یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
بلومبرگ گزارش داد:
 بازار جهانی نفت در انتظار رفع تحریم های ایران/ ایران بیشترین سود را می برد   

ایران از لغو تحریم ها بیش ترین سود ممکن را خواهد برد و می تواند ظرف مدت زمان کوتاهی دوباره وارد بازار انرژی بین المللی شود.

به گزارش ندای اصفهان خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی نوشت: انتظار می رود که صادرات نفت خام ایران همچنان تا نیمه اول سال آینده با محدودیت هایی روبرو باشد و طبق گفته مقامات آمریکایی این محدودیت ها تا رفع تحریم های بین المللی علیه ایران که یکی از اعضای اصلی اوپک است، باقی می باشد.

 

بلومبرگ افزود: یک مقام امریکایی اشاره می کند که از نظر “منطقی” بازارهای بین المللی نفتی باید منتظر افزایش صادرات نفت ایران در سال آینده میلادی باشند. “آموس هاچ اشتاین” نماینده ویژه و هماهنگ کننده مسائل انرژی بین المللی در وزارت امور خارجه امریکا در این باره اشاره کرده که محموله های صادرات نفت دریایی ایران احتمال در سطح یک میلیون تا ۱٫۱ میلیون بشکه در روز در فاصله توافق میان ایران و قدرت های جهانی و اجرایی شدن آن تا دوره لغو تحریم ها باقی خواهند ماند. این مقام امریکایی که از سنگاپور با بلومبرگ مصاحبه کرده تاکید داشته که امریکا از نزدیک در حال نظارت میزان تولید و صادرات نفت ایران است.

بلومبرگ افزود: ایران در حال آماده سازی افزایش محموله های دریایی نفتی خود در زمانی است که قیمت جهانی نفت در مقایسه با شش سال گذشته به پایین حد خود کاهش یافته است. مقام امریکایی در ادامه گفت  و گو افزوده است:”در شرایط کنونی ایران باید تعهدات خود عملی سازد. تعهداتی که در توافق یاد شده است. زمانی که این تعهدات اجرایی شوند و مورد تایید قرار گیرند پس از آن تحریم ها لغو خواهند شد”.

بلومبرگ اشاره می کند که ایران پنجمین عضو بزرگ تولید کننده نفت اوپک است و کشورهای زیادی از جمله چین، ژاپن و هند در فاصله حریم بین المللی ایران به دلیل ترس از دست داد دسترسی به بازارهای بین المللی مجبور به چشم پوشی از بازار نفت ایران شدند.

مقام ارشد امریکایی در حوزه انرژی با اشاره به وضعیت تحریم های امریکا در قبال شرکت هایی که با ایران معامله نفتی دارند گفته است:”پنج کشور به همراه تایوان طبق برخی ملاحظات صورت گرفته می توانند با رعایت محدودیت ها به خرید نفت از ایران ادامه دهند”.

“هاچ اشتاین” در پایان اشاره کرده که ایران از لغو تحریم ها بیش ترین سود ممکن را خواهد برد و می تواند ظرف مدت زمان کوتاهی دوباره وارد بازار انرژی بین المللی شود. او از این موضوع به عنوان “نقطه عطفی” در حوزه انرژی جهان یاد می کند./جام

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز