیند قطعنامه را قبول نمی‌کردم. بماند و وارد مناقشه‌های تاریخی نشویم. ولی حتی با سنجۀ منافع ملی، درست بود که جنگ را سال ۶۱ تمام کنیم؟ جواب آن خسارات را که می‌داد؟

باز فرموده‌اند:

«از بازسازی مناطق جنگی هنوز رها نشده بودیم که فعالیت‌های هسته‌ای را شروع کردیم و در این راه به قدری هزینه دادیم که به نرمش قهرمانانه رسیدیم که حاصل آن پذیرش برجام شد.»

این طور گزاره‌ها نشان می‌دهد که شما درد منافع ملی را ندارید و فقط از آن دم می‌زنید. دیگر همه می‌دانند که هیچ کشوری به پیشرفت نمی‌رسد مگر آنکه فناوری‌های مختلف هسته‌ای را داشته باشد. انرژی هسته و چند فناوری دیگر، جزو فناوری‌های پیشرو است. به کسی چه مربوط بود که این فناوری را دستمایۀ تحریم قرار دهد؟ واقعاً چرا به جعلی بودن تفکر کدخدا منشانه نمی‌رسید؟ آمریکا جز یک قلدر در جهان چیست؟

چرا ما باید همۀ معادلاتمان را با او هماهنگ کنیم؟ انرژی هسته‌ای کاربردهای فراوان پزشکی و صنعتی دارد. آمدند به ما گفتند شما نفت دارید انرژی هسته‌ای می‌خواهید چه کار؟ شما حتماً از ضرورت انرژی هسته‌ای آگاهید و لابد می دانید که بمب هسته‌ای، صرفاً در معادلات خود آمریکایی‌ها، دست برتر معادلۀ قدرت به شمار می‌رود و لابد طی برجام، فهمیده‌اید که انرژی هسته‌ای صرفاً بهانه است. کاش فرصت دیگری دست بدهد تا دربارۀ ضرورت دستیابی به انرژی هسته‌ای صحبت شود ولی شما که می دانید دیگر چرا آن را علت اصلی هزینه دهی نظام می دانید و از ضرورتش چشم می‌پوشید؟

در ادامه همین جمله گفته‌اند:

«و هنوز جوهر برجام خشک نشده بود، موشک پرتاب کردیم که بهانه‌ای برای تشدید تنش آفرینی‌ها شد.»

موشک هم نداشته باشیم؟؟ کشوری که هر روز تهدید می‌شود و هرچه تنش زدایی می‌کند تهدیدها بیشتر می‌شود و دور تا دورش را پایگاه‌های نظامی دشمن فراگرفته است، قدرت نظامی نداشته باشد که فاتحه‌اش خوانده است؟ براستی چرا آمریکای قلدر که به کوچکترین بهانه‌ای به اقصی نقاط عالم لشگرکشی می‌کند از خیال جنگ با ما بیرون آمده است؟ نکند در خیال شما، ضرورت دفاع از مرز و بوم مملکتمان هم، باید با اجازۀ خود کدخدای قلدر باشد؟ قابل توجهتان اینکه ما فناوری موشکی‌مان، خیلی قبلتر از فناوری هسته‌ای‌مان، به دست شهید سیدحسن طهرانی مقدم، شکوفا شد. البته متوجه هستم که قافیه تنگ آمده است.

گفته‌اند:

«مگر ما قیم دنیا هستیم که می‌خواهیم بینی همه را به خاک بمالیم، بنابراین باید واقع بین باشیم و واقعیت‌ها را آنگونه که وجود دارد، ببینیم، بنابراین آنگونه که من یک پدیده را می‌بینم می‌تواند به گونه‌ای دیگر نیز دیده شود.»

من البته قبول دارم که خود را حق نباید پنداشت. ولی به پلورالیسم هم راضی نمی‌شوم. چرا مفهومی به نام «نظام سلطه» برایتان غریب شده است؟ از چپ‌ها که کمتر نیستیم! خود امام(ره)، که با ارادت از ایشان یاد کردید، در سال ۵۸ گفتند:

«ما معادله جهانى و معیارهاى اجتماعى و سیاسى ‏اى که تا به حال به واسطه آن تمام مسائل جهان سنجیده مى‏ شده است را شکسته‏ ایم. ما خود چارچوب جدیدى ساخته‏ ایم که در آن عدل را ملاک دفاع و ظلم را ملاک حمله گرفته ‏ایم. از هر عادلى دفاع مى ‏کنیم و بر هر ظالمى مى ‏تازیم.»

می دانم که صحبت کردن از این حرف‌ها در فضای رسانه زدۀ مملکت ما کمی سخت شده ولی باید بدانیم که انقلاب ما اگر بناست اسلامی باشد باید برای دفاع از مظلوم و هجوم به ظالم، هیچ مرزی را نشناسد. نقشۀ جغرافیا را دیده‌اید؟ دیده‌اید بعضی کشورها را انگار با خط کش قیچی کرده‌اند؟ چه کسی این مرزها را به وجود آورده است؟ و چرا باید در نظر ما اینطور رسمیت داشته باشد؟ تا آنجا که آن همه آموزۀ دینی برای اهتمام به امور مسلمین و دفاع از مسلمانان را از خاطر ببریم؟

حتی با سنجۀ منافع ملی صرف هم دفاع از مظلومین همجوار ما به نفع ماست. بگذریم که اصلاً انقلاب ما با شعارهای جهانی پاگرفت و به ثمر نشست. شما لابد می دانید که شیفتگان اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی، در سراسر دنیا پا به عرصه گذاشته‌اند. در این حال، ما باید در مرزهای خودمان محصور بمانیم؟ ای کاش دنیا برای شما، اروپا و آمریکا نبود تا ظرفیت اقتصادی بلاد اسلامی را می‌دیدید.

بله ما حق مطلق نیستیم ولی حق داریم علیه داعشی که برای ایران برنامه‌ها داشت اقدام کنیم. کسی نمی‌تواند ادعای حق مطلق بودن کند ولی یمنی‌ها و غزه‌ای‌ها و عراقی‌ها و بحرینی‌ها، مظلومند و به مظلوم حق داده شده است که اقدام کند. نکند کهنه شدن ظلم، آن را مشروع کند و یادمان برود که اسرائیل، با دلایل واهی، پا بر روی خون میلیون‌ها فلسطینی گذاشته و شهرهایشان بر روی خرابه‌های چندصد روستای قتل عام شده بنا گشته و یادمان برود که همین اسرائیل بود که در ماجرای سوریه، داعش را پشتیبانی مستقیم کرد و میلیون‌ها سوری مظلوم آوارۀ مرزهای اروپا کرد و یادمان برود همین اسرائیل است که در یمن دخالت مستقیم دارد و یادمان برود که همین اسرائیل بود که دانشمندان هسته‌ای ما را در خیابان‌ها متلاشی کرد و ریگی و هزار بلیۀ دیگر به دامن مملکتمان انداخت. اگر دوست ما منافع ملی ماست پس چگونه دم از سازش با دشمنان واضحمان می‌زنیم؟

جمله‌ای فرموده‌اند که اتفاقاً تیتر هم شد:

«اختیارات در یک جا و مسئولیت‌ها در جای دیگری است»

جمله را کمی کنایه آمیز گفته‌اند ولی منظور واضح است. این یعنی مشکلات کشور گردن رهبری است و نه دولت. دولت اصلاً آن قدر اختیارات ندارد که بتواند کاری بکند. بلکه رهبری کارها را می‌کند و گردن دولت می‌اندازد. این طور می‌خواهید به دولتتان کمک کنید؟! البته باید پذیرفت که در نظام ما، رئیس جمهور همواره یادش می‌رفته است که صرفاً مجری قانون است و همیشه می‌خواسته که اختیاراتش در حد اختیارات رئیس جمهور کشورهای پارلمانی باشد؛ که همه چیز دست خودش باشد. که طبق قانون اساسی غلطی است که متاسفانه رایج شده است.

بعد اشاره‌ای هم به خفه کردن در استخر داشته‌اند و آن را گردن نظام انداخته‌اند که این هم جای پیگیری حتی قضایی دارد که اتهاماتی که حتی دشمنانمان به ما نمی‌زنند از تریبون مجلسمان بیرون می‌آید.

این نطق ژورنالیستی، ظاهراً وظیفۀ خوراک دهی داشته است تا شاید به این وسیله از زیر بار مسئولیت نابسامانی‌های اخیر شانه خالی کنند. اما بیایید و مرد باشید و از دولت حمایت کنید تا اینان بتوانند مشکلاتی را که همگان به قابل حل بودنش اذعان دارند التیام بدهند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
وعده صادق
وعده صادق