یکشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵

واکنش آیت الله سبحانی به طومار فرانسوی درخواست حذف آیات قرآن!

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید، طی یادداشتی درخواست سیصد شخصیت سیاسی فرانسوی مبنی بر حذف آیاتی از قرآن مجید در مورد یهود را مورد نقد قرار داد.

به گزارش ندای اصفهان، اخیراً طوماری امضاء شده از سوی سیصد شخصیت چپ گرا و راست گرای فرانسوی به مراکز اسلامی ارسال شده است و در آن درخواست شده که رهبران دینی اسلامی آیاتی از قرآن را که درباره یهود سخن می گوید از کتاب الله حذف نمایند. آیت الله جعفر سبحانی، طی یادداشتی که در پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید منتشر شده است به این درخواست واکنش داد. متن یادداشت را در ادامه می خوانید؛

آیین اسلام در قاره اروپا به سرعت در حال گسترش است و هیچ نیروی نظامی و سیاسی از آن پشتیبانی نمی کند. تنها سبب آن، عقاید خردپذیر و احکام فطری آیین اسلام است که قشرهای مختلف را به این آیین جذب کرده است.

این نوع گرایش سریع سیاستمداران دنیاگرا را به وحشت انداخته و برای جلوگیری از آن، برنامه های متنوعی دارند که برخی در حال اجرا می باشند. یکی از آن برنامه های موهون ساختن کلام الله مجید است و این درخواست در مسیر این هدف نامقدس قرار گرفته است که اگر با شیطنت های خاصی بر آن موفق گردند، خواهند توانست تهمت تحریف، به قرآن بزنند، و به جهانیان وانمود کنند که اگر کتاب مقدس تحریف شده، این پدیده نیز به قرآن راه یافته است. و از این طریق از علاقه و کشش انسان های پاک به این آیین را کاهش دهند.

این نوع درخواست تاریخ دیرینه دارد. وقتی مشرکان در برابر براهین کوبنده قرآن در مورد بت و بت پرستی احساس عجز و ناتوانی کردند، از رسول گرامی(صلی الله علیه وآله وسلم) خواستند که این بخش از آیات را از کتاب خود برچیند!

قرآن مجید به درخواست مشرکان چنین اشاره می کند:

(وَإِذَا تُتْلَی عَلَیْهِمْ آیَاتُنَا بَیِّنَات قَالَ الَّذِینَ لاَ یَرْجُونَ لِقَاءَنَا ائْتِ بِقُرْآن غَیْرِ هَذَا أَوْ بَدِّلْهُ).

«و هنگامی که آیات روشن ما بر آنها خوانده می شود، کسانی که ایمان به لقای ما (روز رستاخیز) ندارند می گویند: «قرآنی غیر از این بیاور».

خداوند به رسول گرامی دستور می دهد که در مقام پاسخ بگوید:

(قُلْ مَا یَکُونُ لِی أَنْ أُبَدِّلَهُ مِنْ تِلْقَاءِ نَفْسِی إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا یُوحَی إِلَیَّ إِنِّی أَخَافُ إِنْ عَصَیْتُ رَبِّی عَذَابَ یَوْم عَظِیم)([۱]).

«بگو: من حق ندارم که از پیش خود آن را تغییر دهم، فقط از چیزی که بر من وحی می شود، پیروی می کنم! من اگر پروردگارم را نافرمانی کنم، از مجازات روز بزرگ (قیامت) می ترسم!».

بر اثر این نهی الهی همراه با اراده نافذ او، قرآن در تمام اعصار از هر نوع تحریف مصون مانده و چیزی از آن کاسته نشده و نه چیزی بر آن افزوده گشته است.

گفتیم این مسئله ریشه در تاریخ دارد. اگر از درخواست مشرکان بگذریم نوبت بخش نامه وزیر امور خارجه انگلستان در اواخر قرن نوزدهم می رسد. او در سال ۱۸۸۸ ضمن بخش نامه مفصّلی از سران مسیحیت، سه مطلب را درخواست کرد و قبل از آن خطر انتشار اسلام را گوشزد نمود و چنین گفت:

«فمادام القرآن یُتلی والکعبه تُحج ومحمد یُذکَر فی المآذِن، فالنصرانیه فی خطر عظیم».

«تا روزی که قرآن در مساجد و محافل تلاوت می شود و مسلمانان به حج می روند و نام محمد(صلی الله علیه وآله وسلم) زینت بخش مناره ها و گلدسته ها هست، آیین مسیحیت با خطر جدّی روبرو است».

آنگاه از آنان سه مطلب را درخواست نمود و گفت:

«فعلیکم بالقرآن فحرّفوه وبالکعبه هدّموها وباسمه فامحوه عن المآذن».

«قرآن را تحریف و یا بسوزانید و کعبه را ویران سازید و نام محمد(صلی الله علیه وآله وسلم) را از گلدسته ها پاک کنید».

البته او این آرزو را به گور برد و اسلام بیش از پیش درخشندگی پیدا کرد. گفتیم این مطلب ریشه در تاریخ دارد. چند سال قبل دولت اسرائیل قرآنی  چاپ کرد و در آن آیات مربوط به یهود را حذف نمود. نه تنها کسی از آن استقبال نکرد بلکه سبب رسوایی بیشتر این دولت غاصب گردید.

امضا کنندگان این طومار از تاریخ گذشته عبرت نگرفته و برای جلب نظر صهیونیست های غاصب، چنین طوماری شیطنت آمیز را امضا کرده و منتشر نموده اند. در حالی که آنان از یک امر روشن چشم پوشی نموده اند و آن این که حساب یهودانی که به آیین خود پایبند می باشند و با مسلمانان رفتار خوبی دارند ـ حساب آنان ـ با صهیونیست های آدم کش و غاصب جدا است. گروه نخست در تمام کشورهای اسلامی از احترام لازم برخوردارند در حالی که گروه دوم که پیوسته مسلمانان فلسطینی را از خانه و کاشانه بیرون کرده و هر روز آنان را بی خانمان تر می سازند، منفور مسلمین و جهانیان می باشند.

قرآن مجید از روز نخست رسالت محمدی بر این ترفندهای شیطانی خط بطلان کشیده و به جهانیان اعلام نموده است:

(یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ).([۲])

«آنان می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولی خدا نور خود را کامل می کند هر چند کافران خوش نداشته باشند».

قم ـ حوزه علمیه

جعفر سبحانی

[۱] . یونس:۱۵.

[۲] . صف:۸.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق