یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳

گزارش تصویری

تائتر ملعولان / موجود آبی نه چندان کوچولو

تائتر ویژه معلولان به نام موجود آبی نه چندان کوچولو به کارگردانی و نویسندگی لیلی شایق بر روی صحنه اجرا رفت

به گزارش ندای اصفهان ، (خبرنگار ویژه معلولان اصغر فخاری) لیلی شایق کارگردان و نویسنده تئاتر موجود آبی نه چندان کوچولو در مورد این اثر هنری به خبرنگار ما گفت:
خاطرات شیرین کودکی برای آدم های بزرگ تحت هر شرایط سنی بسیار دوست داشتنی و محبوب است . خنده زیرکانه زمان کودکی لبخند را بر لب بین تمام چین و چروک های صورت می نشاند. صداقت هم خنده را به حالتی صدا دار تبدیل می کند تا بگوید در هرسن و مقامی کودک درونت را در یاب تا در کناربودنش شادی ها و امید به آینده را درک کنی و بی آن فقط آرزوی بودنش را بر دوش خواهی کشید آن زمان محدودیت تو خواهد بود.
وی با اشاره به این کهدر این نمایش کودکانه طنز که حدود 6ماه تمرین اعضای این گروه که شامل افراد معلول و سالم بودند طول کشید و در تمام این مدت سعی بر این بود که افراد معلول با توجه به استعدادشان در جای خودشان قرار بگیرند که با استعداد بسیار که هر کدام از آنها از خودشان نشان دادند کاملا شدت استعداد و توانای شان به ما ثابت شد. پس می توان گفت که معلولیت نمی تواند محدودیت باشد.
معلولیت محدودیت هست ولی ناتوانی نیست چون جامعه بارها برای معلولان ایجاد محدودیت می کندو شاید همین مسئله نیامدن اینگونه افراد به محیط جامعه را باعث می شود پس محدودیت هست ولی ناتوانی و عقب ماندن معلولان از پهنه جامعه را هیچگاه قبول ندارد .
لیلی شایق ادامه داد: حضور اعضا در کنار هم با توجه به موقعیت هر کدام است کتایون خسروی : معلولیت جسمی حرکتی و عروسک گردان و صداپیشه ی متر جان پیرزن با حال دوست داشتی تئاتر است .
زهره عباسی (معلول و عروسک گردانعروسک آبی)  زهرا جعفری علی اصغر خانی، محمد شفیعی(بازیگر معلول) مهنوش ارشک ( بازیگران ناشنوا)  سجاد مصنوعی، آیدا خردمند و ستایش نجفی از بازیرگان این تائتر هستند.
تالار هنر دفتر تخصصی و مرکزی تئاتر اصفهان است که برای همه شناخته شده نیست ولی استقبال بسیار خوب بوده و چون مخاطبان عموم مردم هستند و تئاتر هم پانتومیم و موزیکال است به خوبی از آن استقبال شده است.
طراح عروسک ها:حبیب اله شفیعی
طراح دکور :شعله قلی پور
طراح دیجیتال:راحله رضوی
طراح لباس:مهناز اشراقی و مریم شایق
مدیر روابط عمومی:بهنام خردمند
مسئول نور:آوین خردمند
مسئول صدا:امیرحسین رمضانی

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715