ندای اصفهان

بودجه جشنواره فیلم کودک و نوجوان شش میلیارد تومان است

کدخبر: 103638
۷ شهریور ۱۳۹۷ در ساعت ۹:۰۰ ب.ظ

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان،علیرضا رضاداد عصر چهارشنبه در در نشست خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودک و نوجوان   افزود : بودجه شهرداری اصفهان بیشتر در  زمینه مسائل شهری مرتبط با جشنواره هزینه می شود.
وی خاطر نشان کرد: این رویداد فرهنگی بین المللی از هشتم تا چهاردهم شهریور در شهر اصفهان برگزار می شود.
دبیر سی و یکمین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان  اطهار کرد: امسال ۴۲۰ اثر در بخش رقابتی بین الملل متقاضی شرکت در جشنواره شدند.
وی با اشاره به این که در این بخش از مچموع ۲۸۲ اثر بازبینی شده ۴۵ فیلم پذیرفته شد، اظهارداشت :در بخش فیلم های بلند سینمایی و بلند پویانمایی هر کدام ۱۵ اثر، کوتاه پویانمایی هفت اثر و در بخش کوتاه داستانی هقت اثر نمایش داده می شوند.
وی متقاضیان شرکت در بخش مسابقه ایران را ۳۷۸ اثر برشمرد و یادآور شد : در این بخش ۴۱ فیلم انتخاب شد که ۱۲ فیلم سینمایی، هفت فیلم داستانی بلند و ۱۱ فیلم کوتاه پویانمایی بود.
دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان تصریح کرد : در بخش غیر رقابتی ۳۲ اثر از ۲۳ فیلم ساز اصفهانی در این جشنواره حضور دارند.
رضاداد با بیان این که این جشنواره به عنوان یک سرمایه و نیاز فرهنگی جای خود را در اصفهان باز کرد ، گفت : همه نیروهای  انسانی ذیربط برای برگزاری مطلوب این جشنواره بین المللی ساماندهی و آماده شدند.
به گفته وی امسال ظرفیت های سخت افزاری و زیرساختی سینما در اصفهان افزایش یافته و شرایط مناسبی در این شهر فراهم شده است.

وی بیان داشت : دغدغه اصحاب رسانه برای داشتن یک سینمای مستقل در جشنواره سی و یکم محقق شد و خبرنگاران رسانه های گروهی می توانند به صورت مستقل فیلم ها را همراه با عوامل سینمایی مشاهده کنند.
دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان پیش بینی کرد با توجه به تغییرات صورت گرفته استقبال از این جشنواره نسبت دور های قبل افزایش یابد.
وی گفت : در جشنواره امسال جایزه ویژه  “زاون قوکاسیان” از سینماگران اصفهان اضافه شد که این هنرمند فقید در واقع بر گردن سینمای ایران و سینمای کودک و نوجوان حق دارد.
رضا داد محل برگزاری این جشنواره را ۲ پردیس سینمایی چهارباغ ، مرکز شهر و سینمای فلسطین اعلام و میانگین جوایز نقدی آن را برای برترین ها حدود ۷۰ میلیون ریال اعلام کرد.
وی با بیان این که سی یکمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان همزمان در ۳۱ استان و ۲ منطقه آزاد برگزار می شود، افزود: فضا سازی شهری پیش از ورود به جشنواره به خوبی شکل و اطلاع رسانی خوبی برای حضور مردم در سینماها صورت گرفته است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,