سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹

مدیر نظارت بر امور داروی اصفهان:

راه‌اندازی سامانه‌ برای دستیابی به داروهای کمیاب/ بیماران خاص برای تامین دارو نگرانی نداشته باشند

مدیر نظارت بر امور داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بزودی سامانه‌ای برای دستیابی به داروهای کمیاب راه اندازی می شود تا بیماران بتوانند به جای تماس با معاونت غذا و دارو با مراجعه و ثبت نام در این سامانه به محض موجودیت هر دارو به آنها از طریق پیامک و اینترنتی اطلاع رسانی شود.

به گزارش ندای اصفهان، حسن جانثاری اظهار کرد: نمی توان با قاطعیت گفت که در یک تا دو ماه آینده وضعیت موجودی داروی بیماران خاص مثل وضعیت فعلی است اما تمام هم و غم وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تامین داروی این بیماران و داروهای اساسی و اصلی است.

مدیر نظارت بر امور داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: امروز وزارت بهداشت به جای واردات داروهایی که مصرف نکردن آن به سلامتی فرد آسیبی نمی زند مثل مکمل ها، قرص های ویتامینی و قرص های که مشابه داخلی دارند، واردات داروهای خاص و داروهای که مشابه داخلی ندارد را در درجه اول اهمیت قرار داده است.

جانثاری با بیان اینکه کمبودهای احتمالی بطور مرتب رصد می شود، افزود: با تماس دائم با سازمان غذا و دارو سعی می کنیم در اولین فرصت ممکن سهمیه استان را از طریق شرکت های پخش به داروخانه ها اعلام کنیم و در دسترس بیماران قرار دهیم.

مدیر نظارت بر امور داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: امروز نگرانی در حوزه سوء استفاده برخی از سودجویان و ایجاد بازار سیاه دارو نیست زیرا هیچگاه در اصفهان، بازاری مشابه ناصر خسرو نداشتیم.

وی با بیان اینکه در این ماه شاهد کمبود داروهایی بودیم، گفت: تعداد تماس‌های مردم در این چند ماه بیشتر به دلیل کمبود داروهای برند است که مشابه داخلی آن وجود دارد با این وجود اینگونه موارد نیز از سوی معاونت غذا و دارو پیگیری می شود.

جانثاری خاطرنشان کرد: بزودی سامانه‌ای برای دستیابی به داروهای کمیاب راه اندازی می شود تا بیماران بتوانند به جای تماس با معاونت غذا و دارو با مراجعه و ثبت نام در این سامانه به محض موجودیت هر دارو به آنها از طریق پیامک و اینترنتی اطلاع رسانی شود.

مدیر نظارت بر امور داروی معاونت غذا و داروی اصفهان افزود: این سامانه با توجه به شرایط کنونی و پیش بینی شده برای آینده و احتمال کمبود دارو، راه اندازی می شود.

حدود ۱۶ کارخانه تولید دارو، ۶۰ شرکت توزیع دارو و بیش از ۸۰۰ داروخانه در استان اصفهان فعال است.

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق