چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳

موزه نام‌آوران در آرامستان باغ رضوان تأسیس می‌شود

مدیر آرامستان باغ رضوان از ایجاد موزه «نام‌آوران» در باغ رضوان خبر داد و گفت: در آرامستان باغ رضوان قبور رایگان به برخی افراد تعلق می‌گیرد و تنها ۳۰درصد افزایش قیمت قبر برای قطعه نام‌آوران داشتیم.

به گزارش ندای اصفهان، سید رضا جعفریان ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی پیرامون ساخت و تکمیل آرامستان باغ رضوان اظهار داشت: آرامستان باغ رضوان در ۶ فاز در دست طراحی است که تاکنون ۳ فاز آن به بهره‌برداری رسیده و فازهای چهارم تا ششم نیز در دست احداث است.

وی در ارتباط با ساخت آرامستان غرب اصفهان گفت: برای سهولت تردد مردم در جهات اصلی قرار بود آرامستان‌هایی در نقاط دیگر اصفهان احداث شود که در این راستا زمینی در غرب اصفهان بعد از پالایشگاه خریداری شد.

مدیر آرامستان باغ رضوان اصفهان افزود: به‌نظر می‌رسید این زمین کارایی مناسبی نداشته باشد و به‌دلیل بعد مسافتی زیاد و وجود آلودگی‌های پالایشگاه مناسب ساخت آرامستان غرب اصفهان نباشد.

وی ادامه داد: در این راستا جلسات بسیاری با شهرداران مناطق مرتبط داشتیم و قرار شد زمین‌هایی که مناسب و خارج از بافت مسکونی اما نزدیک به شهر است در اختیار آرامستان گذاشته شود تا بتوان آرامستان‌های منطقه‌ای را شکل داد.

جعفریان با بیان اینکه در گذشته ۴۳ قبرستان محلی در اصفهان فعالیت داشته، گفت: درحال حاضر ۱۸ آرامستان محلی کنار باغ رضوان فعالیت می‌کنند که قرار است ساماندهی شوند تا ارائه خدمات به مردم تسهیل و تسریع شود.

ایجاد موزه نام‌آوران در آرامستان باغ رضوان

جعفریان با بیان اینکه پزشکان آرامستان برای صدور گواهی فوت در باغ رضوان حضور دارند، گفت: طی توافقنامه با پزشکی قانونی قرار شد در مکان کوچکی به‌صورت موقت در آرامستان مستقر شوند تا بعداً در نزدیکی سالن تطهیر محلی مجزا به این افراد اختصاص یابد.

وی افزود: درحال حاضر ۲ دادپزشک در شیفت صبح و بعدازظهر برای صدور گواهی فوت در آرامستان حضور دارند.

مدیر آرامستان باغ رضوان تصریح کرد: مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن آرامستان باغ رضوان تمام درخواست‌های خود برای دریافت خدمات را به‌ثبت برسانند یا به‌زیارت قبور بروند و آدرس متوفای خود را با وارد کردن مشخصات فرد پیدا کنند که این برنامه برای اولین بار در سطح کشور در استان اصفهان راه‌اندازی و اجرا شده است.

وی از احداث «موزه نام‌آوران» در قطعه نام‌آوران خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به تدفین افراد فاخر در این قطعه از خانواده این افراد خواهشمندیم آثار به‌جامانده از متوفی خود را برای احداث موزه «نام‌آوران» در همین قطعه به آرامستان ارائه کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز