چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳

پای درد و دل فعالین مردمی بنشینید؛

چه کسی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواهد شد؟!

باوجود حضور چهره ای انقلابی مانند آیت اله جنتی در این ستاد، به خاطر مشاغل متعدد ایشان، آنگونه که مورد انتظار مردم است ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نتوانسته است جایگاه خود را تثبیت کند و فعالیت در خور شانی در سازماندهی فعالیت های امربه معروف و نهی از منکر و حمایت از آمرین به معروف داشته باشد.

ندای اصفهان- روح الله عباسیان

ستاد امر به معروف و نهی از منکر نهادی است که بر اساس قانون حمایت از آمرین به معروف در سال ۹۴ تشکیل شد؛ قبل از آن ستاد احیای امر به معروف وجود داشت ولی مثل اکنون قانون مدون و مصوبی برای آن نبود و البته رسمیت کنونی را هم نداشت.

بر اساس قانون این ستاد در سه سطح کشور، استان و شهرستان فعالیت دارد و مسئولین در رده های مختلف در آن عضویت دارند. رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر یکی از ائمه جمعه شهر تهران است که توسط شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور منصوب می گردد.

حضرت آیت اله جنتی که قبلا ریاست ستاد احیای امر به معروف را عهده دار بودند، از سال ۹۴ نیز ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر را عهده دار شدند. با توجه به مشاغل فراوان ایشان و خصوصا انتخاب ایشان به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری در سال ۹۵، آیت اله جنتی در اسفندماه ۹۶ از امامت جمعه تهران استعفا نمودند.

با توجه به این استعفا عملا ایشان طبق قانون نمی توانستند عهده دار سمت ریاست ستاد امر به معروف باشند؛ شاید یکی از دلایل مهم استعفای ایشان از امامت جمعه تهران هم به عمین خاطر بوده است.

طی تماس تلفنی با روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر که داشتیم به طور ضمنی تایید شد که اکنون ستاد امر به معروف فاقد رئیس است! و در مرحله انتخاب رئیس قرار دارد.

با توجه به اهمیت جایگاه ستاد امر به معروف و نهی از منکر و اینکه چشم امت مسلمان ایران به فعالیت های آن دوخته شده است، ضرورت دارد هرچه زودتر رئیسی توانمند برای آن انتخاب شود. لازم به ذکر است با توجه به گستردگی و حجم بالای فعالیت این ستاد و ضرورت فعالیت مستمر ریاست ستاد بر آن جهت نظارت و برنامه ریزی موثر بر فعالیت ها، ضرورت دارد فردی برای ریاست انتخاب شود که فراغت بال و تمرکز لازم برای این کار را داشته باشد.

معرفی فردی که دارای سمت های متعدد است و بدین علت فرصت کافی برای رسیدگی به امورات را ندارد، اجحاف در حق دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر می باشد و باعث عدم پیشرفت می گردد. لازم به ذکر است باوجود حضور چهره ای انقلابی مانند آیت اله جنتی در این ستاد، به خاطر مشاغل متعدد ایشان، آنگونه که مورد انتظار مردم است ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نتوانسته است جایگاه خود را تثبیت کند و فعالیت در خور شأنی در سازماندهی فعالیت های امربه معروف و نهی از منکر و حمایت از آمرین به معروف داشته باشد.

رئیس ستاد امر به معروف و بالتبع دبیر آن باید با داشتن روحیه ای جهادی سرکشی مستمر به استان ها و شهرستان های مختلف کشور داشته و از کم و کیف فعالیت آنها از نزدیک بازرسی نماید. ایشان باید از نزدیک مشکلات را احصا کند و پای درد و دل فعالین مردمی امر به معروف و نهی از منکر بنشیند.

امید است جناب حجت الاسلام علی اکبری که از دی ماه ۹۶ توسط رهبر معظم انقلاب به ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور منصوب شده اند، بهترین فرد ممکن را با لحاظ دغدغه فعالین مردمی امر به معروف و نهی از منکر به این سمت حساس برگزینند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق