سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷

بودجه جشنواره فیلم کودک و نوجوان شش میلیارد تومان است

دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان گفت : بودجه امسال جشنواره شش میلیارد تومان است که سه میلیارد تومان آن توسط شهرداری اصفهان و سه میلیارد تومان ان آن توسط بنیاد فارابی تامین می شود.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان،علیرضا رضاداد عصر چهارشنبه در در نشست خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودک و نوجوان   افزود : بودجه شهرداری اصفهان بیشتر در  زمینه مسائل شهری مرتبط با جشنواره هزینه می شود.
وی خاطر نشان کرد: این رویداد فرهنگی بین المللی از هشتم تا چهاردهم شهریور در شهر اصفهان برگزار می شود.
دبیر سی و یکمین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان  اطهار کرد: امسال ۴۲۰ اثر در بخش رقابتی بین الملل متقاضی شرکت در جشنواره شدند.
وی با اشاره به این که در این بخش از مچموع ۲۸۲ اثر بازبینی شده ۴۵ فیلم پذیرفته شد، اظهارداشت :در بخش فیلم های بلند سینمایی و بلند پویانمایی هر کدام ۱۵ اثر، کوتاه پویانمایی هفت اثر و در بخش کوتاه داستانی هقت اثر نمایش داده می شوند.
وی متقاضیان شرکت در بخش مسابقه ایران را ۳۷۸ اثر برشمرد و یادآور شد : در این بخش ۴۱ فیلم انتخاب شد که ۱۲ فیلم سینمایی، هفت فیلم داستانی بلند و ۱۱ فیلم کوتاه پویانمایی بود.
دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان تصریح کرد : در بخش غیر رقابتی ۳۲ اثر از ۲۳ فیلم ساز اصفهانی در این جشنواره حضور دارند.
رضاداد با بیان این که این جشنواره به عنوان یک سرمایه و نیاز فرهنگی جای خود را در اصفهان باز کرد ، گفت : همه نیروهای  انسانی ذیربط برای برگزاری مطلوب این جشنواره بین المللی ساماندهی و آماده شدند.
به گفته وی امسال ظرفیت های سخت افزاری و زیرساختی سینما در اصفهان افزایش یافته و شرایط مناسبی در این شهر فراهم شده است.

وی بیان داشت : دغدغه اصحاب رسانه برای داشتن یک سینمای مستقل در جشنواره سی و یکم محقق شد و خبرنگاران رسانه های گروهی می توانند به صورت مستقل فیلم ها را همراه با عوامل سینمایی مشاهده کنند.
دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان پیش بینی کرد با توجه به تغییرات صورت گرفته استقبال از این جشنواره نسبت دور های قبل افزایش یابد.
وی گفت : در جشنواره امسال جایزه ویژه  “زاون قوکاسیان” از سینماگران اصفهان اضافه شد که این هنرمند فقید در واقع بر گردن سینمای ایران و سینمای کودک و نوجوان حق دارد.
رضا داد محل برگزاری این جشنواره را ۲ پردیس سینمایی چهارباغ ، مرکز شهر و سینمای فلسطین اعلام و میانگین جوایز نقدی آن را برای برترین ها حدود ۷۰ میلیون ریال اعلام کرد.
وی با بیان این که سی یکمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان همزمان در ۳۱ استان و ۲ منطقه آزاد برگزار می شود، افزود: فضا سازی شهری پیش از ورود به جشنواره به خوبی شکل و اطلاع رسانی خوبی برای حضور مردم در سینماها صورت گرفته است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق