دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

کارگردان اصفهانی سینما مطرح کرد

پول و زیبایی مکمل پیشرفت در سینما/ برخی افراد با پول نقش می‌خرند

کارگردان اصفهانی سینما با بیان اینکه زیبایی و پول می‌توانند تنها مکمل موفقیت باشند نه دلیل اصلی پیشرفت در سینما نکات راهبردی به علاقه‌مندان ورود به عرصه بازیگری مطرح کرد.

به گزارش ندای اصفهان،محمدرضا ممتاز در خصوص تأثیر زیبایی و پول برای پیشرفت در سینمای ایران اظهار کرد: در بین سوپراستارهای سینما افرادی داریم که اشکالات بدنی دارند به طور مثال بازیگری داریم که چهره زیبایی ندارد اما می‌بینیم که جزو ستاره‌های این هنر است یا از نظر صدا فردی هست که صدای نچسبی دارد اما با همان صدا توانسته در سینما جایگاه به دست بیاورد.

وی افزود: نه تنها در سینمای ایران بلکه بروید سراغ سینمای دنیا، مشاهده می‌کنیم که افرادی هستند که مشکلات ظاهری دارند اما توانستند در عرصه فیلم در دنیا به جایگاه بلندی برسند؛ اینکه همه فکر می‌کنند فلان بازیگر با چهره زیبایی که دارد، در سینما کار می‌کند، ستاره شده است و اگر همه این قیافه را داشته باشند می‌توانند ستاره شوند اشتباه است.

کارگردان سینما و تلویزیون گفت: در مورد کسانی که با پول وارد سینما می‌شوند هم کمی که دقت کنیم می‌بینیم که افرادی با پول نقش می‌خرند یا حتی تهیه‌کننده فیلم می‌شوند و نقش اول آن فیلم را بازی می‌کنند اما این افراد کجا هستند، نتوانستند بازیگری کنند، اینکه صرف پول داشتن یا چهره زیبا داشتن می‌تواند موجب بازیگر شدن و جایگاه پیدا کردن می‌شود اشتباه است.

وی تصریح کرد: البته زیبایی و پول می‌توانند مکملی برای موفقیت باشند اما فقط مکمل خواهند بود، سینمای ما نیز همیشه خواهان بازیگر بوده است؛ زمانی که صابر ابر، حامد بهداد، امین حیایی در اوج می‌درخشیدند بازیگری مثل نوید محمدزاده یا پیمان معادی وارد می‌شود و میدان را به دست می‌گیرد؛ سینما به بازیگران جدید نیاز دارد.

ممتاز خاطرنشان کرد: البته این موضوع را هم نباید فراموش کنیم که در اکران ایراد داریم، وقتی این گنجایش را داشته باشیم که در سال 100 فیلم تولید کنیم بازیگران زیادی نیاز خواهیم داشت اما از این جهت که نمی‌توانیم آثار تولید شده را به خاطر نبود سینما اکران کنیم، مطرح می‌شود که میزان تولیدات کم شود؛ امروز در ترکیه فیلم و سریال صنعت شده است و افراد بسیاری در طول سال در فیلم‌ها بازی می‌کنند و این در حالی است که ایران خیلی زودتر از ترک‌ها سینمای فعالی داشته است.

وی عنوان کرد: امروزه هنر به 2 بخش تقسیم شده است، یکی بخش آکادمیک و تحصیلات هنر و دیگری بخش تجربی که افراد وارد میدان عمل می‌شوند، البته پس از گذراندن تحصیلات آکادمیک هم افراد باید وارد میدان تجربه شوند؛ دیدگاه من این است که هر فردی بخواهد وارد هنر فیلم شود با یک پیش دانشی به این عرصه ورود کند.

کارگردان سینما و تلویزیون تأکید کرد: به طور مثال بازیگر بداند قاب کلوزآپ یا مدیوم‌شات چیست، با این تفکر بیاید و محکم وارد این کار شود؛ اگر دید هنرجویان، این باشد که صرفاً به یک هنروری برسند پس از 30 سال یک بازیگری می‌شوند که زندگی‌شان را برای سینما خرج کردند و هنوز همان‌جای نخست مانده‌اند و رشدی نکرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715