ندای اصفهان

پیشگیری از گم شدن در کویر با نصب مچ بندهای مجهز به «جی پی اس»

کدخبر: 102927
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ در ساعت ۱۱:۴۷ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان، داریوش کریمی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: به منظور حل مشکل گم شدن افراد در کویر توصیه می شود، دکل های بی تی اس نصب یا از اپلیکشن‌های مسیریاب استفاده شود که گردشگران راه را پیدا کنند و در کویر گم نشوند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد می شود از مچ بندی های مجهز به «جی پی اس» برای گردشگران استفاده شود که بتوانند راه خود را پیدا کنند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان از وجود یک بالگرد هوایی برای امدادرسانی در مواقع حوادث خبر داد و افزود: این بالگرد می تواند در زمان تاریکی و شب نیز به راحتی خدمت رسانی کند.

وی با اشاره به پوشش امدادی سقوط هواپیما «ای تی آر» در سال گذشته گفت: ۱۲۶ روز عملیات در سخت ترین شرایط را داشتیم و در ارتفاع چهار هزار متری تمام کار برعهده هلال احمر بود و یک تنه این سازمان کارهای امداد و نجات را جای دیگر سازمان ها هم انجام می داد.

کریمی اعلام کرد: ۳۴۴ تیم از استان‌های مختلف از جمله یاسوج، اصفهان، تبریز، فارس و همدان و خراسان شمالی و کرمان در پوشش امدادی این حادثه حضور داشتند.

وی در ادامه اظهار داشت: بیشترین نجاتگران از اصفهان و کهکلویه و بویر احمد بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان همچنین به طرح امداد و نجات نیز اشاره کرد و گفت: از یکم فروردین تا ۳۱ تیرماه یک هزار و ۱۸۹ حادثه در استان اصفهان به وقوع پیوسته است که بیشتر حوادث، حوادث جاده ای بوده است.

وی با بیان اینکه اصفهان مقام اول را در پوشش حوادث جاده ای داشته است، اظهار داشت: همچنین با توجه به اینکه امسال زودتر از موعد با سیلاب و آب گرفتگی مواجه بودیم به عشایر آموزش دادیم، در مسیر سیلاب ها چادر نزنند که پتو و اقلام غذایی نیز بین آنها توزیع کردیم.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,