سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
 ردپای دلالان نفتی در حوزه “واردات بنزین”   

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:متاسفانه گزارشاتی مبنی بر ورود دلالان به حوزه واردات بنزین به دست ما رسیده است.

به گزارش ندای اصفهان“مسعود میرکاظمی” نماینده مردم تهران با اشاره به حدود و ثغور برخورد نسبت به فعالیت دلالان در بخش پروژه‌های نفتی گفت: معتقدم برخورد با فساد در همه حوزه‌ها علی‌الخصوص در حوزه نفت نباید ابعاد سیاسی پیدا کرده و این برخورد باید واقعی و به دور از هرگونه جناح‌بندی صورت پذیرد.
وی افزود: در حال حاضر شاهد برخی مفاسد علی‌الخصوص در حوزه نفت هستیم که وقتی از جانب یک گروه خاص مطرح می‌شود، مسئولین در برخورد با آن سکوت کرده و در مقابل اگر همین فساد از جانب جناح دیگری اتفاق بیفتد، مرتبا آن را اعلام و رسانه‌ای می‌کنند.
وزیر اسبق نفت با بیان اینکه بزرگترین دلالان نفتی در پروژه‌هایی چون کرسنت و استات اویل فعال بوده‌اند، متذکر شد: ما در این پرونده‌ها شاهد فعالیت بزرگترین دلالی بوده‌ایم.
میرکاظمی با طرح سوالی مبنی بر اینکه بایدمشخص شود این قراردادها به چه نحوی بسته شده است، تاکید کرد: باید پاسخ این سوال داده شود که چطور افرادی که آمده‌اند و اعتراف کرده‌اند که دلالی این شرکت‌ها را در مقطعی برعهده داشتند و منافع ملی را به خطر انداخته‌اند، هنوز آزاد می‌گردند.
وی ادامه داد: معتقدم اگر به واقع دستگاهی قصد مبارزه با مفاسد را دارد، باید افراد فاسد را از مجموعه خود خارج کند.
میرکاظمی با اشاره به مفاسد پرونده “بابک زنجانی” بیان داشت: به عنوان مثال بنده از جمله نمایندگانی بودم که موضوع تحقیق و تفحص از فعالیت‌های زنجانی را در مجلس کلید زدم و همواره معتقدم نباید تنها فعالیت یک گروه به مانند بابک زنجانی زیر ذره‌بین قرار گرفته ولی همین برخورد با موضوعاتی چون کرسنت و استات اویل صورت نپذیرد، چرا که ما همواره برخوردی که با موضوع بابک زنجانی داریم، باید با موضوع پرونده‌هایی چون استات اویل و کرسنت هم داشته باشیم.
میرکاظمی با بیان اینکه با بروز مفاسد در برخی وزارتخانه‌ها سیاسی برخورد می‌شود، تصریح کرد: نباید یک عده را به فساد متهم کرد و از پالایش وزارتخانه خود از مفاسد، عقب ماند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما آیا همچنان فضا برای فعالیت دلالان نفتی در کشور مهیاست یا خیر، گفت: معتقدم در هیچ مقطعی همچون مقطع دولت اسبق و آن پروژه‌هایی که در آن دولت انجام شد، زمینه فعالیت دلالان گسترده نبوده است که متاسفانه در حال حاضر هم همان افراد بر سر کار هستند.
میرکاظمی بابیان اینکه باید مراقب بود تا دلالان نفتی مجددا به حوزه دلالی نفت ورود نکنند، تاکید کرد: متاسفانه  گزارشاتی مبنی بر ورود دلالان به حوزه “واردات بنزین” دریافت کرده ایم و برخی اخبار هم از بدنه وزارت نفت شنیده می‌شود که، پول‌های کثیف حاصل از این دلالی قرار است به انتخابات وارد شود/باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز