پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
جمعی از دانشجویان بورسیه خطاب به فرهادی:
 طراحی بازی جدید وزارت علوم با اسم رمز «اتمام پرونده بورسیه ها»/ فدای اعتماد به تعهدات قانونی دولت شدیم   

جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای خطاب به وزیر علوم آوردند:متاسفانه بازی جدیدی با اسم رمز «اتمام پرونده بورسیه ها» طراحی شده است و راهکار اجرای آن نیز ارائه اطلاعات غلط به مسئولین ارشد نظام است.

به گزارش ندای اصفهان، جمعی از دانشجویان بورسیه  نامه‌ای خطاب به فرهادی نوشتند.متن نامه بدین شرح است:

مشکل ما ادامه تحصیل نیست که مسئولین حل آن را به عنوان مطالبه ما قلمداد کنند. بسیاری از دانشجویان دوره روزانه دکترا و پذیرش خارج از کشور را فدای اعتماد به تعهدات قانونی دولت جمهوری اسلامی کرده‌اند.

این چندمین نامه‌­ای است که به حضرتعالی، در خصوص یکی از غلط ترین کارهای چند سال اخیر در حوزه تحت مسئولیت شما نوشته می شود. متاسفانه احساس می شود که تیمی در وزارت علوم به دنبال فیلتر کردن انتقال اطلاعات به شماست و این امر خود باعث ارائه مشاوره های غلط به شما می‌شود.

 انتظار این بود که در این چند ماهه گذشته شما پاسخی در خور به نامه ها و درخواست های دانشجویان می دادید. متاسفانه بازی جدیدی با اسم رمز “اتمام پرونده بورسیه ها” طراحی شده است و راهکار اجرای آن نیز ارائه اطلاعات غلط به مسئولین ارشد نظام است.

بارها از شما با پشتوانه منطقی و عقلایی، دعوت به مناظره شد و با اینکه یک طرف مناظره یعنی آقای دکتر دانشجو وزیر سابق، این دعوت را قبول کردند، حضرتعالی پاسخی در رد یا تایید آن ارائه نکردید.

این احتمال وجود دارد که اساسا برخی حلقه ها در وزارت علوم اطلاعات و اخبار جامعه دانشگاهی، از جمله اخبار مربوط به بورسیه ها و دعوت به مناظره را مطابق واقع به شما منتقل نکنند. مطمئنا یکی از دو شق امر یعنی امتناع حضرتعالی از مناظره در حضور ده ها میلیون ایرانی یا بی خبری مقام عالیه وزارت از اخبار صحیح و سانسور اطلاعات ارسالی به آن مقام محترم قابل تصور است، که اگر هر کدام از این دو در جریان باشد، زیبنده وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران نیست. قاعدتا وزارت علوم که وزارت دانایی و آگاهی است، باید پیشقدم آگاهی بخشی و تنویر افکار عمومی باشد که متاسفانه در عمل این گونه نیست.

بارها شما و مسئولان وزارت علوم اعلام کرده‌اید که مشکل بورسیه ها حل شده است. اگر به واقع از حل شدن مشکل بورسیه ها اطمینان دارید چرا این مناظره را قبول نمی‌کنید؟ چرا اجازه نمی دهید افکار عمومی ملت فهیم ایران در یک فضای دوسویه و دیالوگ به واقعیات پی برده و درباره حل شدن مشکلات فرزندان بورسیه خود قضاوت کند؟ مگر دانستن حق مردم نیست؟

 اگر تورقی در منابع خبری انجام دهید لیست مشکلاتی که اکنون چند هزار دانشجو و خانواده بی پناه با آن دست و پنجه نرم می کنند را می‌بینید. اساسا مشکل ما ادامه تحصیل نبوده است که مسئولین حل آن را به عنوان مطالبه ما قلمداد کنند. بسیاری از دانشجویان دوره روزانه دکترا و پذیرش خارج از کشور را فدای اعتماد به تعهدات مصرح و قانونی دولت جمهوری اسلامی کرده‌اند.

 تعریف دانشجوی بورسیه کاملا مشخص است. دانشجوی بورسیه طبق تعریف اسناد حقوقی مستخدم وزارت علوم و فاقد حق اشتغال بوده و وزارت علوم باید مقرری و حقوق این دانشجویان را طی دوران تحصیل، به علت فقدان حق اشتغال همزمان با تحصیل، همانند دوره های قبلی بورس در این بیش از سه دهه، باید از حقوق قانونی خود بهره مند باشد تا دغدغه معیشت و امنیت شغلی خود را نداشته باشد و با آرامش خاطر به امور علمی خود بپردازد.

در پایان تاملات شدید روحی و شکنجه طاقت فرسایی که تصمیمات زیردستان شما بر چند هزار جوان و خانواده آنها وارد کرده است را یادآوری می کنیم و شما و زیردستان شما را در این ایام عزای سید شهیدان عالم، به تقوا، مردمداری و عدالت توصیه می کنیم.

انتهای پیام/

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز