پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷

درسی که از پاسخ رییس جمهور به سوالات نمایندگان آموختیم!

از «فتنه ۸۸» تا گردوغبار «حادثه دی ماه ۹۶»

اگر از «تدبیر» راهبرد حل مشکلات اقتصادی و غیر اقتصادی کشور با «برجام» و غلط بودن «امید داشتن» به بیرون از «مرزها» و معطل ماندن ۵ ساله کشور و البته از خیلی مسایل دیگر بگذریم، با این تاکیدات آقای رییس جمهور نمی توانیم از طوفان «فتنه ۸۸» و سران و حامیان و ساکتین آن در مقابل گردو غبار «حادثه دی ماه ۹۶» بگذریم

ندای اصفهان- مهندس بابک حیدری
اصلاح طلبان از یکسو و پادوهای سیاسی غربگرا از سوی دیگر، منتظر «محرمانه های» حسن روحانی یا «بگم بگم»های معروف بودند چرا که رییس جمهور در نامه به رییس مجلس بشارت داده بودند.
واقفید که داستان «فیضیه» و «پلاکارد» که عالم و آدم از داستان آن و اما و اگرهایش آگاه هستند و زمان وقوعش پس از طرح سوال از رییس جمهور محترم است محرمانه نیست، لذا تنها «محرمانه» و به قول امروزی ها سورپرایز آقای روحانی «حادثه دی ماه» بود، آنجا که گفتند: «حادثه دی‌ماه، آقای ترامپ را به طمع انداخت که در اواخر دی‌ماه اعلام کند من در برجام نمی‌مانم».
اگر از مخالفت های ترامپ با برجام و وعده پاره کردن آن در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رایزنی های مدت دار با شرکای اروپایی و منطقه ای برای خروج از برجام و حذف تک تک افراد کابینه و مشاورانش به دلیل عدم همراهی با وی در این مسیر بگذریم،
اگر از اعترافات یکی دوسال قبل آقایان سیف و صالحی در تحقق نیافتن بسیاری از تعهدات آمریکا و اروپا که هیچ، از صحبت های هفته گذشته آقای ظریف در آگاهی ایشان به غیر قابل اعتماد به آمریکا پیش از مذاکرات هم بگذریم،
اگر از «تدبیر» راهبرد حل مشکلات اقتصادی و غیر اقتصادی کشور با «برجام» و غلط بودن «امید داشتن» به بیرون از «مرزها» و معطل ماندن ۵ ساله کشور و البته از خیلی نکات و مسایل دیگر بگذریم،
با این تاکیدات آقای رییس جمهور نمی توانیم از طوفان «فتنه ۸۸» و سران و حامیان و ساکتین آن در مقابل گردو غبار «حادثه دی ماه ۹۶» بگذریم.
چگونه می توان از واقعه ای که به قول ایشان «حادثه» ای بود که به سرعت برق و باد با هوشیاری مردم جمع شد ولی ترامپ به آن طمع کرد و سرآغاز نابسامانی های اقتصادی و البته زمینه ساز سوال از رییس جمهور در تریبون رسمی جمهوری اسلامی و در پیشگاه میلیون ها ایرانی سخن گفت ولی بر گناه نابخشودنی فتنه گران ۸۸ چشم پوشید.
به همین میزان بسنده می کنم و به عنوان تبرک این یادداشت را با بخشی از سخترانی رهبر حکیم انقلاب در دی ماه ۸۹ خاتمه می دهم:
«کسانی که فتنه‌ی سال ۸۸ را شروع کردند…. به کار کشور ضربه‌ی سختی زدند. اگر این فتنه نبود، بلاشک کارهای گوناگون کشور بهتر پیش میرفت. اینها دشمنان را امیدوار کردند و روحیه دادند به کسانی که علیه نظام اسلامی جبهه‌بندی کرده‌اند و یک جبهه‌ای تشکیل داده‌اند.»

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق