شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴

۵۰ درصد قانون موانع کسب و کار اجرایی نشده است/ بی‌ثباتی قیمت‌ها، چالش جدید تولید

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: کارگروه کسب و کار کمیسیون تولید ملی اخیراً گزارشی در خصوص نحوه اجرای قانون رفع موانع کسب و کار تهیه کرده و بر این اساس مشخص شده که بیش از ۵۰ درصد احکام این قانون هنوز اجرایی نشده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان،حمیدرضا فولادگر  در خصوص عملکرد کارگروه کسب و کار در کمیسیون ویژه تولید ملی اظهار کرد: این کارگروه وظیفه بررسی و پایش وضعیت شاخص‌های کسب و کار و نظارت بر اجرای قانون رفع موانع کسب و کار را بر عهده دارد.

وی در ادامه افزود: این کارگروه اخیراً گزارشی در خصوص نحوه اجرای قانون رفع موانع کسب و کار تهیه کرده و بر این اساس مشخص شده که بیش از ۵۰ درصد احکام این قانون هنوز اجرایی نشده‌اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بررسی ۱۰ شاخص کسب و کار در کشور نیز نشان می‌دهد که وضعیت شاخص سهولت کسب و کار در کشور نسبت به سال‌های قبل بدتر شده و روند رو به رشد قبلی که منجر به رشد از رتبه ۱۵۳ به رتبه ۱۱۸ شده بود متوقف شده و هم اکنون ایران در رتبه ۱۲۴ جهان قرار دارد.

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی تأکید کرد: احکام قانون ششم توسعه مکلف کرده که رتبه کسب و کار ایران بهبود یابد.

فولادگر همچنین تصریح کرد: مقررات اضافی یکی از موانع سهولت کسب و کار در کشور است و بر این اساس وزارت اقتصاد مأمور شده تا از دستگاه‌ها در خصوص دلایل وجود مقررات دست و پا گیر و عدم رعایت مقررات زدایی سؤال شود.

وی اذعان کرد: کمیسیون ویژه تولید ملی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در خصوص سایر شاخص‌های کسب و کار نیز به نتایج مشخصی برسد از وزارت اقتصاد نیز درخواست کرده با توجه به وظیفه گزارش‌گیری از دستگاه‌ها در این خصوص، حضور فعال‌تری در جلسات داشته باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: بر اساس بررسی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، مسأله نقدینگی و عدم دسترسی به تسهیلات سرمایه در گردش مهم‌ترین مشکل کسب‌وکارها در کشور است و مضاف بر این، نوسانات نرخ ارز و تأثیرپذیری قیمت مواد اولیه از آن، دیگر مشکلی است که به این فهرست اضافه شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق