چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹

هشدار سید حسن نصرالله درباره اجرای طرح خطرناک معامله قرن

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه سفر هیأت آمریکایی به منطقه با هدف اجرایی شدن «معامله قرن» گفت: تمام رهبران سیاسی و کسانی که مسأله فلسطین مرتبط هستند، باید به این تحولات توجه داشته باشند. آنچه در سوریه می ‌گذرد و همچنین خروج آمریکا از توافق هسته‌ ای و تهدید به اعمال تحریم علیه ایران و نفت این کشور،‌ همه و همه در راستای طرح آمریکا یعنی معامله قرن است که هدف آن تسویه مسأله فلسطین است.

به گزارش ندای اصفهان،سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود پیرامون انتخابات لبنان و مسائل منطقه به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: ما بعد از انتخابات همیشه خواهان تشکیل دولت بودیم و این مسئله با نگرانی ها ما در مورد شرایط منطقه ارتباطی ندارد.

وی افزود: برخی به تغییرات منطقه ای دل خوش کرده اند، آنها باید از چنین مسائلی دوری کنند؛ چرا که تغییرات به نفع محور مقاومت خواهد بود.

دبیر کل حزب الله لبنان عنوان کرد: ما از موضع منافع ملی که برگرفته از شرایط اقتصادی، معیشتی، بحران زباله ها، بحران برق و سایر مسائل است، سخن می گوییم. البته باید گفت که در تعیین معیارها مشکل وجود دارد و باید در تشیکل دولت معیار واحد وجود داشته باشد و آن التزام به نتایج انتخابات است و همه طرف ها باید به آن متعهد باشند.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: ما خواهان تشکیل دولت وحدت ملی و پایبندی به نتایج انتخابات پارلمانی هستیم.

وی با اشاره موضوع آوارگان سوری گفت: هیچ کسی طرح بازگرداندن اجباری آوارگان به کشورشان را مطرح نکرده و نیازی به تنش در این موضوع نیست، همه از بازگشت داوطلبانه و امن سخن گفته‌ اند، آوارگانی که به دنبال بازگشت به میهن خود هستند، بازگشت آنها با میل و اراده خود و به صورت کاملا امن خواهد بود.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: برخی طرف ها و نهادهای بین المللی و داخلی به دنبال ایجاد نگرانی برای آوارگان سوری در مورد مسئله بازگشت هستند و به آنها اطلاعات نادرست می دهند و این مسئله باید حل و فصل شود.

نصرالله با تاکید بر اینکه ممانعت از بازگشت آوارگان باعث آزار و اذیت ملت سوریه و ملت لبنان خواهد شد، گفت: ما به عنوان حزب الله لبنان در برابر پیچیدگی های موجود در پرونده آوارگان و با توجه به روابطمان با سوریه دست یاری خود را برای حل این مسئله دراز می کنیم.

وی افزود: ما به ارتباط خود با آوارگان سوری ادامه خواهیم داد و اسامی کسانی را که خواهان بازگشت هستند را ثبت و در اختیار دولت سوریه قرار خواهیم داد و با نیروهای امنیتی لبنان برای بازگشت بیشترین تعداد آوارگان به کشورشان همکاری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برخی از آوارگان خواهان بازگشت پیش از شروع مدارس هستند و ما به کمک خود برای تعیین تکلیف پرونده آوارگان میان دولت لبنان و سوریه ادامه خواهیم داد.

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما در حزب الله پرونده ای را برای کمک به آوارگان سوری به منظور بازگشت به کشورشان تشکیل دادیم و نوار الساحلی نماینده سابق پارلمان را به عنوان مسئول این پرونده انتخاب کردیم. ما در مناطق مختلف کمیته های مردمی تشکیل خواهیم داد تا با آوارگانی که به دنبال بازگشت هستند در ارتباط باشند.

سید حسن نصرالله در ادامه اظهارات خود به برخی ناآرامی‌های اخیر در «بعلبک و هرمل» اشاره کرد و افزود: بعد از پایان انتخابات و اعلام نتایج آنچه در بعلبک و هرمل رخ داد غیر قابل فهم بود، در رسانه‌ ها تحت عنوان هرج و مرج امنیتی بزرگ شد،‌ این موضوع باید متوقف شود.

وی سپس اهالی این منطقه را به همکاری با ارتش و نیروهای امنیتی دعوت کرد و گفت: از ارتش و نیروهای امنیتی خواهان فعالیت و تلاش جدی برای متوقف کردن این ناآرامی ها هستم و ساکنان این مناطق را نیز باقی ماندن در محل سکونت خود فرا می خوانیم. پرونده بعلبک نباید رها شود و حل وفصل آن مسئله دشواری نیست و همه طرف ها باید در این مورد همکاری کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره با حوادث الیمونه و العاقوره، تصریح کرد: سوق دادن امور به سمت استفاده از سلاح و تحریک به درگیری قبیله ای و رسانه ای در حدل خیانت ملی است و گشودن این پرونده همزمان با حوادث بعلبک مشکوک است.

نصرالله در ادامه اظهارات خود با اشاره به اینکه سفر هیأت آمریکایی به منطقه با هدف اجرایی شدن «معامله قرن» بود، اظهار داشت: تمام رهبران سیاسی و کسانی که مسأله فلسطین مرتبط هستند، باید به این تحولات توجه داشته باشند.

وی افزود: مسلم و واضح است که ما وارد مرحله تلاش بی وقفه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای محقق کردن معامله قرن شده ایم، بنابراین اولویت اصلی منطقه ما همین پرونده است؛ چرا که آنها به دنبال سرکوب مسئله فلسطین هستند.

وی تاکید کرد: همه باید به مسئولیت خود در حمایت از ملت فلسطین در مواجهه با اجرایی کردن آنچه معامله قرن خوانده می شود، عمل کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: آنچه در سوریه می ‌گذرد و همچنین خروج آمریکا از توافق هسته‌ ای و تهدید به اعمال تحریم علیه ایران و نفت این کشور،‌ همه و همه در راستای طرح آمریکا یعنی معامله قرن است که هدف آن تسویه مسأله فلسطین است.

نصرالله تأکید کرد: پرونده ‌ای که در منطقه اولویت دارد، معامله قرن است. تحرکات برای این پرونده آغاز شده و در آستانه اعلام رسمی آن توسط آمریکا هستیم.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به تحولات سوریه گفت: تحولات جنوب سوریه بسیار مثبت است و همه شواهد و اطلاعات نشان دهنده نابودی گروه های مسلح هستند. در جنوب سوریه مردم به دنبال بازگشت به سمت دولت هستند و ما شاهد تحول و پیروزی بزرگ هستیم.

وی گفت: در مرزهای سوریه با عراق، جنگنده های دشمن مواضع گردان های حزب الله در عراق را بمباران کردند که بر اثر شماری شهید و تعدادی زیادی زخمی شدند.

نصرالله در مورد نقش نیروهای مردمی عراق در مبارزه با داعش عنوان کرد: از نیروهای الحشد الشعبی عراق به خاطر کمک هایش در سوریه و عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش تشکر و قدردانی می کنم و همچنین به برادران عراقی حاضر در مرزهای عراق با سوریه سلام و درود می فرستم.

دبیر کل حزب الله اظهار داشت: به ملت های منطقه به ویژه در عراق، سوریه و یمن و همه منطقه می گویم که باید به متجاوزین پاسخ دهند، چرا که اگر در مقابل متجاوز تسامح و تساهل به خرج دهند، تجاوز متوقف نخواهد شد و ادامه خواهد داشت.

دبیر کل حزب الله اظهار داشت: به ملت های منطقه به ویژه در عراق، سوریه و یمن و همه منطقه می گویم که باید به متجاوزین پاسخ دهند، چرا که اگر در مقابل متجاوز تسامح و تساهل به خرج دهند، تجاوز متوقف نخواهد شد و ادامه خواهد داشت.

نصرالله گفت: چند روز پیش نیروهای متجاوز به یمن اعلام کردند که بر اثر حمله هوایی در صعده ۸ نفر از نیروهای حزب الله شهید شدند، و خبر دوم به اسارت گرفته شدن هشت اسیر از حزب‌الله بود.

وی افزود: ما به دلایل مشخص هیچ زمانی نگفته‌ایم که در یمن حضور داریم یا نه، چه در یمن حضور داشته باشیم و چه حضور نداشته باشیم، خبر شهادت نیروهای خود را به شدت تکذیب می ‌کنم. اگر فرض بگیریم که نیروهای حزب الله در یمن به شهادت برسند، ما چنین موضوعی را مخفی نخواهیم کرد. ما از اقدامات خود شرمگین نیستیم و به شهدا و اسیران خود افتخار می کنیم.

وی با اشاره به شکست نیروهای متجاوز در الحدیده یمن گفت: آنچه که در نبرد الحدیده شاهد آن بودیم رسوایی برای نیروهای متجاوز بود. حتی اخبار و اطلاعاتی در مورد مشارکت اروپایی ها از جمله انگلیس و فرانسه و سایر کشورهای در الحدیده یمن بودیم، نبرد در الحدیده میان سلاح ها، جنگنده ها و امکانات و تجهیزات و فرماندهان از یک سو و میان اراده ملت یمن و توکل این ملت به خدا از سوی دیگر صورت گرفت.

نصرالله ادامه داد: من از اینکه در میان مبارزان یمنی در ساحل غربی نیستم شرمنده ام و می گویم که ای کاش در این نبرد در کنار شما بودم. ای کاش می توانستم رزمنده ای از رزمندگان شما و زیر پرچم فرمانده شجاع شما باشم.

وی در ادامه از خروج مالزی از ائتلاف متجاوز به یمن قدردانی و از مشارکت نیروهای سودانی در این ائتلاف ابراز تأسف کرد و گفت: سودان در مسائل امت اسلام به ویژه در مسئله فلسطین حضور داشت، پس چرا جوانان سودانی در یمن در کنار نیروهای مجاوز هستند.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: نبرد در یمن بدون هیچ افقی ادامه دارد و ملت یمن هرگز تسلیم نخواهد شد.

انتهای پیام/

منبع:مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715