دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

آمار ابتلا به ایدز از طریق مادر به فرزند در اصفهان به صفر رسیده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مراقبت های صورت گرفته در خصوص مادران باردار مبتلا به ایدز، گفت: امسال آمار ابتلا به ایدز از طریق مادر به فرزند در اصفهان به صفر رسیده است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان طاهره چنگیز گفت: تلاش ما این است در خصوص سامانه سیب، پرونده افراد فعال شود و افراد خدمت دریافت کنند.
وی گفت: پس از غربالگری، اطلاعات به دست آمده به منظور  ارجاع بیمار به متخصص از یک سو و از سوی دیگر با جمع بندی تحلیل اطلاعات می توان برای پژوهش های پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: هماهنگی هایی با سازمان نظام پزشکی صورت گرفته و با بررسی مشکلات، منشور اخلاقی و صیانت اخلاقی پزشکان تدوین شد و در این صورت متولی تخلفات تنها سیستم قضایی نیست بلکه شوراهای نظام پزشکی می توانند در این زمینه اقدام کنند.
وی افزود: ساعات کار مراکز بهداشت ۷ تا ۱۳ می باشد و مردم می تواند شکایات خود را به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.
چنگیر افزود: تمام شکایات مردمی در خصوص مراکز، وضعیت داروها و… حتما رسیدگی می شود و پس از هر جلسه بررسی، چندین مورد به تعزیرات ارجاع شده است.
وی خواستار فرهنگ سازی این مساله توسط رسانه ها در جامعه شد.
همچنین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به گسترش بیماری های غیر واگیردار، گفت سامانه سیب برای ایجاد پرونده الکترونیکی سلامت برای کلیه شهروندان بر اساس کد ملی راه اندازی و تا کنون ۴۰ درصد در این سامانه نام نویسی و از خدمات استفاده کرده اند.
دکتر حیدری افزود: این سامانه در ۱۲ گام رصد سلامت شهروندان را پیگیری می کند که یکی از اهداف استقرار پرونده الکترونیکی هدفمند کردن یارانه ها در زمینه بهداشت است.
وی با بیان اینکه این خدمات رایگان است، افزود: قریب ۸۰ درصد جمعیت شهرستان ها تحت پوشش این سامانه قرار گرفته اند ولی در کلان شهر اصفهان توفیقات ما کم بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بیش از ده درصد جمعیت اصفهان سالمند شده اند، ادامه داد:  این وضعیت، وضعیت بالاتر از هشدار است و لذا باید برای تحقق سالمند سالم با محوریت خانواده برنامه ریزی کرد و نیازهای سالمندان از جمله های درمانی، حمایتی، ورزش و تحرک و … تامین شود.
معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:  ۴۵ متقاضی از کشورهای هند، پاکستان، عراق و افغانستان برای دوره های بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درخواست داشته اند که فردا و پس فردا مصاحبه های ان انجام می شود.
دکتر محمدرضا صبری افزود: علی رغم اینکه تبلیغات وسیعی انجام شده، در حوزه بین الملل این میزان نام نویسی کرده اند و در آینده قطعا بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715