شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸

صبر استراتژیک، درسی که «سپنتا» به «میرحسین» داد!

«سپنتا نیکنام» یکسال و نیم صبر کرد و به شورای اسلامی شهر یزد راه یافت، اگر میرحسین فقط ۴ سال برای ریاست جمهوری صبر استراتژیک پیشه می نمود، نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ چگونه رقم می خورد؟

ندای اصفهان- مهندس بابک حیدری

۱- پیش از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، آیت‌الله وافی نماینده استان یزد در مجلس خبرگان نامه ای مبنی بر خلاف شرع بودن تصمیم‌گیری اقلیت مذهبی برای مسلمانان، برای شورای نگهبان ارسال نمود و خواستار لغو عضویت «سپنتا نیکنام» در شورای شهر وقت یزد شد.

۲- پس از برگزاری چندین جلسه دبیر شورای نگهبان در نامه‌ای در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ – پیش از زمان برگزاری شوراهای پنجم- به رئیس مجلس -که در روزنامه رسمی کشور نیز منتشر شد- نظر فقهای شورای نگهبان درباره تبصره یک ماده ۲۶ قانون انتخابات شوراها درباره لغو عضویت «سپنتا نیکنام» را اعلام کرد.

۳- با نظر رییس مجلس و نظر اکثریت اعضای هیات های نظارت بر انتخابات شوراها، بدون توجه به ابلاغیه شورای نگهبان، صلاحیت تعدادی از اقلیت‌های دینی برای حضور در انتخابات شوراها تأیید شد و با برگزاری انتخابات، «سپنتا نیکنام» حائز آرای عضویت در شورای شهر یزد گردید.

۴- در ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ با رای شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری، حکم تعلیق موقت سپنتا نیکنام از عضویت در شورای شهر یزد صادر شد.

۵- آذر ماه سال ۱۳۹۶ نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی ساکن در شهرها و روستاهای کشور می‌توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر و روستا شوند. با توجه به اختلاف شورای نگهبان و مجلس، مصوبه برای تصمیم‌گیری به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شد.

۶- در جلسه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام، طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها و حضور اقلیت های دینی در شوراهای اسلامی شهر و روستا به تصویب رسید و زمینه حضور «سپنتا نیکنام» در شورای اسلامی شهر یزد فراهم شد.

۷- میرحسین موسوی خود را برنده دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۸۸ معرفی کرد و بدون تمکین به نظر مراجع ذی صلاح قانونی، کشور را به چالشی سهمگین وارد نمود و در نهایت پس از فراز و نشیب های فراوان و بدنبال فراخوان ۲۵ بهمن ۸۹ مبنی بر اردوکشی چند باره خیابانی، با نظر اعضای شورای عالی امنیت محصور شد.

۸- «سپنتا نیکنام» یکسال و نیم صبر کرد و به شورای اسلامی شهر یزد راه یافت،
به نظر شما اگر میرحسین فقط ۴ سال برای ریاست جمهوری صبر استراتژیک پیشه می نمود، نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ چگونه رقم می خورد؟
واقعیت این است که «رجال سیاسی» دو کلمه است ولی مفاهیمی بس عظیم در خود مستتر دارد.
ان شاالله آینده بیشتر درباره «رجال سیاسی» خواهیم نوشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق