چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۴

رونمایی از سند آموزش فضای مجازی بسیج استان اصفهان +تصاویر

دکتر مسعود احمدی افزادی: ذات فضای مجازی امروز یک محیط آنارشی و غیر هماهنگ است که هارمونی ندارد

مدیرکل صداوسیما مرکز اصفهان در این جلسه گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مانند تلگرام محصول جامعه غرب با ویژگی فردگرایی است و یک فضای آنارشیسم و غیر هماهنگ است که هارمونی ندارد و شاکله آن آزادی بی حد و حصر است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، صبح امروز دوشنبه، دومین جلسه هیئت موسس شفّاف (شبکه فعالین فرهنگی انقلابی فضای مجازی اصفهان) در سازمان صداوسیمای استان اصفهان برگزار شد.

در این جلسه اعضا به هم اندیشی پیرامون ساختار و نحوه گسترش کار جهت هم افزایی هرچه بیشتر فعالین فضای مجازی اصفهان پرداختند.
اتفاق ویژه این جلسه رونمایی از سند آموزش فضای مجازی بسیج استان اصفهان بود که با استقبال همه حاضرین مواجه شد.

میزبان و مهمان خاص این جلسه دکتر مسعود احمدی افزادی مدیرکل صداوسیما مرکز اصفهان بود که به بیان رویکردهای تئوریک و عملی در مواجهه با فضای مجازی در جهان امروز پرداختند.

احمدی افزادی با اشاره به اینکه یارگیری مناسب، شناخت و هدایت مسیر فضای مجازی امری لازم و ضروری است گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مانند تلگرام محصول جامعه غرب با ویژگی فردگرایی است و یک فضای آنارشیسم و غیر هماهنگ است که هارمونی ندارد و شاکله آن آزادی بی حد و حصر است.
دکتر احمدی افزادی با تاکید بر اینکه باید با ارائه شیوه های نوین و معرفی هنجارها تهدیدهای فضای مجازی را به فرصت تبدیل کرد افزود: محصول فضای مجازی کنش و واکنشی است که در فضای واقعی ایجاد می کند و این امر اهمیت هدایت مسیر اهداف فضای مجازی را آشکار می سازد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان گفت: تعامل و ارتباط در فضای مجازی جزئی از زندگی مردم است ولی فعالیت در این حوزه نیازمند شناخت و برخورداری از تکنیک و علم این ابزار گسترده است زیرا سرعت انتقال اطلاعات ، تاثیر گذاری و حساسیت آن زیاد است.
دکتر احمدی افزادی گفت: در حال حاضر قدرت جهانی مرتبط با فضای مجازی و اطلاعات بوده و در این زمینه باید با کمک ظرفیتهای ملی و استانی و همچنین استفاده از نیروهای جوان و خلاق قدمهای بزرگی برداشته شود زیرا استان اصفهان در زمینه فضای مجازی ظرفیتهای بسیار بالا و بالقوه ای به ویژه در حوزه گردشگری دارد.
وی در ادامه تصریح کرد: حضور کاربران در فضای مجازی به عنوان مصرف کننده باید به سمت تولید کننده محتوا تغییر یابد و برای مقابله با هجمه های عظیم هرزنگاری در این شبکه ها که باعث بروز برخی مشکلات اجتماعی، آسیب های فرهنگی، ناامیدی و بیماری های روحی و روانی افراد در جامعه شده است، محتواهای علمی، دینی، معرفت شناسی و اخلاقی جایگزین شود.

انتهای پیام/ روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز