سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

دولت مردم را مَحرم بداند

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به موضوع برجام و عهدشکنی مکرر غربیان در این مذاکرات، خطاب به دولتمردان گفت: مردم را محرم بدانید و متن مذاکرات را منتشر نمائید.

به گزارش ندای اصفهان، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با توصیه خود و همگان به رعایت تقوا و توجه به حدود الهی اظهار داشت: ریشه بی تقواییها در حب دنیا است؛ اگر انسان نگاهش را در دنیا وسیع کند، آینده نگر و بصیر باشد متوجه خواهد شد زندگی دنیوی کوتاه و لذائذ آن گذرا است.

بانوان به سبک زندگی کریمه اهل‌بیت تاسی داشته باشند

وی با اشاره به ولادت کریمه اهل بیت (س) در اول ذی‌القعده و قرارگیری در ایام دهه کرامت، گفت: روز میلاد این بانوی بزرگوار به نام روز دختران نامگذاری شده است؛ ایشان با فضیلت‌ترین دختر امام موسی کاظم (ع) و پس از رحلت پدر تحت تربیت برادر بزرگوار خودشان یعنی امام رضا (ع) قرار گرفتند؛ دختران و بانوان ما باید به منش و سبک زندگی ایشان تاسی داشته باشند.

امام جمعه موقت اصفهان در توصیه ای در مورد عفاف و حجاب اظهار داشت: رعایت حجاب آن‌هم در نوع کاملتر آن یعنی با چادر مشکی به یک نوع احترام به حقوق مردم است؛ هم آقایان و هم بانوان در جامعه باید رعایت پوشش داشته باشند؛ یکی از مصادیق فرهنگ بالا در جامعه رعایت پوشش است.

وی با بیان اینکه در زمان رضاشاه ملعون دشمن نتوانست حجاب را از بانوان ما بگیرد، خاطرنشان کرد: بانوان ما جلوی این اراده دشمن محکم ایستادند؛ دشمن که نمی‌تواند جوابی در مورد مباحث علمی و عقلی بحث حجاب بدهد مدام اقدام به جنگ روانی و استهزاء این مطالب به ویژه در فضای مجازی می‌کند.

آیت الله مهدوی با توصیه به نظام آموزشی کشور گفت: دختران را از همان سال نخست ابتدایی به داشتن حجاب ترغیب کنید نه اینکه از سال سوم تازه به این امر اقدام شود؛ آموزش و پرورش اصفهان در این زمینه پیشگام باشد.

وی با بیان اینکه حرص به دنیا امر مذمومی است، اظهار داشت: حرص به هدایت انسان‌ها، معاد، علم و امور خوب امری ممدوح است؛ هدف از خلقت مردم آخرت بوده پس برای همان آخرت زحمت بکشید؛ به یاد آخرت بودن انسان را بیدار نگاه می‌دارد، ترک محرمات و انجام عمل صالح را به دنبال دارد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به قرارگیری در آستانه هفته حج، گفت: در دین سه اجتماع داریم که یکی اجتماع روزانه در مساجد، دومی اجتماع هفتگی در نماز جمعه و سومین آن اجتماع بزرگ سالیانه در حج هست که از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی ادامه داد: وحدت و انسجام ملت‌ها و طواف به دور خانه توحید و ولایت، رمی جمرات و  برائت از شیاطین جنی و انسی از اعمال پر اهمیت و ثمرات مراسم حج ابراهیمی است.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه دشمنان همیشه جنگ را علیه ما تحمیل کرده اند، گفت: هیچگاه در قطعه رابطه، گام اول از سوی کشور ما انجام نشده است؛ آن‌ها در سفارتخانه خود اقدام به جاسوسی علیه کشور ما کردند و اسناد گرفته شده در تسخیر لانه جاسوسی موید این موضوع بود.

برجام و عهدشکنی‌های مکرر طرف‌های غربی

وی به موضوع برجام و عهدشکنی غربیان در این مذاکرات اشاره کرد و گفت: دولت در مورد دیپلماسی خارجی خیلی فعالیت کرد ولی شاهد خروج آمریکا از برجام بودیم؛ بیانیه صادر شده گروه ۴+۱ در نشست اتریش ضعیف و منافع ملی ما را تامین نکرد.

امام جمعه موقت اصفهان خطاب به دولتمردان اظهار داشت: مردم را محرم بدانید و متن مذاکرات را منتشر نمائید؛ حالا هم که امریکا به دنبال به صفر رساندن فروش نفت ایران هستند.

وی تاکید کرد: دولت بر خواسته‌های مقام معظم رهبری که در مورد مذاکرات با اروپایی‌ها مطرح فرمودند پافشاری کند مردم نیز در چنین شرایطی قطعا پشت دولت خواهند بود.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه از تحریم‌ها نهراسید، گفت: علم و قدرت دو مولفه ای است که در مذاکرات بین‌المللی به ما یاری می‌رساند؛ طبق سفارش قرآن خودمان را تا می‌توانیم باید تجهیز کنیم.

وی ادامه داد: تحریم و تهدید اقتصادی مهمترین ابزار دشمنان علیه کشور شده است تا بین ملت شکاف ایجاد کنند؛ این فشارها گاهی مسائلی را به پیش می‌آورد؛ دشمن فرصت طلب نیز از هر مطالبه بر حقی دنبال سوءاستفاده کردن و منحرف کردن آن با شعارها و حرکت‌های هنجارشکن است.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق