دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد

مجوز؛ دلیل پائین آوردن تابلوی بسیج دانشجویی/ یک بسیجی هستم و احساس تقابلی با بسیج نداریم+ تصاویر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رابطه با پایین آمدن تابلوی بسیج دانشجویی علوم پزشکی اصفهان گفت: از آن جایی که بدون اجازه و اطلاع به خدمات دانشگاه، تابلو نصب شده بود، این اقدام صورت گرفت.

به گزارش ندای اصفهان،طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص برداشتن تابلو بسیج دانشجویی توسط دو نفر از کارمندان این دانشگاه بیان داشت: روز گذشته به مسئول بسیج دانشجویی تذکری برای مجوز نداشتن تابلو ارائه شد و از آن جایی که بدون اجازه و اطلاع به خدمات دانشگاه تابلو را نصب کرده بودند، این اقدام صورت گرفته است.

 

چنگیز با رد اینکه این تابلو از چندماه پیش نصب شده بوده است، عنوان کرد: این کار به تازگی صورت گرفته شده است و از آنجایی که بدون اجازه انجام شده، باید تابلو عوض شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درخصوص تغییر مکان حوزه بسیج دانشجویی این دانشگاه عنوان کرد: موضوع تابلو ارتباطی با تغییر مکان بسیج دانشجویی ندارد و صرفاً به علت نداشتن مجوز بوده است؛ کما اینکه چون حوزه بسیج دانشجویی متعلق به کل دانشگاه است پیشنهاد جدیدی را به آن‌ها داده‌ایم.

در سیاست ما تخلیه پایگاه‌های بسیج وجود ندارد

چنگیر در ادامه در خصوص رفع مشکل فضای فیزیکی دانشکده‌ها با تحویل گرفتن پایگاه‌های بسیج از بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: تصمیمی برای آن گرفته نشده است و سیاست ما تخلیه پایگاه‌های بسیج دانشجویی نیست و تنها به دنبال ساماندهی و استفاده بهینه از فضاهای دانشجویی با نظر و حضور خود دانشجویان هستیم.

 

وی در ادامه افزود: استفاده از مکان‌هایی که در دانشکده‌ها می‌تواند به صورت مشترک برای کانون‌ها و تشکل‌ها استفاده شود و یا فضاهایی که نیمی از زمان‌ها خالی است برای کم بود، فضای فیزیکی و ایجاد محیطی در اختیار مجموعه‌های دانشجویی برای جلسات و برنامه‌هایی که دارند در زمان بندی‌های مختلف از اهداف بهینه سازی فضاهای فیزیکی در دانشکده‌ها است.

 

اینکه فکر کنید به دنبال تنگ کردن فضا برای تشکل های انقلابی هستیم غلط است

وی با عنوان اینکه همه دانشجویان با هر عقیده و گرایش سیاسی از برآمده از دل یک ملت هستند، خاطرنشان کرد: ایجاد بستری در قالب یک اتاق که دانشجویان مختلف بتوانند به صورت مشترک در زمانبدی مشخص از آن استفاده کنند، عملی است که فضای خصوصی که بعضی از تشکل‌های دیگر به عنوان فضای خصوصی و خلوت به آن نگاه می‌کنند را هم از بین ببرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان با اشاره به اینکه خود یک بسیجی است، اظهار کرد: ما به هیچ عنوان بسیج دانشجویی را مقابل خود نمی‌بینیم و احساس تقابلی که رخ داده است صحیح نیست؛ هم اکنون در زمانی قرار داریم که باید هم در کنار هم کار کنیم و اینکه فکر کنیم عده ای ضدانقلاب هستند و می‌خواهند فضا را برای تشکل‌های انقلابی تنگ کنند غلط است.

بعد از گذشت سه ماه از نصب تابلو و پس از 24 ساعت از اولین تذکر تابلو بسیج دانشجویی پائین آمد

حامد محزونی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو با اشاره به اینکه صبح امروز با پائین آمدن تابلو بسیج دانشجویی دانشگاه مواجهه شده است، بیان کرد: تابلو قبلی بسیج دانشجویی که به علت تابش نور آفتاب از بین رفته بود، در ابتدای سال با تابلو جدیدی که هم اکنون نصب شده بود، تعویض و در اردیبهشت ماه امسال نصب شد؛ اما پس از گذشت چندماه بدون هیچ تذکر قبلی امروز شاهد پائین آمدن آن بودیم.

 

وی ادامه داد: روز گذشته ریاست دانشگاه در بازدیدی که از بسیج دانشجویی داشتند، تذکری را راجع به مجوز نداشتن تابلو دادند و عنوان کردند که «مجوز نداشتید، مجوز داشته باشید» اما صحبتی برای تغییر تابلو و یا حتی برداشتن تابلو نشد.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ادامه با بیان اینکه صبح امروز از سوی دانشجویان مطلع می‌شود که تابلو بسیج دانشجویی را چند نفر از کارمندان دانشگاه پائین آورده‌اند، تصریح کرد: پس از پیگیری این موضوع از مسئول حراست دانشگاه و عدم اطلاع آن از این موضوع مطلع شدیم که به دستور مسئولین دانشکده پزشکی این امر صورت گرفته است.

 

در تعطیلات تابستان و نوروز هم دانشجویان بسیجی فعالیت تشکیلاتی می کنند

وی تصریح کرد: در بازدیدی که دیروز از بسیج دانشجویی توسط مسئولان دانشگاه صورت گرفت، به علت اینکه تعداد زیادی از دانشجویان خوابگاهی هستند و در اردوهای تشکیلاتی به سر می‌بردند و مهم تر از آن در ایام تعطیلات تابستانی به سر می‌بریم قالب اعضا مجموعه بسیح حضور نداشتند.

 

محزونی با بیان اینکه این عدم حضور دانشجویان از سوی مسئولان دانشگاه ممکن است برداشتی مبنی بر عدم فعالیت گذاشته شود بیان کرد: به جز ایام عید و تابستان که خارج از سال تحصیلی است در تمام طول سال مجموعه‌های بسیج دانشجویی در دانشگاه 5 روز هفته را به صورت مستمر برنامه دارند و تمام پایگاه‌ها و مراکز بسیج دانشجویی به فعالیت می‌پردازند.

 

وی در ادامه افزود: حتی در ایام نوروز و تابستان هم که فعالیت مستمر و ثابت در مجموعه بسیج دانشجویی انجام نمی‌شود دانشجویان بسیجی به خدمت رسانی به مردم در روستاهای دور افتاده در قالب اردوهای جهادی و یا در ایام پیش از عید به اردوهای راهیان نور می‌پردازند که خود نشانی از حجم بالای کار این تشکل دانشجویی و اقبال دانشجویان نسبت به آن است.

 

به صورت روزانه در مجموعه های بسیج دانشجویی در دانشگاه کار تعریف کرده ایم

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص فعالیت پایگاه‌های دانشکده‌های این دانشگاه نیز اظهار کرد: در بعضی از دانشکده‌ها مانند داندانپزشکی به فراخور رشته ای که دانشجویان دارند و باید در کارآموزی و… حضور داشته باشند، ممکن است یکسری محدویت هایی را در زمان فعالیت داشته باشیم که آن هم برای همه دانشجویان آن دانشکده تقریباً ثابت است و شرایط یکسان دانشجویان آن رشته به علت ماهیتی فعالیتی که دارند است.

 

وی در ادامه با اشاره به استقبال دانشجویان از برنامه های بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه به نسبت برنامه های دیگر عنوان کرد: در مقابل در دانشکده‌هایی مانند پرستاری، داروسازی که ساعت آن‌ها آزادتر است، دانشجویان هر روز به فعالیت می‌پردازند و به صورت روزانه حضور واحدهای مختلف پایگاه‌ها را در محل پایگاه بسیج دانشکده‌ها داریم.

 

محزونی در ادامه با اشاره به اینکه فضا باید برای همه تشکل‌های دانشجویی باز باشد و همه بتوانند کار کنند و این جزیی از وظایف یک تشکل دانشجویی پویاست، تصریح کرد: اگر ببینیم دو روز در هفته کار می‌کنیم یا استقبالی از دانشجویان در برنامه‌های ما به نسبت دیگر مجموعه‌های دانشجویی نیست مشکلی با محدودیت‌ها نداریم؛اما زمانی که با حداقل امکانات و فضا به نسبت عملکرد و خروجی که وجود دارد، در حال تلاش هستیم از دست دادن همین حداقل هم ضعیف شدن دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی را در پی خواهد داشت.

مجوز؛ دلیل پائین آوردن تابلوی بسیج دانشجویی/ یک بسیجی هستم و احساس تقابلی با بسیج نداریم+ تصاویر

مجوز؛ دلیل پائین آوردن تابلوی بسیج دانشجویی/ یک بسیجی هستم و احساس تقابلی با بسیج نداریم+ تصاویر

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715