دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

حجت الاسلام سالک

جوان ۲۶ ساله‌ای که پرچم ایران را به اهتزاز در آورد/ حماسه‌ای که در ۴۰ سایت آمریکایی روایت شد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از ویژگی‌های خاص شهید حججی و این‌که عاشق خدا بود و خدا هم عشق خود را به او این چنین جهانی کرد، به طوری که بیش از ۴۰ سایت آمریکایی پیرامون شهید حججی صحبت کردند، سخن گفت.

به گزارش ندای اصفهان، یک‌سال از شهادت محسن حججی سخنگوی شهدای مدافع حرم می‌گذرد، شهیدی که با شیوه زندگی، اسارت و شهادت خود برای تمام دنیا الگو شد و درس مقاومتی را که از امام حسین(ع) آموخته بود، به خوبی مشق کرد.

برای کشوری که چنین جوانانی دارد، افتخار بزرگی است و وظیفه همه جامعه الگوگیری از این شهید گرانقدر است، مردم و مسؤولان هر کدام به نوعی باید الگوگیری کرده و دین خود را به همه شهدای مدافع حرم ادا کنند.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های شخصیتی و همچنین جریانی که شهادت شهید محسن حججی به وجود آورد با حجت الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت‌و‌گویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

داعش برای نابودی ایران سازماندهی شده بود

 ضرورت حضور ایران در کشورهای درگیر جنگ با تروریست مثل عراق و سوریه چیست؟

سالک: بر کسی پوشیده نیست که آمریکا و رژیم صهیونیستی با کمک سران بعضی از کشورهای خلیج فارس مثل عربستان و امارات تلاش می‌کنند با جنگ نیابتی، به تعبیر خودشان ایران را کنترل کنند و بر این اساس داعش را در اصل برای ایران سازماندهی کردند، ولی این جریان و حضور داعش در عراق و سوریه شکل گرفت.

مسؤولان این کشورها از جمهوری اسلامی ایران درخواست کمک کردند و جمهوری اسلامی ایران هم در جنگ حضور پیدا کرد، اگر جمهوری اسلامی برای سرکوب جریان جنگ نیابتی به مسؤولیت داعش و با پشتیبانی رژیم صهیونیستی و آمریکا و کشورهای مرتجع حاشیه خلیج فارس در سوریه و عراق حضور پیدا نمی‌کرد، معلوم نبود امنیت داخلی کشور ما به چه سرنوشتی دچار شود، بنابراین عمق استراتژیک امنیت کشور ما حضور در میدان‌های سرکوب داعش در کشورهای عراق و سوریه بود.

نابودی داعش در عراق و سوریه و این پیروزی‌ها شدیداً آمریکا و رژیم صهیونیستی را ناراحت کرد، در این زمان بود که آمریکا به کمک داعش رفت و با هلی‌کوپتر آن‌ها را به سمت افغانستان برد، بنابراین حضور جمهوری اسلامی در این صحنه‌ها، اولاً برای تأمین امنیت داخلی کشور است و ثانیاً دفاع از مردم مظلوم مسلمان منطقه، مثل سوریه و عراق بود.

شهدای حرم از بهترین چهره‌ها و شخصیت‌های جوان کشور ما هستند که جانشان را فدای مقدسات خود و مسلمانان، یعنی حفظ عتبات عالیات و منطقه زینبیه کردند و علاوه بر آن در دفاع از امنیت داخلی کشور ما جانشان را فدا کردند، از اسلام و جمهوری اسلامی دفاع کردند، آن‌ها واقعاً شهدای بزرگی هستند، مثل شهید حججی که آقا ایشان را سخنگوی شهدا معرفی کردند و بسیار برای مردم ما با ارزش هستند.

جوان ۲۶ ساله‌ای که پرچم ایران را به اهتزاز در آورد

 شهادت شهید حججی مثل یک بمب خبری در میان مردم بود و همه تحت تأثیر مظلومیت این شهید قرار گرفتند، دیگر شهدای مدافع حرم هم بودند که حتی سرشان را بریدند ولی چه شد که این شهید اینقدر عزیز شد و چه جریانی را به وجود آورد؟

سالک: تمام شهدای ما جریان ساز و نقش آفرین هستند، خون همه شهدا در رگ‌ جامعه به حرکت در می‌آید و بر علیه استکبار و عوامل اصلی دشمنی با جمهوری اسلامی ایران جریان سازی می‌کند، شهید حججی ویژگی‌های خاصی داشت، عاشق خدا بود و خدا هم عشق خود را به او این چنین جهانی کرد، به طوری که بیش از ۴۰ سایت آمریکایی پیرامون شهید حججی صحبت کردند و از شخصیت او گفتند.

دشمنان ما هم پی بردند که یک جوان ۲۶ ساله می‌تواند در سطح جهان جریان سازی و از مظلومان عالم دفاع کند، این پتانسیل و این ظرفیت در وجود یک چنین جوان‌هایی وجود دارد و این افتخار کشور جمهوری اسلامی ما شد که پرچم ایران را با شهادت خودش در سراسر جهان به اهتزاز در آورد، هزاران نفر از زندگی او درس گرفتند، همچنین در جوانان تحولی به وجود آمد و به میدان آمدند، خود این تحول در جوانان داخل و خارج از کشور، در حقیقت یک نوع جریان سازی برای دفاع از مظلومان عالم بود.

اگر به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه‌ای وارد شود از ناحیه بعضی از مسؤولان است

 مسؤولان از زندگی، اسارت و شهادت شهید حججی چه درسی باید بگیرند؟

سالک: ما، مردم و جوانان ما و شخصیت‌هایی مثل شهید حججی با هدایت‌‌های رهبری عزیزمان، از این نگران هستیم که با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی،  به حفظ نظام جمهوری اسلامی که اوجب واجبات است، ضربه‌ای نخورد و تأسف من از اینجاست که اگر به نظام جمهوری اسلامی ضربه‌ای وارد شود از ناحیه بعضی از مسؤولانی است که هیچ گونه انسی با این مسائل ارزشی ندارند و از شبکه‌های نفوذی هستند و یا این‌که آدم‌هایی هستند که نوعی روشن فکری غرب‌زده بر آن‌ها حکومت می‌کند، نگرانی ما از ناحیه این مسؤولان است و گرنه مردم که با بصیرت و اطاعت از رهبری حضور دارند و جلوتر از مسؤولان حرکت می‌کنند.

 مسؤولان و جوانان در الگوگیری از این شهید گرانقدر، از چه ابعاد وجودی ایشان می‌توانند بیشتر بهره‌مند شوند؟

سالک: هر کدام از شهدا الگویی برای زندگی ما هستند، با این تفاوت که هرکدام دارای یک ویژگی خاص هستند، بعضی از آن‌ها ویژگی صداقت و بعضی ویژگی صفای باطن دارند و ایمانشان قوی است، بنابراین ما از هرکدام از این شهدا الگوهای ویژه‌ای را می‌گیریم، جامعه ما از همه شهدا الگوگیری کرد.

جوانان و مسؤولان کشوری باید از ویژگی‌های شخصیتی شهید حججی اعم از ایمان، تقوا، علاقه و عشق او به حضرت حق، اخلاص و صفای باطن او و بصیرتی که نسبت به سرنوشت کشورش داشت، الگو بگیرند و در زندگی خود از آن‌ها استفاده کنند.

 از وحدت ایجاد شده در بین مردم، جهت مطالبات مردمی به چه میزان استفاده شد؟

سالک: مهم‌ترین عامل اساسی در مقابل استکبار جهانی، وحدت ملت ایران حول محور ولایت است و شهادت شهید حججی پایه‌های وحدت امت را حول محور ولایت تقویت کرد.

این موضوع که از این وحدت در جهت مطالبات مردمی استفاده شد یا نه، جای بحث دارد و بنده نمی‌توانم در یک کلمه بگویم که استفاده شد یا نه، ولی باید بگویم که با کمال تأسف مسؤولان نتوانستند از این حرکت برای حل و رفع مشکلات مردم استفاده بهینه داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق