جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
با اطلاعیه سازمان انرژی اتمی ایران؛
 مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای ایران تکذیب شد   

اطلاعیه سازمان انرژی اتمی: «انتظار دارد رسانه‌های عمومی کشور به‌ویژه هنگام نقل موضوعات مرتبط با امنیت ملی همچون موضوعات هسته‌ای دقت لازم را داشته و همواره دو ویژگی مهم خبر یعنی دقت و صحت را علاوه بر سرعت در انتشار مدنظر قرار دهند.»

به گزارش ندای اصفهان سازمان انرژی اتمی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در مصاحبه سخنگوی این سازمان با شبکه ITV هیچ صحبتی از اجازه آژانس برای مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته‌ای مطرح نشده است.

 

 

سازمان انرژی اتمی در اطلاعیه اعلام کرد در پی مصاحبه جناب آقای کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با شبکه تلویزیونی ITV و برداشت نادرست برخی رسانه‌های داخلی در خصوص مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته‌ای کشور به آگاهی عمومی می‌رساند:

 

 

در این مصاحبه که به‌زبان انگلیسی انجام شده است و تصویر و صوت آن نیز موجود می‌باشد هیچ‌گونه صحبتی از اجازه آژانس برای مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته‌ای کشورمان در میان نیامده است بلکه اشاره شده است که همانند گذشته در راستای شفاف سازی و پاسخ به ابهامات و سؤالات آژانس بین المللی انرژی اتمی هرگونه سؤال و ابهام به‌صورت مکتوب دریافت گردیده سپس پاسخ آن تهیه و ارائه می‌گردد، حتی گفته شده است که پاسخها لزوماً توضیحات افراد موردنظر آنها نیست.

 

 

همچنین در گزارشات غیردقیق و بلکه ناصحیح یکی دو رسانه داخلی تیترهای گمراه کننده و دور از واقعیت مانند مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای و بازدید از سایتهای هسته‌ای نقل شده، لازم به ذکر است که خبرنگار تلویزیون ITV با اجازه سازمان انرژی اتمی تصویر برداری مختصری از راکتور تهران داشته و در نتیجه این اقدام هیچ گونه اتفاق غیرمتعارف، به‌خلاف ملاحظات حفاظتی و امنیتی و یا خطوط قرمز نظام صورت نگرفته است.

 

 

لازم به ذکر است صحبت‌های رسمی و رسانه‌ای مسئولین کشور و سازمان انرژی اتمی ایران در چارچوب توافقات برجام و با در نظر داشتن خطوط قرمز نظام صورت می‌گیرد. نقل مطالب ابهام آمیز و تشویش برانگیز نظیر اخبار مورد اشاره درباره مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای می‌تواند به اعتبار بین المللی کشور صدمه وارد نماید. انتظار دارد رسانه‌های عمومی کشور به‌ویژه هنگام نقل موضوعات مرتبط با امنیت ملی همچون موضوعات هسته‌ای دقت لازم را داشته و همواره دو ویژگی مهم خبر یعنی دقت و صحت را علاوه بر سرعت در انتشار مدنظر قرار دهند.

 

 

در صورت لزوم، هرگونه ابهام خود را قبل از انتشار این‌گونه مطالب با مسئولین سازمان انرژی اتمی ایران در میان گذاشته و حتی الامکان اطلاعات خود را از طریق مراجعه به منابع موثق از جمله زبان اصلی کسب نمایند.

 

 

در این خصوص کلیپ کوتاهی از این مصاحبه ضمیمه گردیده و کل مصاحبه نیز به‌مدت تقریبی ۱۹ دقیقه موجود است. /تسنیم

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز