شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱

۳۲۰۰ کانون جرم در استان اصفهان پاکسازی شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان در نشست ارائه عملکرد ۴ ماهه نیروانتظامی به طرح موضوعاتی چون مبارزه با قاچاق کالا، برخورد با احتکارگران اقتصادی و متخلفان ارزی، ماجرای سوء قصد به پزشک نجف آبادی و غیره پرداخت.

به گزارش ندای اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای خبرنگار و اهالی رسانه اظهار داشت: اهمیت و جایگاه خبرنگار و شغل بسیار خطیر و حساس او می‌طلبد که مکرر از زحمات این قشر تاثیرگذار و زحمتکش تقدیر شود اما یک روز در یک سال به نام خبرنگار نامگذاری شده است.

وی افزود: وظیفه اصحاب رسانه وظیفه بسیار سنگینی است چند آن‌ها چشم بینا و زبان صادق و گوش شنوا و حلقه وصل و اتصال مردم و مسئولان هستند و رکن رکین کار خبرنگاران امانت‌‌داری است که ویژگی بسیار ممتاز و بارزی است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: شما این رکن را با رویکرد رفاه در جامعه دنبال می‌کنید و ضمن پیگیری رسالت خود اما روح انسجام و برادری و آرامش در جامعه را هیچگاه فراموش نمی‌کنید و خبر را با حفظ صلابت و به موقع منعکس کند اما در پی آرامش هم باشد.

وی با بیان اینکه پاسخگو بودن رویکرد دائمی و همیگشی پلیس است، گفت: معتقدیم پلیس یا سازمانی که پاسخگوست به رشد و بلوغ و بالندگی رسیده است بنابراین این رویکرد اساسی نیرو انتظامی است و در استان اصفهان مجدانه دنبال می‌شود.

دارو و لوازم آرایشی در صدر لیست قاچاق کالا

معصوم بیگی تصریح کرد: در حوزه قاچاق کالا که یکی از اولویت‌های انتظامی است با تلاش‌های جدی پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان بیش از ۱۰۰ درصد و بالای ۱۰۰ میلیون ۲۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه رویکرد انتظامی استان تمرکز بر قاچاق عمده است، افزود: باندهای متلاشی شده ۹ درصد رشد و دستگیری قاچاقچیان بیش از ۷ درصد رشد و پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون بیش از ۲ برابر رشد داشته که نشان دهنده جهت‌گیری دقیق و رسیدن به هدف گذاری بوده که انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: عمده‌ترین کالای وارد شده به استان دارو، لوازم آرایشی، پوشاک و پارچه بوده که کشفیات داروها عمدتاً داروی لاغری و نیروزا بوده و نسبت به ۴ ماهه سال گذشته بالغ بر ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در حوزه مقابله با سرقت بیش از ۵ هزار و ۹۰۰ سارق در ۴ ماهه سال جاری دستگیر شده و بالغ بر ۶۱ باند سرقت هم شناسایی و برخورد شده است.

برخورد با متخلفان ارزی و زمین خواران

معصوم بیگی تصریح کرد: کشف ۸۹۴ میلیارد ریال تخلف ارزی از یک شرکت تجاری که توسط پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی انتظامی استان شناسایی شد و با این ناامن کنندگان بازار ارز طی اقدامی تخصصی برخورد شد و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: کشف زمین خواری با ارزش ۲۵۷ میلیارد ریال از دیگر اقدامات ویژه مبارزه با جرایم اقتصادی بوده که با تصرف ۴۶ هزار و ۷۸۷ متر اراضی ملی به ارزش بیش از ۲۵۷ میلیارد ریال درصدد زمین خواری بودند که با هشیاری انتظامی استان ناکام ماند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: حوزه مربوط به دستگیری باند سرقت، بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال سکه و طلا سرقت کرده بود که شناسایی و برخورد شد.

نصب تراشه ردیابی خودرو برای کاهش سرقت ماشین‌ها

وی با بیان اینکه برای مقابله با سرقت خودرو و عودت افزایش کشفیات سلسله اقداماتی انجام شده، گفت: درصد هستیم در خودروها ردیاب نصب شود و با شرکت‌های معتبری مذاکره شده که ردیاب تولید کنند و در اختیار مالکان خودرو قرار دهند تا درون خودرو در مکان‌های متفاوت نصب شود تا ارتباط خودرو با مالک دائماً برقرار باشد.

معصوم بیگی افزود: اگر به هر دلیلی سرقت صورت گیرد سرعت کشف به ۱۰۰ درصد نزدیک می‌شود و اگر این مورد فرهنگ شود کشفیات افزایش می‌یابد، ساز و کار لازم را پلیس فراهم کرده و شرکت‌ها آمادگی دارند که این تراشه را با قیمت نازل در اختیار مالک قرار دهند تا در آینده شاهد حداقلی سرقت خودرو باشیم.

وی بیان کرد: سارق وقتی ببیند نمی‌تواند به هدف خود برسد منصرف خواهد شد و اینگونه امنیت و ایمنی خودرو افزایش می‌یابد و پیش بینی می‌کنیم از آبان ماه به صورت گسترده در سطح استان عملیاتی شود. پلیس با سامانه مرکزی در سطح کشور می‌تواند خودرو سرقتی را ردیابی کند و برای اولین بار در کشور در استان اصفهان به عنوان استان پایلوت عملیاتی می‌شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: می‌توان سریال کلیه لوازم خانگی را در بانک اطلاعاتی ثبت کرد و این تراشه را درون وسایل نصب کرد اما چون فعلاً ارزش خودرو بیشتر است این طرح روی خودرو عملیاتی می‌شود و بعداً می‌توان در هرکجا این قطعه را نصب کرد.

کاهش ۶ درصدی جانباختگان ناشی از تصادف موتور سیکلت

وی با اشاره به ۳ رویکرد اساسی پلیس راهور گفت: آموزش همگانی، فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگ ترافیکی، افزایش دوربین‌های پایش و کنترل سرعت و برگزاری همایش بزرگ رانندگان، راکبان و عابران ترافیکی قانونمند در سطح فرا استانی ازجمله برنامه‌های ماست.

معصوم بیگی افزود: جانباختگان ناشی از تصادف موتور سیکلت با عابر پیاده از ۵۷ درصد در ابتدای سال به ۵۱ درصد رسیده و ۶ درصد کاهش داشتیم و باید به ۳۰ درصد برسد چراکه تا میانگین کشور ۱۵ درصد فاصله داریم.

وی ادامه داد: امسال اجازه جذب به نیرو انتظامی استان اصفهان داده شده و تنها ۱۰۰ نفر در راهور جذب شدند و فرایند آن اعلام شده و در بخش برادران نیرو استخدام می‌شود همچنین برای بازنشستگی در نیرو انتظامی و نیروهای مسلح طرح «جایگزین پروری» داریم که نیرو بازنشسته بتواند ۲ نفر نیروی جوان را تربیت و جای خود معرفی کند و بازنشستگی روال عادی خود را دارد.

پاکسازی ۳۲۰۰ کانون جرم در استان اصفهان

فرمانده انتظامی استان پیرامون اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: با تغییر تاکتیک و استفاده از ابزارهای نوین و نو بالغ بر ۱۴ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر ۴ ماهه نخست سال کشف شده که نسبت به مدت مشابه بیش از ۴۳ درصد افزایش کشف داشته و رکوردی برای استان بوده است.

وی افزود: حدود ۷۳ درصد مواد مخدر تریاک و ۳ درصد دستگیر شدگان اتباع خارجی و ۲٫۷ زنان هستند. تعداد دستگیر شدگان در حوزه مبارزه با مواد مخدر بالغ بر ۸ هزار و ۸۰۰ نفر و ۵۵ باند بوده و عمدتاً در میانگین سنی ۲۴ تا ۴۰ سال هستند.

معصوم بیگی خاطرنشان کرد: در بخش مربوط به پاکسازی نقاط آلوده و کانون جرم، حدود ۳ هزار و ۲۰۰ طرح پاکسازی در سطح استان مربوط به مواد مخدر بوده و اقدامات لازم انجام شده است.

افزایش ۱۳۰ درصدی جرایم در فضای مجازی

وی با اشاره به افزایش جرم در فضای مجازی گفت: نسبت به مدت مشابه ۱۳۰ درصد افزایش جرم داریم و برداشت‌های اینترنتی در رتبه اول جرایم فضای مجازی قرار دارد البته اقدامات و برخوردهای دقیق و منسجمی در این بخش انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: اخیراً با فروش اپلیکیشن ماهواره‌ای جیبی که در فضای مجازی تبلیغ می‌شد و مردم را به آن سمت هدایت و با شناسایی حساب‌های بانکی مردم از آن‌ها سرقت می‌شد؛ شهروندان باید مطلع باشند چنین برنامه‌ای وجود خارجی ندارد.

وی ادامه داد: شهروندان حتماً از درگاه‌های امن که علامت HTTPS دارند استفاده کنند، چطور در فضای واقعی پول را به فردی که نمی‌شناسیم ‌نمی‌دهیم اما مشخصات کارت اعتباری را با استفاده از سایت‌های ناامن در اختیار دیگران می‌گذاریم.

معصوم بیگی اظهار داشت: فضای مجازی بسیار گمنام‌تر از فضای حقیقی است و جرایم درون آن بسیار پیچیده و خطرناک انجام می‌شود، مردم باید خطرات فضای مجازی را درک و مراقبت کنند، ۱۳۰ درصد افزایش جرم ناشی از عدم شناسایی خطرات مردم در این حوزه است.

پلیس ۱۱۰ فضای مجازی راه اندازی می‌شود

وی بیان کرد: برای خرید اینترنتی درگاه‌های امن شناسایی شده‌اند و اگر مردم درگاه ناامنی دیدند به سایت پلیس فتا مراجعه و گزارش دهند، پلیس ۱۱۰ فضای مجازی نیز نیمه دوم سال ۹۷ عملیاتی می‌شود. زیرساخت ساختمان پلیس فتا فراهم است و راه اندازی می‌شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: رضایتمندی مردم در ۴ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه ۱۹ درصد بیشتر شده و شکایات ۲۲ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه ۵ درصد افزایش تماس با پلیس ۱۱۰ داشتیم، بیان کرد: با پلیس ۱۱۰ حدود ۴۵۶ هزار تماس گرفته شده که ۵۴ درصد این تماس‌ها عملیاتی شده و مابقی ارشاد و راهنمایی و موضوعات مشابه بوده است.

راهکار نیروانتظامی برای مقابله با قطعی برق چراغ‌های چهارراه‌ها

معصوم بیگی پیرامون قطعی برق و خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی گفت: با هماهنگی شهرداری دستگاه یو پی اس را تهیه کرده و با اولویت و شناسایی چهارراه‌های مهم در آنجا نصب خواهد شد و اکنون در ۱۵ تقاطع نصب شده است.

وی افزود: برای هر مسأله باید راهکار مناسب وجود داشته باشد و تلاش کنیم مردم به زحمت نیافتند لذا این مورد از همان روزهای ابتدایی پیگیری شد تا به سرعت این دستگاه در چهارراه‌های اصلی و بعد از آن فرعی نصب شود که برق آن از شهر جداست.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: همچنین طرح پنل‌های خورشیدی نیز در دست است که در چهارراه نصب شود تا در زمان قطعی برق بتواند برق چراغ‌ها را تامین کند.

وی پیرامون تامین ایمنی تفرجگاه‌ها اظهار داشت: پلیس به صورت آشکار و پنهان و ۲۴ ساعته برای تامین نظم و امنیت عمومی در تفرجگاه‌ها حضور دارد تا در صورت بروز اختلال و مزاحمت با افراد خاطی برخورد کنند و در چهارباغ عباسی هم چند روز پیش تعدادی دستگیر شدند.

نباید خواسته‌های صنفی به بی‌انضباطی در جامعه منجر شود

معصوم بیگی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در خیابان امیرکبیر و شاپور گفت: این افراد کاسب هستند و برقشان قطع می‌شد که به آن‌ها خسارت‌هایی را وارد می‌کرد و خواستار عدم قطعی برق منطقه بودند و همچنین با شرایط اقتصادی فعلی مالیات‌ها به تعویق بیافتد که با حضور معتمدان و صنف آن‌ها جلسه گذاشته و به درخواست‌ها رسیدگی شد.

وی افزود: بخشی از خواسته‌ای که اهالی خیابان امیرکبیر داشتند درست بود و عملیاتی شد اما خواسته‌های صنفی نباید تبدیل به موضوعات بی‌انضباطی در جامعه و منجر به سواستفاده معاند و ضد انقلاب شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: گوش شنوا در مسئولان برای پاسخگویی به مشکلات صنفی هست اما معاندان از این بستر اقتصادی بهره سوء می‌برند که اشکال وارد می‌کند. حرف درست را باید درست زد و نباید نارضایتی صنفی نادرست بیان شود.

وی با رد شایعات مبنی بر کشته شدن و درگیری ماموران با مردم تصریح کرد: در این اتفاقات هیچکس کشته نشده و برای هیچکسی مشکلی به وجود نیامد هرچند ضد انقلاب استفاده سوء کرده و به دنبال کشته سازی است اما چنین نبوده است.

رضایت ۱۰۰ درصدی توریست‌ها از امنیت در ایران

معصوم بیگی پیرامون نظارت روی عرفان حلقه گفت: در این مورد نظارت خوبی وجود دارد و جای نگرانی نیست اما باید مراقب بود، ممکن است به عنوان عرفان حلقه فعالیت نکنند و با عنوانی دیگر افراد را جذب کنند که باید مراقب بود، درمورد شیادان ملاقات با امام زمان(عج) در استان اصفهان گزارش خاصی مشاهده نشده هرچند در استان‌های دیگر ممکن است مواردی باشد.

وی بیان کرد: در میدان امام(ره) پایگاه پلیس گردشگری حضور دارد که نشان می‌دهد ۱۰۰ درصد توریست‌ها از اوضاع رضایت داشتند و امنیت ایران برای آن‌ها تحسین برانگیز است و همه اذعان داشتند که تبلیغات منفی علیه ایران بسیار است اما با حضورشان خلاف آن را دیدند و خودشان سفیر ایران شدند تا ارجاع دهنده این امنیت در کشورهای خودشان باشند.

موضوع سوء قصد به پزشکان تهران و اصفهان سریالی نیست

فرمانده انتظامی استان اصفهان پیرامون پرونده سوء قصد به پزشک نجف آبادی گفت: سوء قصد پزشکان اصفهان و تهران سریالی نیست و ارتباطی با هم ندارند. در حوزه نجف آباد موضوع یک اختلاف است که ضارب شناسایی و امروز صبح برای دستگیری وی اقدام شده و اختلاف مربوط به خود شخص نیست بلکه به شکلی به این پزشک ارتباط پیدا کرده و موضوع امنیتی نیست و سریالی هم نیست.

وی درباره ارائه مشاوره در کلانتری‌ها بیان کرد: به همه کلانتری و پاسگاه‌ها گفته شده که مشاوره و مددکاری داشته باشند که اجرای طرح آن شروع و مرحله بندی شده و در مرحله اول اصفهان ۲۰ کلانتری به مجموعه اضافه شدند و در این شهر تمام کلانتری‌ها مرکز مشاوره دارند و راه اندازی شده است.

معصوم بیگی پیرامون برخورد با محتکران اقتصادی خاطرنشان کرد: انبار احتکار اقلام مورد نیاز مردم شناسایی و با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی افزود: نیازمند شرایطی هستیم که بتوان آن‌ها را به عنوان احتکارگر محاسبه کرد، اخیراً انبار برنج شناسایی شده و درحال بررسی هستیم که اگر خلاف قوانین بود با صاحب آن برخورد شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق