یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
اعزام نیروی ویژه آمریکا به سوریه؛
 برای اولین بار پوتین سربازان آمریکایی به خاک سوریه می‌رسد   

پس از آنکه نقش روسیه در مبارزه با داعش پررنگ شد، دولت آمریکا با تغییر استراتژی خود قصد دارد نیروهای ویژه به سوریه اعزام کند تا با تمرکز رسانه‌ها بر این خبر بلکه بتواند ائتلاف یکساله ضدداعش را کمی از انفعال خارج کند.

به گزارش ندای اصفهان سخنگوی کاخ سفید از طرح اعزام نیروهای ویژه ارتش آمریکا به شمال سوریه برای نبرد با داعش خبر داد. این اقدام دولت آمریکا را می‌توان در راستای “عرض اندام” آمریکا مقابل روسیه ارزیابی کرد.

 

آمریکا قصد دارد حدود ۵۰ نیروی عملیاتی ویژه برای همکاری مستشاری در جنگ علیه داعش به شمال سوریه اعزام کند.

 

 

 

 

بی بی سی نوشته است که این نیروهای ویژه می‌خواهند به “نیروهای زمینی محلی و نیروهای ائتلاف” در مقابله با داعش کمک کنند اما سایت آمریکایی رادیو فردا می‌گوید این نیروها قرار است با “گروه‌های شورشی” مخالف بشار اسد همکاری کنند که آمریکا آن‌ها را “میانه رو” می‌خواند.

 

خبرنگار بخش فارسی رسانه انگلستان پس از اعلام این خبر فوری از واشینگتن گزارش داد: «این اولین بار است که آقای اوباما اجازه استقرار نیروهای آمریکایی را در سوریه می‌دهد. در واقع این اولین بار است که پوتین سربازان آمریکایی به زمین و خاک سوریه خواهد نشست.»

 

 

ویدئو

 

 

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرده است که این اقدام به معنای تغییر استراتژی آمریکا در سوریه نیست اما رادیو فردا که به سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) وابسته است، علت اقدام آمریکا را اینگونه شرح می‌دهد: «دخالت نظامی روسیه که حملات هوایی به گروه‌های مخالف بشار اسد را از یک ماه پیش آغاز کرد، استراتژی آمریکا و متحدانش برای برکنار کردن بشار اسد را زیر سئوال برده است.»

 

بی بی سی هم به این نکته اشاره دارد که “این تصمیم آمریکا پس از آن اعلام می شود که روسیه در هفته های اخیر نقش نظامی پررنگی در سوریه داشته است.”

 

 

 

 

وزیر خارجه ایران پس از نشست وین که برای برون رفت از بحران سوریه تشکیل شد، گفت: «اختلاف نظر وجود دارد اما گروهی در این نشست از همان اول مبنای کار سیاسی خود را بر کنار رفتن آقای اسد گذاشتند و ما هم از همان اول گفتیم که این تصمیمی است که خود مردم سوریه باید بگیرند.»

 

محمدجواد ظریف درباره سیاست جمهوری اسلامی در سوریه تأکید کرد: «ما چند نکته را در این جلسه تصریح کردیم که خیلی از آنها در بیانیه نهایی آماده است که یکی از آنها این بود که تصمیم گیرنده اصلی سوریه ، مردم این کشور هستند و ما طرف موضوع سوریه نیستیم.

ما کسانی هستیم که دور هم جمع شدیم تا در تسریع دستیابی راه حل بحران سیاسی در سوریه کمک کنیم و یاداوری کنیم که طرف دعوای سوریه مردم سوریه هستند.»»/جام

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز