پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۸
امام جمعه موقت اصفهان:
 در اسم‌گذاری‌های خیابان‌ها، اماکن و مؤسسات اقتصادی باید دقت بیشتری شود/گزینه نظامی ایران در زیر میز قرار دارد   

امام جمعه موقت اصفهان گفت: این روزها رجزخوانی‌های آمریکا دوباره شروع شده است و این شعور را نداشتند زمانی که مسئولین نظامی ما گفتند اگر گزینه نظامی شما روی میز است گزینه نظامی ما در زیر میز قرار دارد.

به گزارش ندای اصفهان، ظهر امروز حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان گفت: یکی از نمادها و نشانه‌های کربلا احیای شعائر اسلامی است و این آیه‌‌ صریح قرآن مجید است که احیای شعائر از نشانه‌های تقوا‌ست و در تمام احکام و اصول اسلامی شعائر کنار هم قرارگرفته‌اند

وی افزود: حج به عنوان یک شعار است و همه در یک روز به سوی عرفات و یا در صفوف منسجم به سوی منا حرکت می‌کنند.

امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: رمی جمرات یک شعار است در این عمل شیطان در آنجا وجود ندارد اما این شعار مبارزه با شیطان است؛ گاهی شیطان بزرگ گاهی متوسط و گاهی کوچک است و در هر حال باید خود را در امان از شیطان نگه‌داریم.

میردامادی تأکید کرد: امام خمینی (ره) فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است و رهبری بارها تأکید کردند از خط شیطان بزرگ که همان آمریکا است نباید غافل شویم.

وی در ادامه تأکید کرد: از عزاداران حسینی آن‌هایی که در دهه عاشورا و بعد از آن شکوه و عظمت حسینی را در دنیا به نمایش گذاشتند، تشکر می‌کنم.

امام‌جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: فکر نکنیم این پرچم‌های سیاه و مجالس عزاداری و نوحه‌هایی که گفته می‌شود بی‌ارزش است؛ امام صادق (علیه‌السلام)می‌فرمایند کسی که بگرید یا بگریاند یا خود را به حالت گریه کنندگان دربیاورد بهشت بر او واجب است البته این شعار قضیه است و اگر شعور با آن همراه باشد بهشت بر او واجب خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز مسلمین جهان در عراق سوریه یمن و دیگر کشورها به این رسیده‌اند که عاشورا یعنی هیهات من الذله و قهرمانان و آزادگان جهان این را بدانند که مکتب ما مکتب ذلت است.

میردامادی افزود: امسال در کربلا در ایام محرم دسته‌های مسیحی آمدند و در شعارها گفتند به این نتیجه رسیده‌ایم که تنها یاور مظلومان شیعه است پس باید زمینه برای شناخت جهانیان از شیعه آماده شود.

امام‌جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: در دستگاه امام حسین (ع) هر کس هر قدمی بردارد به سعادت می‌رسد؛ و طبق روایات دنیا و آخرت در امام حسین (ع) است.

میردامادی افزود: این شعائر از نشانه‌های تقوا است و اما به شعور این شعائر هم باید توجه داشت و تشکیلات امام حسین در تمام ابعاد اخلاق سیاسی اعتقادی و … برای ما درس است.

وی در ادامه تأکید کرد: بعضی‌ها شاید فکر کنند اگر امام حسن (ع) صلح را پذیرفت و یا امام حسین با عمر سعد مذاکره کرد دیگر باید با دشمنان مذاکره کرد؛ در حالی که امام حسن (ع) درخواست صلح را پذیرفت نه درخواست تسلیم و زمانی که از امام حسین خواستند تسلیم شود قبول نکرد؛ و این یعنی شعور قیام امام حسین عدم تسلیم برابر مستکبر زورگو و جنایت‌کار است.

وی ادامه داد: تفاوت بین سلم و تسلیم را باید در اسلام شناخت و اسلام دین مسالمت است نه دین تسلیم.

میردامادی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به شهادت حسین فهمیده و روز بسیج دانش‌آموزی گفت: حسین فهمیده کسی است که امانت الهی را نشانه را گرفت و در سن ۱۳ سالگی الگو و امام شد و امام خمینی (ره) فرمودند پیشوای من این نوجوان است که وقتی خطر را احساس کرد با کار خود ضربه سهمگینی به دشمن وارد ساخت.

امام‌جمعه موقت اصفهان افزود: تمام ملت ایران بسیجی هستند و در این میان دانش آموزان و دانشجویان بسیجی سد محکمی را در برابر بیگانگان تشکیل داده و جلوی شیاطین را گرفته‌اند و ما و مسئولین باید قدر آنان را دانسته و تشویقشان کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حوادث یوم‌الله ۱۳ آبان بیان داشت: روز چهارشنبه روز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی استکبارستیزی است که روز درخشنده‌ای است، همچنین در این روز امام خمینی (ره) دستگیر و به ترکیه تبعید شدند.

میردامادی افزود: امام (ره) را در چنین روزی در سال ۴۳ به ترکیه تبعید کرده و بعد از آن به عراق بردند تا زیر نظر دیکتاتور بعثی دیگر نتواند سخنی بگوید اما در عراق فعالیت خود را آن‌چنان ادامه داد که دیکتاتور بعثی اجازه خروج ایشان را از عراق داد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: دیگر مناسبت این روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام بود و آنان با این کار خود عزت آمریکا را از بین بردند و در این رابطه امام خمینی (ره) فرمودند «انقلاب دوم ما از انقلاب اول بزرگ‌تر است» زیرا اصل انقلاب مبارزه با استکبار است.

 امام‌جمعه موقت اصفهان تأکید کرد: این قضیه ضربه بسیار محکمی به آمریکا وارد ساخت و آنان هر کاری از دستشان برمی‌آمد، انجام دادند و قرار بود با کودتا و ورود نظامی گروگان‌ها را آزاد کنند که لشکر خداوند هواپیماها و بالگردهای آنان را از بین برد.

میردامادی با بیان اینکه اگر آمریکا ذلیل شود پرچم اسلام در دنیا برافراشته خواهد شد در ادامه گفت: این روزها رجزخوانی‌های آمریکا دوباره شروع شده است و این شعور را نداشتند زمانی که مسئولین نظامی ما گفتند اگر گزینه نظامی شما روی میز است گزینه نظامی ما در زیر میز قرار دارد.

امام‌جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود در حرم امام رضا (ع) فرمودند این گزینه‌های شما کجاست بیارید ببینیم چه می‌خواهید انجام دهید و امام خمینی (ره) فرمودند اگر آمریکا می‌توانست حمله کند امروز را به فردا نمی‌انداخت.

وی تصریح کرد: امروز قدرت نظامی ایران به حدی رسیده است که جرئت حمله به ایران را ندارند و اگر روزی گلوله‌ای به سمت ایران شلیک شود دیگر عربستان و اسرائیلی وجود نخواهد داشت.

میردامادی در ادامه ضمن اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه اگر مبارزه با استکبار نباشد ما تابع قرآن نیستیم؛ گفت سخنان و نامه رهبری به رئیس‌جمهور پیام بسیار مهمی بود و به مسئولان تذکر دادند که مواظب حیله و نیرنگ دشمن باشید و در اجرای برجام عجله نکنید و این‌طور نباشد که کلاهبرداران بین‌المللی از این راه نفوذ کنند.

امام‌جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله‌ای که باید مسئولان به آن توجه داشته باشد نفوذ فرهنگی و اقتصادی دشمن است چراکه آن‌ها می‌خواهند به کشور واردشده و اقتصاد ما را وابسته کنند و فرهنگ مبتذل غربی را ترویج دهند

 امام‌جمعه موقت اصفهان افزود: آن‌هایی که می‌خواهند فرهنگ غرب را به کشور وارد کنند بدانند این ملت به پشتیبانی رهبری این اجازه را به آن‌ها نخواهد داد.

میردامادی در پایان ضمن تذکر به ادارات شهرداری و اماکن گفت: در اسم‌گذاری‌هایی که برای اماکن و مؤسسات اقتصادی به نام اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و خیابان‌ها به اسامی سبک ونامناسب می‌شود باید دقت بیشتری شود و اسم‌های انتخاب‌شده‌شان و احترام شخصیت‌ها و باورهای مردم را حفظ کند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز