چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

میراث‌های بزرگ اصفهان به دلیل خشکسالی مورد تهدید قرار گرفته‌اند

شهردار اصفهان گفت: امروزه سه میراث بزرگ اصفهان یعنی چهل‌ستون، میدان نقش‌جهان و مسجد جامع که ثبت یونسکو شده‌اند به دلیل خشک‌سالی مورد تهدید هستند.

به گزارش ندای اصفهان، قدرت الله نوروزی عصر دیروز در مراسم افتتاحیه فاز سوم خط یک قطار شهری اصفهان اظهار داشت: وحدت، انسجام و همراهی بخش‌های حکومت و دستگاه‌های تقنینی، اجرایی و قضایی آن چیزی است که باید به‌عنوان محور حرکت‌ها در کل کشور قرار بگیرد.

وی گفت: امیدواریم همه بتوانیم باهمت بالا، انسجام و وحدت در استان اصفهان حرکت پویای در این مدت گذشته آغازشده را با سرعت بیشتر ادامه دهیم.

شهردار اصفهان با اشاره به روند تکمیل قطار شهری اصفهان، گفت: شروع پروژه خط یک قطار شهری اصفهان از ۱۷ سال پیش آغاز شد و با چالش‌های مختلفی دست‌به‌گریبان بود البته عدم تخصیص‌ها مناسب در زمان‌هایی که می‌توانستیم باقیمت ارزان هم شهر را اداره کنیم و هم مترو را به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه توسط مردانی غیرتمند به‌طور سه نوبت بدون تعطیلی در زیر زمین، شهری دیگر ساخته شد، خاطرنشان کرد: بر اساس قولی که داده شد در پایان سال گذشته قطار شهری به بهره‌برداری موقتی رسید؛ مترویی که ۲۰ کیلومتر مسیر دارد و اولین ایستگاه آن در شمال اصفهان و ایستگاه آخرین آن در جنوب در صفه قرار دارد.

نوروزی ایستگاه دروازه دولت را ایستگاه طلاقی دو خط یک و دو قطار شهری عنوان کرد و افزود: معاون اول رئیس‌جمهور برای خط دو قطار شهری قول کمک‌های ویژه داده است.

وی از جهانگیری درخواست کرد: زمینی در جنوب غربی دروازه شیراز به مساحت ۳ هکتار وجود دارد که دروازه ورودی شهر از طرف شیراز و شهرهایی همچون شهرضا و مبارکه است که حدود ۱۰ هزار خودرو از این مسیر تردد می‌کنند؛ نامه‌ای در این خصوص تهیه‌کرده‌ایم شما دستوری صادر کنید تا وزارت ورزش و سازمان ورزش این زمین را در اختیار شهرداری قرار دهد البته در مقابل آن زمین‌های ورزشی و فرهنگسرا را تهاتر کنیم و در اختیارشان قرار دهیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه این محل به‌عنوان یک ورودی و منبع مالی برای خط ۳ مورداستفاده قرار بگیرد، گفت: محل‌های زیبایی تجاری، خدماتی، رفاهی و موارد دیگر مورداستفاده قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: همه ما معتقد هستیم اصفهان کلان‌شهر تاریخی و فرهنگی است که همه به آن افتخار می‌کنیم، این اصفهان می‌تواند به یک مرکز اقتصادی برای گردشگری ورد استفاده قرار گیرد.

نوروزی گفت: استدعا داریم که تلاش شود این میراث چند صدساله اصفهان به دلیل خشک شدن زاینده‌رود تخریب نشود؛ سه میراث بزرگ اصفهان یعنی چهل‌ستون، میدان نقش‌جهان و مسجد جامع میراث‌های ثبت‌شده در یونسکو است ولی امروز به دلیل خشک‌سالی مورد تهدید واقع‌شده است.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز