جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۷

انسان ۲۵۰ ساله

ترجمه ” انسان ۲۵۰ ساله” رهبر انقلاب به زبان‌های اردو و اسپانیولی

معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) از انجام ترجمه «انسان ۲۵۰ ساله» به زبان‌های اردو و اسپانیولی خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان محمد سالاری، معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به برنامه‌های این واحد برای ترجمه تعدادی از آثار نوشته شده در ارتباط با سیره و زندگی اهل بیت(ع) از فارسی به دیگر زبان‌ها گفت: مجمع جهانی اهل بیت(ع) به منظور ارائه منابع اصیل به مسلمانان و غیر مسلمانان برای شناخت بهتر از دین مبین اسلام و استفاده از مآخذ اصلی در این رابطه، اقدام به برگردان تعدادی از آثار مرتبط با فرهنگ غنی اهل بیت(ع) کرده که از جمله این موارد ترجمه «انسان ۲۵۰ ساله» به سه زبان فرانسوی، انگلیسی و هوسایی کرده است. مجمع در نظر دارد با توجه به محتوای کتاب و نیاز مخاطبان، این اثر را به زبان‌های اردو و اسپانیولی نیز برگرداند.

 

وی ادامه داد: این کتاب دربردارنده سخنرانی‌ها و بیانات رهبر معظم انقلاب درباره سیر زندگی و مبارزاتی ائمه اطهار(ع) در دوره‌های مختلف است که انتشارات صهبا آن را به چاپ رسانده است. معاونت امور بین‌الملل مجمع با توجه به محتوای غنی کتاب تصمیم به انجام برگردان کتاب کرده است. ما در حال حاضر حدود ۶۰۰ میلیون اسپانیولی‌زبان در جهان داریم که می‌توانند مخاطب این کتاب باشند. از سوی دیگر اردو زبانانی که علاقه‌مند به دانستن سیره اهل بیت(ع) هستند نیز بسیار است.

 

سالاری یادآور شد: یکی از مشکلات ما در این زمینه، نداشتن مترجم حرفه‌ای‌ست؛ به عبارت دیگر کتاب‌هایی مانند «انسان ۲۵۰ ساله» مفاهیم حساس و ارزشمندی دارند که برگردان آن نیازمند مترجم توانا و چیره‌دستی‌ست که هم بر زبان اشراف کافی داشته باشد و هم فهم دقیقی از سخنان رهبر معظم انقلاب داشته باشد، اما به هر صورت ترجمه این اثر به دو زبان یاد شده در دستور کار ماست.

 

«انسان ۲۵۰ ساله» شامل سخنرانی ها و مطالب دستنویس مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه(ع)، از پیش از انقلاب تا سال ۱۳۸۹ است. عنوان کتاب عیناً برگرفته از کلام منور مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه(ع) است. علت این نامگذاری بر روی زندگی ائمه(ع)، در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان آورده شده است.

 

این کتاب شامل ۱۷ فصل است که نحوه چینش عناوین فصل‌ها، به صورت ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم(ص) تا دوره امام جواد، امام هادی و امام عسکری(ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام بزرگوار در یک فصل ارائه شده است. محتوای این کتاب به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه(ع) است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است؛ که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه، نگاهی کل‌گرا به زندگی هر یک از معصومین با توجه به بستر تاریخی دوره مربوطه و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می‌کردند، ارائه می‌دهد. لذا آشنایی هر چه بیشتر خوانندگان محترم با تاریخ زندگی ائمه، تنفس در فضای انسان ۲۵۰ ساله را دلنشین تر می‌کند./ تسنیم

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز